Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#3281 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:50

Jęczmień ozimy i jary U mnie prognozy nie wskazują na jakiekolwiek większe opady. Może spadnie do 0,5l na metr kwadratowy, a może nie. W związku z czym mam pytanie: czy mogę pryskać fungicydem Zafir (prochloraz+tebukonazol) wykłoszony jęczmień jary, czy czekać na lepsze warunki pogodowe? Jeden kawałek opryskałem wcześniej i jest bardzo ładny. A drugi, ze względu na zabieg Pumą nie opryskałem, a teraz dość sucho. Dodam, że Pumą pryskałem jęczmień w fazie widocznych wąsów (nie kłosów) i nic mu nie jest, a chwastnica, która dominowała, a także owies głuchy dzisiaj wyglądają jak dobrze wysuszone siano.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 22:07
  •  

#3282 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 czerwiec 2014 - 00:31

Jęczmień ozimy i jary

milanreal1 - U mnie w dzień temperatura 34 stopnie w cieniu, w nocy 15, ponad tydzień nie padało, więc już jest sucho. Pryskać Zafirem na kłos jęczmień jary, czy poczekać, aż będzie niższa temperatura i wyższa wilgotność? Tebukonazol należy do grupy regulatorów wzrostu, z tego co na Forum pisano, więc nie wiem, czy nie zaszkodzę w takich warunkach zbożu? Jaka Twoja opinia?

W takim wypadku opryski późnym wieczorem albo i nocą. Tebukonazolw zbożach nie jest regulatorem ale czasem fitotoksyczność może powodować.

wie ktoś może jak szybko wchłania się tebukonazol? po 15 minutach zaczął padać deszcz, ile procent zdążyło się wchłonąć?

To raczej nie sprawa samego tebukonazolu a raczej tego czy stosowałeś adiuwant albo czy ten środek taki adiuwant zawiera. Tebukonazol w roślinie bardzo szybko się przemieszcza, ale liść chroni warstwa woskowa którą sam tebukonazol łatwo nie pokonuje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3283 Share mateuszR1493

mateuszR1493

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 12:50

Jęczmień ozimy i jary Witam czy moge Zastosowac duett ultra w jeczmieniu jarym
?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#3284 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 13 czerwiec 2014 - 17:37

Jęczmień ozimy i jary Możesz, na etykiecie nie ma nic o jeczmieniu ale sprawdziłem substancje czynne i epoksykonazol wystepuje nawet w Duett Star ( ma rejestracje na jeczmien) a tiofanat metylowy (związek z grupy benzimidiazoli) zawiera Topsin M 500SC który ma rejestracje w jeczmieniu wiec :) możesz smiało pryskać :) Pozdrawiam

#3285 Share mateuszR1493

mateuszR1493

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 17:43

Jęczmień ozimy i jary Zgadza sie chyba niedawno dostal rejestracje na jeczmien jary bo wlasnie Kupilem I na etykiecje jest napisane o zastosowaniu w jeczmieniu ;-)

#3286 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 09:25

Jęczmień ozimy i jary a na jeczmien ktory jeszcze sie nie wyklosil i ogolnie slaby jest to omzna czym go zasilic czy mocznikiem i siarczanem magnezu i od grzyba bedzie pryskane duetem ultra to mozna tak to zmieszac czy co lepiej dac i ile tego siarczanu magnezu i ile mocznika i ile wody na ha ? ?

