Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#4281 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 10 maj 2015 - 08:47

Jęczmień ozimy i jary

a kiedy dać najlepiej II dawkę N pod jeczmień jary Eunova, przedsiewnie dałem 230kg/ha polifoski 6 + 150kg/ha moczniku i czy lepiej saletre czy mocznik ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 20:08
  •  

#4282 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 10 maj 2015 - 13:03

Jęczmień ozimy i jary

jak mocznik to 2 tyg przed saletrą czyli najlepiej mocznik w fazie krzewienia :) , saletra w strzelanie w źbło bo wtedy najwiecej pobiera roslina azotu :) , mozesz podzielic na dwie dawki jeszcze :) 50 kg N na strzelanie w źbło i 30 kg na flagówke 

#4283 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 maj 2015 - 13:23

Jęczmień ozimy i jary

Jęczmień jary nie potrzebuje tyle azotu.Druga dawka na koniec krzewienia w postaci saletry wystarczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#4284 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 10 maj 2015 - 13:43

Jęczmień ozimy i jary

co niektórzy  podają ze już na początku krzewienia druga dawka. opóźnienie dawki azotu zwłaszcza w jęczmieniu powoduje wyleganie jęczmienia. u mnie już tydzień temu poszła druga dawka rsm na jary.

#4285 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 10 maj 2015 - 18:38

Jęczmień ozimy i jary Zielony młody jęczmień ostatnio robi furorę w świecie dietetyki. Wiecie może czy idzie zrobić coś takiego samemu?

#4286 Share mid7

mid7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 maj 2015 - 21:38

Jęczmień ozimy i jary

czy ktoś z was zauważył wstępowanie skrzypionki na polu ?, bo u mnie występuję placami tam gdzie gęściejsze i zieleńsze zboże i nie wiem czy jutro prysnąć czy nie, koszt niby nie duży i jaki odstęp czasowy zastosować między opryskiem na skrzypionkę a II dawką azotu ?

#4287 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 10 maj 2015 - 21:48

Jęczmień ozimy i jary Ja już jechałem na skrzypionka, początek kłoszenia. Nie tylko skrzypionka zauważyłem, są też inne insekty. Zrób zabieg i miej spokojną głowę.

Edytowany przez krychu, 10 maj 2015 - 21:48.

#4288 Share mid7

mid7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 maj 2015 - 21:53

Jęczmień ozimy i jary

na ozimym też już zrobiłem, mi bardziej chodzi o jęczmień jary że skrzypionka się pojawił, mój błąd, sorki nie doprecyzowałem pytania :)

#4289 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 11 maj 2015 - 07:58

Jęczmień ozimy i jary

Panowie mam pytanie-robiłem oprysk w sobotę lintur+chwastox extra na jęczmień jary i pszenicę jarą wszystko siane 27-28 kwietnia. Teraz będzie 4-5 liści. Po jakim czasie mogę pryskać od głuchego owsa ?? Bo jak pryskałem wcześnie w zeszłym roku to chyba wtedy jeszcze wszystek nie wykiełkował i mimo oprysku głuchego było sporo. Ile odczekać z tymi opryskami?? Ma może ktoś zdjęcie jak wygląda wschodzący głuchy owies??

#4290 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 11 maj 2015 - 09:27

Jęczmień ozimy i jary

5dni odstępu lepiej zachować. Co do głuchego to temat był już poruszany-liscie się skrecaja w lewo, i będzie on zazwyczaj wschodził z głębszych warstw gleby. Jako ostateczność można wykopać charakterystyczny ziarniak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4291 Share hobbysta21

hobbysta21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sporty walki, piłka nożna, muzyka klubowa.

Napisany 11 maj 2015 - 13:20

Jęczmień ozimy i jary

witam, mam problem na jednej dzialce z jeczmieniem jarym kucyk C2. wysiew ok 190kg 7,04

przedplon przenica/przezyto, na jesien obornik. Przedsiewnie 250 kg lubofoski, 200 kg saletrzaku, 200kg wapmagu /ha

problem tkwi w tym ze na ciezszej ziemi slabo powschodzil tak jakby przez skorupe niemogl sie przebic. dodam ze ziemia uprawiona byla rano, a podwieczor siew. podczas siewu niebylo jeszcze zbyt sucho, ale potem z 3 tyg nie padalo napewno. 

teraz pytanie czy jesli rzuce mu saletre ze 100kg/ha rozkrzewi sie jakos czy juz tego nie od ratuje. na lzejszej ziemi tj Vkl jest calkiem calkiem.

