Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6112 odpowiedzi na ten temat

#3601 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 04 luty 2015 - 21:14

Jęczmień ozimy i jary

no to saladera na poplon a jak wyrosnie do jesieni, to obornik i orka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 05:08
  •  

#3602 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 04 luty 2015 - 22:56

Jęczmień ozimy i jary

@zdzichu124 jak chcesz dawać coś pod korzeń to tylko mocznik saletra za szybko się rozkłada 

KPK KUMURUN TEAM

#3603 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2015 - 11:58

Jęczmień ozimy i jary

Ja pod korzeń to saletrę kędzierzyńską  lub mocznik jeden pies ;) Ale naprawdę chłopaki jak obliczysz dawki nawozowe i tylko na sztucznych nawozach jechać, to lepiej zasisać żyto i nic nie robić przwecież jak jeczmień jest po 500 zł to balansowanie na granicach opłacalności i plon musi być być z 8t/ha żeby coś zarobić z tego....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#3604 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 05 luty 2015 - 14:29

Jęczmień ozimy i jary

@zdzichu124 jak chcesz dawać coś pod korzeń to tylko mocznik saletra za szybko się rozkłada 

w pełni sie z toba kolego zgodzę widać że kolega ma jakieś doświadczenie  :P

#3605 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 05 luty 2015 - 16:25

Jęczmień ozimy i jary

Ja pod korzeń to saletrę kędzierzyńską  lub mocznik jeden pies ;) Ale naprawdę chłopaki jak obliczysz dawki nawozowe i tylko na sztucznych nawozach jechać, to lepiej zasisać żyto i nic nie robić przwecież jak jeczmień jest po 500 zł to balansowanie na granicach opłacalności i plon musi być być z 8t/ha żeby coś zarobić z tego....

Masz rację, to też ja jęczmień tylko "straszę" nawożeniem, a sieję tylko dlatego aby jakiś tam minimalny płodozmian był, choć coraz częściej sieje pszenice po pszenicy niż ten jęczmień, który trzeba oddawać po kosztach i to jak dobrze sypnie

#3606 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 06 luty 2015 - 15:35

Jęczmień ozimy i jary

bylem wczoraj w składzie z nawozami i ku mojemu zdziwieniu sprzedawca powiedział ze kreda (polcalk) nie nadaje sie do nawozenia pogłównie radził mi wziasc wap mag, a z tego co wyczytalem na forach to szkoda pieniedzy na wap mag i sam juz nie wiem co robic, według broszury polcalku własnie nadaje sie do nawozenia pogłównie i do płytkiego mieszania z glebą

dodam ze chciałem wysiac na jeczmien ozimy bo po badaniach ph 5.4

#3607 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 luty 2015 - 15:40

Jęczmień ozimy i jary

Panowie co polecicie na pierwszą dawkę na jęczmień ozimy obecnie jest dobrze rozkrzewiony ale zaszkodziły mu przymrozki trochę i ma suche końcówki liści i pewnie do wiosny będzie bardziej przyschnięty (oby węzeł krzewienia się uratował) i nie wiem bo zawsze stosowałem saletrzak a mówią że siarka jest ważna więc może saletrosan ??

#3608 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 06 luty 2015 - 16:28

Jęczmień ozimy i jary

bylem wczoraj w składzie z nawozami i ku mojemu zdziwieniu sprzedawca powiedział ze kreda (polcalk) nie nadaje sie do nawozenia pogłównie radził mi wziasc wap mag, a z tego co wyczytalem na forach to szkoda pieniedzy na wap mag i sam juz nie wiem co robic, według broszury polcalku własnie nadaje sie do nawozenia pogłównie i do płytkiego mieszania z glebą

dodam ze chciałem wysiac na jeczmien ozimy bo po badaniach ph 5.4

Bo tylko wap mag pewnie ma na stanie.

#3609 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 06 luty 2015 - 17:11

Jęczmień ozimy i jary

daj sobie spokój z tym wap-magiem szkoda twojej kasy

#3610 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 06 luty 2015 - 18:36

Jęczmień ozimy i jary

Bo tylko wap mag pewnie ma na stanie.

