Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomazi3p    44

ulatnia sie ale na plu  uprawianym co roku gdy nawozenie masz normalne a  tu masz  pole ktory  bylo nie uzytkiem 10 lat

Nie wiem co ma piernik do wiatraka, co ma uprawa i ugór do ulatniania się azotu w warunkach zasadowych(po wapnowaniu) Wapnując i gnojąc pole jednocześnie wzmaga się ulatnianie azotu-obojętnie czy na ugorze czy polu w uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Zasiałem dziś w "popiół" jęczmień około 150kg//ha. Nie wiem co z tego będzie jak nie będzie deszczu.  

u nas też sieją jęczmiona ale w glebie jest zero dosłownie zero wilgoci  wiele osób rezygnuje orki pod dalsze zasiewy wygląda że w tym roku Dolny Śląsk jest zaczarowany jeśli chodzi o deszcz poniżej mapa z prognozą opadów na najbliższe dwa tygodnie http://meteomodel.pl/index.php/modele-numeryczne

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja jęczmień siałem 11.09 i następnego dnia ładnie napadało, teraz wygląda w miarę dobrze, niedługo oprysk na chwasty, a potem na robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

ja planuje siew w środe .meridian i metaxa .mysle ze 130kg starczy na hektar .jeszcze nie obliczałem dokładnie normy wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

w tym roku jeczmienie zimowe były kiepskie przez grzyba i chyba mszyce?? kiedy się pryska na robactwo jeczmień ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

najlepiej zaobserwować nalot kolonii lub zapobiegawczo od 3 liścia.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

czytałem ze trzeba zamocowac na polu zółte naczynia z wadą na wysokopsci 1\m i dziennie kontrolowac , jezeli pojawią sie w naczyniach mszyce to pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Mam pytanie - jęczmień siałem 11.09 i na początku przyszłego tyg chciałem zrobić oprysk na chwasty expertem tylko, że obecnie jest strasznie sucho i nie ma widoków za deszczem. Czy ten oprysk będzie skuteczny, ewentualnie czy nie zaszkodzi roślinkom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie powinien zaszkodzić, ale może skuteczność spaść. Żaden herbicyd jesienny nie lubi suchej gleby.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dziś zasiany jęczmien ozimy Titus C1 MTZ 46,63 g  norma 260 /m2 wyszło około 120-130 kg/ha  95 % siła kiełkowania przedplon Proso gleba III-IV b 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

u mnie po siewie została czesc ziarna na wierzchu,to co siewnik zagarnął ładnie wzeszło, czekam na deszcz ,to moze i te nie zagrzebane zakiełkują ,ale teraz pytanie jezeli opryskam na chwasty(lentipur+_legato) to czy nie uszkodze tych ziarniaków na powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Panowie, do kiedy można sensownie przeciągnąć siew jęczmienia ozimego na opolszczyźnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ponawiam pytanie, czy pryskac na chwasty jezeli wschody sa nierówne,a w niektórych miejscach ziarno lezy na wierzchu i z powodu braku wilgoci nie kiełkuje,czy darowac sobie jesienny zabieg i opryskac wiosną

dodam ze na razie nie ma widoku na deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1
luki08

czekaj z herbicydem. w drugiej połowie miesiąca ma być ocieplenie. ja tam czekam za deszcze, wyrównaniem wschodów i aż wiecej chwastów wyjdzie. Jeżeli nie będzie warunków do oprysku to poczekam nawet do wiosny ale wątpie w to. przez ostatnie pare lat mieliśmy długi okres jesienny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja też bym poczekał z herbicydem, sam czekam, nie wiem natomiast czy już prysnąć na robaka zapobiegawczo (strasznie sucho)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Na jednym kawałku chcę posiać jęczmień jary w przyszłym roku ale w tym roku też był jęczmień czy będzie coś z tego jęczmień po jęczmieniu? I czy można dać teraz obornik na zimę pod ten jęczmień bo u mnie utarło się że jęczmień nie lubi obornika?


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja siałem jęczmień po jęczmieniu i obornik na wiosnę był przed siewem i o zbiornik było więcej niż w tamtym roku.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

czy ktoś śledził strony IOR w Poznaniu lub PIORiN-u dot. sygnalizacji szkodników na jesieni w ub. roku? Bo nie wiem czy oczekiwać rzetelnej informacji i czy w ogóle oczekiwać informacji nt. mszczyc w jęczmieniu ozimym tej jesieni? Jak na razie żadnego komunikatu nie wydali.

 

Czy ktoś zauważył nalot mszyc u siebie? Jakie woj.?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj