Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6112 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 08:18

Jęczmień ozimy i jary pewnie ze daj na grzyba,sam zobacz jaka pogoda,co do mocznika to nie podpowiem bo nie stosuje,cerone usztywni i nawet około 1 litra można dac do tego grzybowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 15:24
  •  

#3242 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 czerwiec 2014 - 08:38

Jęczmień ozimy i jary

a kolega rolstudent gdzie studiuje?

Kiedys na SGGW. Teraz to sie robi doktorat u siebie na gospodarstwie

#3243 Share adriano

adriano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 08:47

Jęczmień ozimy i jary też się doktoryzuję w swoim gospodarstwie.

Edytowany przez milanreal1, 04 czerwiec 2014 - 22:53.
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3244 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 czerwiec 2014 - 08:50

Jęczmień ozimy i jary Tak najlepiej. Doswiadczenie zdobyte u sobie jest nie do ocenienia.
My odpowiadamy zata calym swoim majątkiem:-D

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

#3245 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 11:04

Jęczmień ozimy i jary no macie racje panowie z tym własnym zdobytym doswiadczeniem,na swoim gruncie ale wracajac do jeczmienia ja dałem na niego cerone 0,8l +0,5l bumpera i 0,7l topsim m na ha i ma sie dobrze do tej pory,ale z tym cerone to nie za pózno juz uwazaj zeby nie przypalic bo mój sie wykłosił w 70% odm.suweren

#3246 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 04 czerwiec 2014 - 14:04

Jęczmień ozimy i jary

moze mi cos doradzicie nie skracalem jeczmienia jeszcze teraz przez tydzien padalo mam zamiar jutro to zrobic jeczmien przed kloszeniem pewnie pozostaje tylko cerone zalecane jest 0.75 na ha moge dac troche wiecej zeby lepiej go przytrzymalo? czy moge dodac mocznik i jakiegos npk do tego zabiegu? jakie bezpiecznie steznie?i cos na grzybabchociaz jeczmien trzyma sie bardzo dobrze nie widac oznak plamistosci ale profilaktycznie trzeba cos dac ?

hmm nie przekraczaj zbytnio dawki zalecanej :) z regulatorem tu mowa :) , co do mocznika daj jakieś 5 % stezenie jest ono odpowiednie czyli max 15 kg na 300L wody do tego możesz dosypać siarczanu magnezu 5 % i zbytnio bym tu z npk nie dawał ale jak wolisz ja bym dał miedzi z 9 g na 1 tone ziarna ( spodziewanego plonu) i 5 g /1t boru :) max 50 g czystego boru na zabieg można dawać w zbożach jak czytałem ;) , co do od grzyba , pryskałeś czymś wcześniej , mozesz dać coś z 2 lub 3 substancjami np Falcon w jeczmieniu podobno bardzo dobrze sie spisuje nawet w jednozabiegowej ochronie :) Pozdrawiam

#3247 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 17:57

Jęczmień ozimy i jary Opryskałem jęczmień jary teraz pumą bo mietlica mi wychodzi jęczmień w fazie początkowej kłoszenia narazie tylko ości widać i troszke kłosa . I czy puma nie zrobi mu krzywdy mam troche obawy ale musiałem zaryzykować bo by mi zaguszyło .

#3248 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:50

Jęczmień ozimy i jary U mnie w sobotę na jednym kawałku było widać wąsy i pryskałem Pumą (wcześniej pogoda nie pozwoliła wjechać w to pole). Tydzień wcześniej opryskałem inny kawałek i nic się nie stało jęczmieniowi (wtedy kłos po "rozebraniu" rośliny miał 5 cm). Owies głuchy już ma objawy działania herbicydu; nawet okazy, które były w zaawansowanej fazie strzelania w źdźbło.

Mam teraz dwa pytania:
1) Czy można pryskać jęczmień jary fungicydem (lub insektycydem) w fazie kwitnienia? Dziś zauważyłem, że jeszcze całkiem jęczmień nie wyszedł z pochwy liściowej, a już kwitnie. A miałem go pryskać nawozami dolistnymi, gdyż w sobotę pryskałem jeden kawałek fungicydem.
2) Czy mogę pryskać jęczmień jary nawozami dolistnymi po okresie kwitnienia (np. siarczan magnezu, plonvit Z, tytanit)?
Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję!

#3249 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:40

Jęczmień ozimy i jary tydzień temu jechałem cyperkilem na skrzypionke plus odżywka NPH+ mikro i jęczmień pokazał kłos warto jeszcze raz go odżywić czy za późno bo mało N dostarczyłem w postaci saletry :)

#3250 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 21:40

Jęczmień ozimy i jary podpowiedzcie mi koledzy mam jęczmień jary który teraz mi się wykłasza i mam kilka placów gdzie jest rzadszy po prostu słabsze pole, czy mogę jeszcze teraz podsiać go saletrą aby się troszkę poprawił czy prysnąć odżywkami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 23:33

Jęczmień ozimy i jary a stanie sie cos jesli podrzucisz go ta saletra i przelecisz go tymi odzywkami no bo chyba nie skoro taki słabawy jest, wiec moim zdaniem lec z jednym i drugim zawsze bedzie lepiej.ja w swój jeczmien odm.natasia wpakowalem w tamtym tygodniu 150kg na 1 ha saletry i na tym koniec bo by nie ustał chociaz odmiana karłowata tak wiec jesli sie zdecydujesz na saletre to tez ostroznie bo jeczmien to nie pszenica ozima

#3252 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 12:56

Jęczmień ozimy i jary Ponawiam swą prośbę o udzielenie mi odpowiedzi na pytania postawione we wcześniejszym poście.

#3253 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 czerwiec 2014 - 13:04

Jęczmień ozimy i jary dzisiaj poszedł tebukonazol na kłos w jeczmieniu
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3254 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 15:21

Jęczmień ozimy i jary

U mnie w sobotę na jednym kawałku było widać wąsy i pryskałem Pumą (wcześniej pogoda nie pozwoliła wjechać w to pole). Tydzień wcześniej opryskałem inny kawałek i nic się nie stało jęczmieniowi (wtedy kłos po "rozebraniu" rośliny miał 5 cm). Owies głuchy już ma objawy działania herbicydu; nawet okazy, które były w zaawansowanej fazie strzelania w źdźbło.

Mam teraz dwa pytania:
1) Czy można pryskać jęczmień jary fungicydem (lub insektycydem) w fazie kwitnienia? Dziś zauważyłem, że jeszcze całkiem jęczmień nie wyszedł z pochwy liściowej, a już kwitnie. A miałem go pryskać nawozami dolistnymi, gdyż w sobotę pryskałem jeden kawałek fungicydem.
2) Czy mogę pryskać jęczmień jary nawozami dolistnymi po okresie kwitnienia (np. siarczan magnezu, plonvit Z, tytanit)?
Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję!

Jeczmien jary mozesz pryskac w fazie kwitnienia fungicydem oraz dodac insektycyd. Nawozow dolistnych nie polecam w tej fazie.

#3255 Share Iwonka23

Iwonka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:32

Jęczmień ozimy i jary witam opryskalem jeczmien jary fungicydem sokol460+cos na robaka i odzywka bastfoliar36 po godzine aczelo padac zadziala>????

#3256 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 07:58

Jęczmień ozimy i jary Panowie a desykacja przyspieszy dojrzewanie pszenicy i da ona nasiona, czy też zrobi tak żeby ta pszenica nie wytworzyła ziarna??? chodzi mi o czysty jęczmień do siewu za rok??

#3257 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 08:03

Jęczmień ozimy i jary Darekpol - Dzięki Kolego za odpowiedź. A po fazie kwitnienia można jeszcze nawozić dolistnie?

#3258 Share spajki01

spajki01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 13:59

Jęczmień ozimy i jary Chłopaki co doradzicie na T3 mam bardzo ładny jeczmień chce dać drugi zabieg na grzybka mysle tak Tebu+Decis+Siarczan magnezu czy coś lepszego na szkrzypionke i mszyce oprysk w fazie kloszenia.

#3259 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 06 czerwiec 2014 - 14:10

Jęczmień ozimy i jary Panowie stosował ktos kiedyś moddus na lisc flagowy w jeczmienu jarym ??? , mam jedno pole gdzie jest zaniedbane i poł jeczmienia jest w fazie flagówki a drugie pół 1-2 kolanko i wjechałem wczoraj z moddusem + tytanit 0,4L +0,4L/ha i nie wiem czy teraz tam gdzie była w lisciu flagowym to kłosów nie popsuje sobie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 czerwiec 2014 - 00:16

Jęczmień ozimy i jary 0,4l moddusa na flagowy to już sporo. Ja dałem na flagowy w owsie 0,2l i nic się nie stało a rośliny ładnie usztywniło ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)