#4292 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 11 maj 2015 - 17:11

Jęczmień ozimy i jary

U mnie dzisiaj na jęczmień jary poszło 5kg siarczanu magnezu + 3kg npk 20 20 20 z mikroelementami + 0,3 tytanitu + 1l ccc 675 + 0,6l medax top + 1l tilt turbo + 0,8l mondatak + 0,1l karate zeon. Nawożenie ok 130 N. Taka sama mieszanina poszła 16 kwietnia na pszenżyto efekt zero przypaleń, a zboże zrobiło się dosłownie czarne (ciemnozielone). Zobaczymy co bedzie z jęczmieniem.

A czy CCC i Medax top mają rejestrację w jęczmieniu jarym? Jak się sprawdzają? Ma ktoś doświadczenie?

#4293 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:18

Jęczmień ozimy i jary

Ja też kilka razy pytałem na Tym Forum o stosowanie Medax Top w jęczmieniu jarym. Jeśli Ktoś nim pryskał to zboże w ubiegłych sezonach, niech odpowie jakie były efekty.

#4294 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:31

Jęczmień ozimy i jary

ja na jęczmień jary dałem 80 kg N jak miał 2 liście w postaci RSMu i nie zamierzam już dawać azotu, zobaczymy co z tego wyjdzie

#4295 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 11 maj 2015 - 21:47

Jęczmień ozimy i jary

Ja na swój jęczmień przedsiewnie dałem 270kg lubofosu, i 270 saletrosanu, w sobotę poszło 250 saletry i dziś oprysk na chwasty. Za jakiś tydzień chyba poleci fungicyd z odżywkami i oto moje pytanie ile dać modusa ? Czy dawka 0,3 będzie odpowiednia i wystarczy tylko jedna czy lepiej dwie dawki po 0,2 w odstępach dwa tygodnie. Odmiana Atrica

#4296 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 11 maj 2015 - 22:00

Jęczmień ozimy i jary

Panowie i Panie co radzicie posiałem późno jęczmień jary i cześć ma już 3 liście a mam kawałek co dopiero po deszczu zaczął wschodzić(wszystko w jednym kawałku), kupiony mam sekator 125 niby pisze że od 3 liścia ale boję się że jak poczekam do 3 liścia na tym co dopiero wschodzi to chwasty mnie zniszczą, pryskać czy czekać??

#4297 Share kula88

kula88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 maj 2015 - 22:06

Jęczmień ozimy i jary

Czy mogę zastosować dwa razy na jednym zbożu chwastox trio? stosowałem dwa tygodnie temu,ale takiego maiłem fachowca, ze miejscami nie wzięło chwastów , prawdopodobnie żle wymieszał w opryskiwaczu. Jężeli tak to jaki odstęp między opryskami i czy jak jęczmień bedzie już ostro strzełał w żdżbło to mogę go stosować?

#4298 Share royal261

royal261

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 12 maj 2015 - 06:42

Jęczmień ozimy i jary

Ja pierwszy raz stosuje mieszaninę ccc + medax w jęczmieniu przy nawożeniu ok 130N. Na liść flagowy planuje dać znowu dać 0,4l medax top. Napisze jak sprawdziła się ta mieszanina. Tylko zastanawiam się czy nie rzucić  jeszcze ze 100 kg saletry

#4299 Share marcin103122

marcin103122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Siłownia , muzyka, sport

Napisany 12 maj 2015 - 17:34

Jęczmień ozimy i jary

pryskać już jęczmień chwastoxem+Puma głuch owies ma dwa listki?

Jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4300 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 12 maj 2015 - 19:54

Jęczmień ozimy i jary

Jak rozpoznać owies głuchy w jęczmieniu jarym ?