#3287 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 10:10

Jęczmień ozimy i jary Daj do 15 kg mocznika 15 kg siarczanu magnezu + 3 kg Kristalonu + Duett Ultra na 300 L wody zachowaj taką kolejnośc mieszania

#3288 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:00

Jęczmień ozimy i jary Witam a co proponujecie na ochrone kłosa T2 w jęczmieniu jarym odmiana browarna Quench
T1 było robione 26dni temu Artea 0,4l + Tebu 0,7l

#3289 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 19:14

Jęczmień ozimy i jary Ja ci polecam Soligor dałem w dawce 0,9/ha , w tym roku pierwszy raz nim pryskałem i ładnie zatrzymał u mnie chorobę , na T1 dałem Wirtuoz 0,9l/ha. ;) :D

#3290 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 22:00

Jęczmień ozimy i jary kiedy mozna wykonac zabieg na ochrone kłosa?jeczmien wykłosił sie w ubiegłym tygodniu i od tamtej pory stoi nie ruszany wiec kiedy mozna pryskac bo mam obawy zeby go nie zepsuc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3291 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:48

Jęczmień ozimy i jary jak najszybciej ;) nie dawałeś wcześniej od grzyba wiec lepiej daj teraz , nie uszkodzisz go :) a możesz mu pomóc :) Pozdrawiam

#3292 Share Iwonka23

Iwonka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:44

Jęczmień ozimy i jary Ja jeczmien jary pryskalem od grzyba srodkiem sokol 460ec tanio i dobrze..

#3293 Share mateuszR1493

mateuszR1493

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 09:01

Jęczmień ozimy i jary Witam;-) mozna jeszcze prysnac jeczmien jary od grzyba jakas sie wyklosil ? 25 maja byl pryskany soligorem 0.8l

#3294 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:20

Jęczmień ozimy i jary no nie wiem ja tez miałem ten sam dylemat czy mozna czy nie ale zrezygnowałem ,wczesniej dałem bumper 0.5l/h+topsin m 0.75l/h ,a po ok 3 tygodniach falcon 0.6l/h i teraz jeszcze chciałem dac tebu 1.0l/h ale nie wiem co z tym wykłoszonym robic mozna czy nie, wiec pewnie musi zostac do zniw

#3295 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:29

Jęczmień ozimy i jary

Witam;-) mozna jeszcze prysnac jeczmien jary od grzyba jakas sie wyklosil ? 25 maja byl pryskany soligorem 0.8l

Z tego co czytałem to jeczmien utrzyma sie nawet na jednym zabiegu sam w tym roku tak zrobiłem aby zobaczyć , dałem mieszankę jakiś miesiac temu Duett Star 1L + Falcon 0,4L i jak narazie się dobrze trzyma , jeśli chcesz to możesz dać napewno jak spryskasz to mu nie zaszkodzisz ;) Pozdrawiam

#3296 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:25

Jęczmień ozimy i jary Panowie Jak tam U Was zapowiadaj Jęczmienie Ozime ? Byłem wczoraj na Południu Polski i nie ma żadnej Róznicy Miedzy Północa Polski a południem według Mnie Myslicie ze Pod koniec miesiaca Bedziemy już Je Kosić ? Pozdrawiam

#3297 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:43

Jęczmień ozimy i jary Zapraszam do dyskusji !

http://www.agrofoto....304-zniwa-2014/

#3298 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 22:11

Jęczmień ozimy i jary Wywalilo komus jeczmien po ostatnich deszczach?

#3299 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 10:40

Jęczmień ozimy i jary Panowie takie mam pytanko , czy u Was odmiana ATICO jeczmien jary , siany 14 kwietnia , mam lekkie obawy ponieważ zapowiadało się ładnie kłosy ładne długie 12-14 pieterek , grube ale dolne partie rośliny opanował wczęsniej grzyb ( był spryskany od razu jak można było tylko wjechać ) były lekkie objawy niedoboru fosforu które zostawały uzupełniane dolistnie , ale obawa najwieksza że on nie chce zbytnio zółknąć , włoski kłosa są rude zamiast złote jak u innych gospodarzy na polach , do głowy przychodzą mi dwie myśli jakaś toksyczność albo pozostałości po grzybie, i nwm co myśleć i co robić , od Grzyba ostatni zabieg to 31 maja Falconem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3300 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:28

Jęczmień ozimy i jary Panowie czy po desykacji nasiona jeczmeina beda sie nadawały do siewu, dodam ze ziarno było dojrzałe tzn "twarde na zęba" :D