Polecane posty

Tomek90    2255

Ile azotu dajecie pod jęczmień w drugiej dawce? Po wschodowo dałem 150 kg saletry myślę drugą dać ze 100 kg?

 

Myślę 2 razy 150l RSM 32

 

Zaraz po wschodach jak będzie widać ścieżki, i koniec krzewienia? 

 

tj ~130N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja planuje sypnąć 150 saletry pod koniec krzewienia. Możecie wytłumaczyć mi jak jest sens dawania azotu po wschodach? nie piszę tego złośliwie ale może jest jakiś myk o którym nie wiem :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Po pierwsze wygoda widać ścieżki ale kolega o tym już pisał. No i rośliny kiedy wytworzą 3 liście i przejdą na żywienie z gleby będą miały azotu pod dostatkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Jęczmień jary do zabiegu na chwasty 0,2 CCC póżniej Modus 0,3 a na liść podflagowy 0,4 Cerone.

Ozimy 0,4 CCC + 0,35 Modus 1 kolanko (tylko tyle w zeszłym roku ) a w tym jeszcze się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Na jakie nawożenie i plon przewidywany skracanie pod jeczmien jary? Praktykowane już?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Jęczmień jary program z tamtego sezonu plon 7,5 t browar dlatego 250 kg saletra , siany bezorkowo i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

CCC z herbicydem i w tak małej dawce? W jakiej fazie stosowałeś? Mi w zeszłym roku po samym cerone paszowy ustał i dał z lekką górką 7ton przy 100 kg azotu. Jaką ochronę na ten browar stosowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Witam. Nie zaszkodzi 0,5 litra stabilanu na jęczmień ozimy razem z grzybowka? Niby do jęczmienia stabilan nie jest. Stosowal ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Po pierwsze wygoda widać ścieżki ale kolega o tym już pisał. No i rośliny kiedy wytworzą 3 liście i przejdą na żywienie z gleby będą miały azotu pod dostatkiem. 

No to że wygodniej to wiem, ale przecież jak rośliny będą żywić się już z ziemi to będzie czekał na nie azot podany przedsiewnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Kiedy wjeżdżacie na jęczmień jary z herbicydem? mój w fazie BBCH 13, panuje w przyszłym tyg wjechać z mustangiem i axialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Używał może ktoś medax top przy skracaniu jeczmienia jarego,bo zostanie mi trochę z pszenicy i nie wiem,czy nie prysnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

planuje opryskać jęczmień jary mustangiem forte na chwasty i na owies głuchy pumą, i czy mogę to połączyć w jednym zabiegu czy lepiej rozdzielić i jeśli osobno to jaki odstęp między zabiegami zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Kiedy wjeżdżacie na jęczmień jary z herbicydem? mój w fazie BBCH 13, panuje w przyszłym tyg wjechać z mustangiem i axialem.

U mnie też już pokazuje się 3 liść ale jeszcze z tydzień zaczekam żeby wszystkie chwasty powschodziły i żeby się trochę ociepliło. 

Jak się nie dało przedsiewnie to nie będzie czekał. ;)

No niby tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Moim zdaniem lepiej osobno na dwu- i jednoliścienne, ja stosuję trzy/cztery dni przerwy, w zeszłym roku dawałem 0,9 litra pumy na ha i było czyściutko, wujek dał chwastox extra i foxtrot razem - foxtrot w dawce 1l/ha i owies głuchy miejscami poodbijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Witam.

Mam takie pytanie do was a mianowicie kasuje niestety jak większość pszenice zimową zastosowałem w niej na zimę npk i teraz wczesną wiosną 200 kg saletry a w poprzednim tygodniu ojciec prysnął ją lancetem i mam takie pytanie czy rzucić mu jakiś nawóz ? a co z opryskiem bo teraz chwasty ładnie po usychały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

P i K już dawać nie musisz a co do N to zależy ile planujesz ale myślę że część z tych 68 N została już wykorzystana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

a jak z herbicydem ? myślę nie dawać nic pod korzeń tylko dać saletre w 2/3 dawkach pogłównie zależy jak on będzie wyglądał w nastepnym tygodniu posypać radkowit premium lub jak nie znajdę transportu to z 500 kg/h koszelowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Na lancecie pisze że można uprawiać zboża i kukurydze ale dopiero po 4 tygodniach, a za 4 tygodnie to już chyba będzie za późno na jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poochacz    0

jęczmień jary, który jest rośliną osłonową na łące z owsem, posiane ok. wielkanocy, na jeczmieniu pojawiła się na nim plamistość siatkowa, czym to można prysnąć?? zboże koszone bedzie na zielonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Na lancecie pisze że można uprawiać zboża i kukurydze ale dopiero po 4 tygodniach, a za 4 tygodnie to już chyba będzie za późno na jęczmień.

 

A jak myślisz o tym żeby zasiać go dopiero pod koniec kwietnia to już by mineło prawie 2 tyg od oprysku niby jęczmień mówią że można siać do maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Witam Panownie,

 

mam pytanie, w jęczmieniu jarym sianym 24.03 pojawiają mi się żółte place co może być przyczyną?

Dodam że żółkną końcówki liści, jesienią poszło pogłównie wapno granulowane 400kg/ha, jęczmień zasiany po wymarzniętej pszenicy ozimej.

Proszę o pomoc!

 

z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj