Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault85-15TX    190

Ja daje saletrzak pod korzeń. A w tamtym roku sialem 16 kwietnia i plon przekroczył 6.5 tony więc nie zawsze wczesny siew oznacza wysoki plon. Ale nikomu nie odradzam, kiedy wam pasuje wtedy siejcie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Czym odchwaszczacie jęczmień jary? Bo u mnie już od paru ładnych lat szła Puma+Granstar, a przyznam że to dość drogie rozwiązanie a i przydałoby się zmienić środki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

chwastoxy chyba wychodzą taniej. Co do jednoliściennych to nie zbyt dużego pola manewru. Jest Puma i Axial ale ten nowy Axial chyba droższy jak Puma...sprawdź ceny w okolicznym sklepie z ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A czy Granstar bierze chabra bo u mnie z tym mam problem i muszę zrobić poprawkę i czymś tanszym bo koszty jesienią były spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Czym odchwaszczacie jęczmień jary? Bo u mnie już od paru ładnych lat szła Puma+Granstar, a przyznam że to dość drogie rozwiązanie a i przydałoby się zmienić środki. 

 

Po co Puma ? Granstar bierze bławat ,tańszy jest Helm Tribi.Ja pryskam Linturem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

może miał chwastnicę lub inne jednoliścienne uciązliwe.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Puma na jednoliścienne...

 

U Nas Puma idzie obligatoryjnie. Całość zboża idzie na sprzedaż, przy nadprodukcji potem każdy widziwia więc nie możemy sobie pozwolić na zanieczyszczenia.

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Obligatoryjnie ? po co ponosić koszty skoro nie ma takiej potrzeby.My tylko produkujemy na sprzedaż i wiadomo że wszystko musi być OK.ale środki stosuje tylko  jeśli jest taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

A co jeśli w banku nasion masz dużo owsa głuchego? Też bym wolał nie pryskać. Jeśli rok by nie pryskać to na drugi rok masz tragedie na polu u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

To wyjaśnia sprawę , znam problem u nas występuje placowo i tak jest zwalczany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Dziś zasiany jęczmień, odmiana Rubinek, ok 140kg/ha pod korzeń oprócz pk 70kg N. Reszta w drugiej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

witam, sial z was ktos jeczmień Kucyk ? jesli tak jaka norme wysiewu  na mozaice IVa, IVb i V kl  macie? w zeszlym roku wyszlo mi ok 170 kg/ha przy mtz 48 i obsadzie planowowanej ok 350 szt/m  i wyszlo mi za rzadko, raz przez susze i skorupe ktora powstala po siewie, a dwa mozliwie ze przez siew ok 10.04 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

witam, sial z was ktos jeczmień Kucyk ? jesli tak jaka norme wysiewu  na mozaice IVa, IVb i V kl  macie? w zeszlym roku wyszlo mi ok 170 kg/ha przy mtz 48 i obsadzie planowowanej ok 350 szt/m  i wyszlo mi za rzadko, raz przez susze i skorupe ktora powstala po siewie, a dwa mozliwie ze przez siew ok 10.04 

 

Ja sieje drugi rok kucyk 160 kg to max bo będzie szczota :D  sieje zawsze w marcu .

Edytowano przez krzeniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

mam pytanie mam zamiar siać jęczmień jary dawno go nie siałem doradzcie jakich nawozów użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Czy jęczmień jary to roślina siarkolubna?  Saletrosan przedsiewnie to dobra opcja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Czy jęczmień jary to roślina siarkolubna?  Saletrosan przedsiewnie to dobra opcja ?

 

Zostaw go na następny rok pod rzepak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

Jaki herbicyd wybrć albo mieszanine stosujecie ,żeby za jednym przejazdem dać na miotłe ,przytulie i fiolki itp.. , bo nie udało się wykonać  na jesieni w jęczmieniu ozimym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Axial + Lintur  lub Mustang solo , zalezy jaki budżet :) 

 

ja mam inne pytanie  na temat jeczmienia ozimego z powodu suchej jesieni i ciut ciezkiej zimy chciałbym dokrzewić jedną działkę , ponieważ ma dopiero 4 liscie i słyszałem że CCC na jeczmien nie działa to co proponujecie ?? poleci mu mocznik w ilości 30-40 kg + 15 kg Siarczanu i do tego  5kg PK i mysle dać CCC bo tak bede leciał na jeden kawałek pszenicy , co Wy na to ?? jest juz po pierwszej dawce rozsiany Salmag (27,5 N + Mg Ca ) w ilosci 300 kg.ha  ale te temperatury i słabe nasłonecznienie powoduje ze to zbyt wolno rośnie , i chce dosilic bo zapowiadają cieplejsze juz dni :) woj świetokrzyskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Możesz spróbować choć Ci co stosowali mówili o słabych efektach w jęczmieniu. CCC nie jest drogi więc podjęcie ryzyka wydaje się sensowne.  Chcesz pryskać jeszcze przed świętami? CCC stosuje się w temp powyżej 10 stopni i taka temp maksymalna na pewno się pojawi w najbliższych dniach ale średnia będzie dużo niższa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj