Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share Komandos178

Komandos178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 maj 2014 - 07:53

Jęczmień ozimy i jary Panowie jak lepiej zmieszac creone w jęczmieniu jarym, z
falcon 0,4l + modatak 0,6l + creone 0,75 czy
z mocznik + siarczan m + ekolist z + creone.
Pytam poniewaz jeczmien ma juz pierwsze kolanko i drugie aby patrzec wyskoczy a ja dopiero dzisiaj jade z herbicydem. Nastepny tydzien u mnie deszcz (lubelskie). Nie wiem co robic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 13:58
  •  

#3222 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 31 maj 2014 - 09:56

Jęczmień ozimy i jary

Strazak76 dzięki za odpowiedź. U mnie opady nie były aż tak duże. A gdybym w pierwszym zabiegu dzisiaj dał 0,75 Cerone + mocznik + siarczan + insol a w poniedziałek 0,6l amistar + 0,4 artea to będzie dobrze?

Nie wiem w jakiej fazie jest Twój jęczmień ale tak patrząc na mój to za duże stężenie mocznika może przypalić. Do pierwszego zabiegu daj 5% a do drugiego za 2-3 dni 4% i powinno być dobrze

czekam na pogodę żeby wjechać z axialem

#3223 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 31 maj 2014 - 09:58

Jęczmień ozimy i jary u mnie jeczmien juz puszcza osci w 90% roslin odmiany skarb i azit. Mysle czy dzis nie pojechac falcon 0,6 + cerone 0,5 + siarczan moze troche mocznika. Wczesnij był skracany 0.4 moddusa i fungi była miesznka propico+prochloraz+fendopropidyna. Póznij prognoza na kilka dni przekropnych wiec moze nie byc okazji juz prysnac przed pełnia kłoszenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3224 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:35

Jęczmień ozimy i jary w jakiej fazie moge uzyc falcon w jeczmieniu jarym zeby zabespieczyc kłos juz widoczne sa osci do połowy odmiana wczesna suweren,pierwszy zabieg ok 2 tygodnie temu bumper 0,5l+topsin m 0,7l+cerone 0,75l

Edytowany przez tomekZ058, 31 maj 2014 - 10:38.

#3225 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 31 maj 2014 - 19:11

Jęczmień ozimy i jary Wreszcie przestało padać , i udało się wjechać w pole , oczy aż zabolały od tych deszczy ładnie grzyb sobie weszedł , nie mogłem wcześniej wjechać i żałuje , dałem dziś konkret koktajl mam nadzieje że nie przypali :)

13,3% Mocznika ( 40 kg/300L wody) + 4,1% S,Magnezu ( 12,5 kg/300L ) + 3 kg Kristalon ( 1,5kg żółty + 1,5 kg pomarańcz) + 2L Mn (160g) + 2L Zn( 112g) + 0,5 L Cu (80g) + 1L Duett Star + 0,2 L Falcon

taka dawka poszła na 1,2 hektara , Jęczmień Atico faza 29-30 BBCH , po niedzieli bedę planował zabieg skracania Moddusem + Stymulator Tytanit :) + druga dawka Micro :) heh

Edytowany przez Kamilo1888, 31 maj 2014 - 19:14.

#3226 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 31 maj 2014 - 21:04

Jęczmień ozimy i jary Chyba trochę za dużo tego Mocznika,w tej fazie daje się maksymalnie 10kg/ha.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3227 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 31 maj 2014 - 21:26

Jęczmień ozimy i jary według danych w fazie koniec krzewienia to 16-18 % a początek strzelania w źbło 12 % wiec na styk sie powinno zmieścić nawet na pszenżyto ozime w fazie poczatek kłoszenia dawałem 12,5 kg i nie wystapiło przypalenia wiec 10 kg/ha w takiej fazie to zbyt mało moim zdaniem okaze się jutro lub pojutrze :)

#3228 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 31 maj 2014 - 21:38

Jęczmień ozimy i jary

Wreszcie przestało padać , i udało się wjechać w pole , oczy aż zabolały od tych deszczy ładnie grzyb sobie weszedł , nie mogłem wcześniej wjechać i żałuje , dałem dziś konkret koktajl mam nadzieje że nie przypali :)

13,3% Mocznika ( 40 kg/300L wody) + 4,1% S,Magnezu ( 12,5 kg/300L ) + 3 kg Kristalon ( 1,5kg żółty + 1,5 kg pomarańcz) + 2L Mn (160g) + 2L Zn( 112g) + 0,5 L Cu (80g) + 1L Duett Star + 0,2 L Falcon

taka dawka poszła na 1,2 hektara , Jęczmień Atico faza 29-30 BBCH , po niedzieli bedę planował zabieg skracania Moddusem + Stymulator Tytanit :) + druga dawka Micro :) heh

Niezła mieszanka wybuchowa jak możesz to napisz za tydzień jak to wygląda a najlepiej fotkę dodaj

#3229 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 maj 2014 - 21:40

Jęczmień ozimy i jary

Chcę jutro pryskać a nie jestem pewien czy mogę w jednym zabiegu zastosować: 8% mocznik + 5% siarczan magnezu + 1l insol 3 + 0,6l amistar + 0,4 artea?
Pomożecie? :)

Możesz zrobić taka miksturę, dodawaj w takiej kolejności jak napisałeś. Tylko z mocznikiem zejdź do 5% i siarczan 3%.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3230 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 31 maj 2014 - 21:42

Jęczmień ozimy i jary

w jakiej fazie moge uzyc falcon w jeczmieniu jarym zeby zabespieczyc kłos juz widoczne sa osci do połowy odmiana wczesna suweren,pierwszy zabieg ok 2 tygodnie temu bumper 0,5l+topsin m 0,7l+cerone 0,75l

jeżeli masz jechać na t2 to ja osobiście tak na przyszłość radziłbym cerone podzielic na dwie dawki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 07:32

Jęczmień ozimy i jary 23 maja pryskałem jeden kawałek jęczmienia jarego Basic Pumą w dawce 0,85l/ha i nie widzę żadnych objawów fitotoksycznych. Wczoraj opryskałem drugi kawałek tego jęczmienia, bo wcześniej się nie dało wjechać, a ostatnio też codziennie kropiło. Zastosowałem dawkę 0,9/ha. W jęczmieniu już pomału widać wąsy (na niektórych roślinach). Pole jęczmienia, które pryskałem ponad tydzień wcześniej herbicydem, wczoraj opryskałem fungicydem Zafir 400 EW. Miałem ochotę dodać siarczan magnezu, ale bałem się, aby nie ożyły chwasty jednoliścienne, albowiem dopiero na niektórych widać efekty działania Pumy. Po zabiegu fungicydem, po około 80 minutach nastąpiła lekka lekka mżawka. Po takim czasie od wykonania oprysku, zabieg będzie skuteczny? Bo na Zafirze nie pisze nic o tym, ile czasu nie może padać. Na Forum pojawiały się opinie, że nowe fungicydy wymagają najczęściej godziny, aby zabieg nimi był skuteczny.

#3232 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 14:59

Jęczmień ozimy i jary Mam pytanie bo jęczmień już zaczyna powoli wypuszczać kłosa narazie to tylko małe włoski widać gdzie niegdzie jakiś malutki kłos i chciałbym na dwóch kawałkach opryskać to jeszcze pumą bo widze że dużo miotły zaczyna mi tam rosnąć bo popełniłem błąd z opryskami kupiłem za słabe środki . I czy moge pryskać czy nie zaszkodze jęczmieniowi a bardzo zależy mi na czystym polu niechce żeby zarosło mi to miotłą .

#3233 Share richardo29

richardo29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:28

Jęczmień ozimy i jary Witam panowie, co polecacie na drugi i ostatni zabieg fungicydowy w jęczmieniu Poldek siany był 29 marca, właśnie zaczyna się kłosić, na T1 dostał 19 ,maja Menara 0,5l+Modus 0,4l,ale plamistość siatkowa męczy go strasznie, czy soligor w najbliższych dniach będzie dobrym wyborem?

#3234 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:44

Jęczmień ozimy i jary a czy ktos wyjasni mi jak to sie wylicza jest np podany jeczmienia jarego plon i jest podany nie ilosc ton tylko 106 % wzorca a wzorzec jaki jest zeby to policzyc?
bo nie we wszystkich podaja

Edytowany przez warchest, 01 czerwiec 2014 - 19:49.

#3235 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:07

Jęczmień ozimy i jary chwile to trwało,ale doszedłem,na jęczmieniu ozimym pojawił się zółwinek,ach,całe zycie się człek uczu,spustoszenie w kłosach robi a tu pada

#3236 Share Eagle

Eagle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, lotnictwo i ładne dziewczyny :)

Napisany 02 czerwiec 2014 - 05:56

Jęczmień ozimy i jary Czy można w fazie BBCH 39-41 zastosować jakiś herbicyd? Pierwszy zabieg był chwastoxem trio ale w zmniejszonej dawce no i niestety w miejscach gdzie jęczmień jest rzadszy to trochę chwastów się pojawia.

#3237 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 07:53

Jęczmień ozimy i jary może ktoś spotkał się z żółwinkiem zbożowym?mospilan go nie ruszył,moze coś pokroju dursbana zadziała?

#3238 Share krystian19970511

krystian19970511

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 12:18

Jęczmień ozimy i jary Jednak zasialem jeczmien bo kukurydzy malo nasiona mialem. Ciekawe czy cos sie urodzi tego jęczmienia

#3239 Share TJ206

TJ206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 13:41

Jęczmień ozimy i jary zakupiłem ziarno kwalfikowane jęczmienia ozimego METAXA jesienią 2013 w CN KIelce i okazało się że w zbożu jest żyto (siane po pszenżycie jarym) i to jest od 5 do 30 żdżbeł na 10m2,dodatkowo w jęczmieniu dwurzędowym są kłosy wielorzedowe ok 5% a na dodatek okazalo się że w jeczmieniu jest GŁOWNIA PYLĄCA ok1-2% a to jest oznaką złego zaprawiania. Reklamacji CN w Kielcach nie uznała bo w nasionach w stopniu kwalfikacji C1 wszystko to może być CIEKAWE, dodatkowo ziarno pszenżyta zakupione u nich Jesień 2013 miało wschodowość ok48%. Za co My im k........ płacimy,każdy wysnuje sobie wniosek SAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:55

Jęczmień ozimy i jary moze mi cos doradzicie nie skracalem jeczmienia jeszcze teraz przez tydzien padalo mam zamiar jutro to zrobic jeczmien przed kloszeniem pewnie pozostaje tylko cerone zalecane jest 0.75 na ha moge dac troche wiecej zeby lepiej go przytrzymalo? czy moge dodac mocznik i jakiegos npk do tego zabiegu? jakie bezpiecznie steznie?i cos na grzybabchociaz jeczmien trzyma sie bardzo dobrze nie widac oznak plamistosci ale profilaktycznie trzeba cos dac ?