Witam już pisałem WAP-MAG to tylko fajna nazwa a jest to zwykłe wapno z dodatkiem soli potasowej dodatek to może o.ooooooooooooooo1 % byłem w zakładzie wapienia w morawicy tam to robią przepłacisz 20 krotnie a efekt żaden no ale zrobisz jak chcesz pozdrawiam

mogę dać namiary na gościa co mnie całą patelnie wapna przywozi ,efejkt wapnowania po 1,5 do 2 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3611 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 06 luty 2015 - 18:40

Jęczmień ozimy i jary

panowie a na czym lepiej wyjde czy lepiej kupic jeczmien od znajomego do siewu niewiem jeszcze jaka cena ale troche bedzie chcial bo ladny ma czy lepiej z centrali wziasc i dotacja 100 zł czy duzo lepszy bedzie plon jak nasienie bedzie z centrali prosto ?

#3612 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 06 luty 2015 - 18:51

Jęczmień ozimy i jary

Moje zdanie w tej kwestii- Centrala. Jeżeli masz w okolicy szanującą się centralę to jakość ziarna będzie na pewno wysoka, doczyszczanie ziarna na stołach grawitacyjnych, zaprawianie dokładnymi zaprawiarkami, zboże zważone i zaworkowane- niby drobnostki ale podliczając wszystkie te procesy które by trzeba było wykonać samemu- oczyszczenie, zaprawianie, workowanie to przy dotacji 100zł lepiej wychodzi kupić zboże z centrali. Pomijam kwestię zwolnienia za odstępstwo dla hodowcy. Oczywiście  ile ludzi tyle zdań.

#3613 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 06 luty 2015 - 18:53

Jęczmień ozimy i jary

panowie a na czym lepiej wyjde czy lepiej kupic jeczmien od znajomego do siewu niewiem jeszcze jaka cena ale troche bedzie chcial bo ladny ma czy lepiej z centrali wziasc i dotacja 100 zł czy duzo lepszy bedzie plon jak nasienie bedzie z centrali prosto ?

Witam z centrali masz tą pewność że zboże było potraktowane wszystkim co trzeba  koniecznie zaprawiane lub zapraw sam nie oszczędzaj na zaprawie

ja jak wziołem pszenżyto borvo z centrali na 4 h to przy takliej samej agrotechnice efekt był bardzo dobry

#3614 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 06 luty 2015 - 18:53

Jęczmień ozimy i jary

Jaki polecacie herbicydy na jęczmień ozimy? Większość środków jest dedykowanych na jary, a ozimy?

#3615 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 06 luty 2015 - 18:56

Jęczmień ozimy i jary

Szczegóły podaj- na dwuliścienne czy kompleks?

#3616 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:13

Jęczmień ozimy i jary

kompleks

#3617 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:50

Jęczmień ozimy i jary

Chisel, Toto+Galaper, Lentipur+Aurora, Lentipur, Izofarm+DFF, Lentipur+środek na wiodące chwasty, w zależnosci od gatunku przeważającego. Axial+dwuliścienne(kto jak woli oddzielnie/łącznie) Puma+dwuliścienne.

#3618 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 06 luty 2015 - 23:16

Jęczmień ozimy i jary

pod jęczmień zimowy może być polifoska 6 100kg i 100kg mocznika? lub 150kg saletrzaka? i na zimowy dać saletrosan i druga dawka saletra?

#3619 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 08 luty 2015 - 20:32

Jęczmień ozimy i jary

Ja na jesieni pryskałem Lentipur + Glean ale na pewno przepuściło Wyczyńca Polnego. Trzeba się będzie zastanowić na dobrą poprawką.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3620 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 luty 2015 - 11:51

Jęczmień ozimy i jary mat22889

Pod korzeń to mocznik lepszy aniżeli saletrzak, 

Ja bym w życiu nie kupił tych Wap-mag czy Grade II,III, IV, Kupić łódkę wapna CaO lub Cao+MgO w zależności od zapotrzebowania, badania gleby są stosunkowo tanie do ceny nawozów, Ja nie mam piasta, Sieje zwykłym Rauch Mds, tyle że ktoś musi niestety stać i trochę ruszyć bo się słabo osypuję, ale trzeba sobie radzić bo od odczynu trzeba zacząć, Ja jakbym nie miał uregulowanego odczynu to bym chyba nawozów nie siał, a zeszły rok mi pokazał że próby będe robił co roku i dostarczać glebie PK w zależności od zapotrzebowania bo zawsze stosowałem polifoski a nie potrzebnie bo jedno pole miało optymalnie fosforu a inne brak potasu i na odwrót i już zaoszczędziłem na nawozach PK siejąc sól i superfosfat ;)