Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#3161 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 maj 2014 - 22:14

Jęczmień ozimy i jary Takiego oprysku raczej nie ma bo nawet attribut który nie ma rejestracji w życie nic mu nie zrobi jak byś chciał na odwrót zniszczyć ten jęczmień w życie to bez problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 18:05
  •  

#3162 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 maj 2014 - 00:06

Jęczmień ozimy i jary

a jakie jest rzyko gdy moddus by poszedl troche przy pozno tzn jak juz 2 kolanko jest ?? i c oto moze byc na polu nawozonym normalnie sa niektore miejsca w ktorych jeczmien jest bardzo slaby takie male place a na reszcie ladny jeczmien jary ?

To jeszcze nie jest za późno. Oczywiście najlepsze efekty będą do 1 kolanka, ale 2 kolanko to nie jest jeszcze późno.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3163 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 24 maj 2014 - 06:55

Jęczmień ozimy i jary Wczoraj opryskałem jedno pole z jęczmieniem jarym Pumą Universal. Zboże w fazie trzeciego kolanka. Dawka herbicydu: 850ml/ha. Po ilu dniach może być widać ewentualne objawy fitotoksyczności? Po trzech? Z drugim polem czekam do poniedziałku lub wtorku. Chodzi właśnie o to, czy nic zbożu nie będzie po tej Pumie. A za ile dni po niej mogę pryskać Cerone? Siedem, czy wcześniej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3164 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 24 maj 2014 - 08:15

Jęczmień ozimy i jary sherpa, proteus, co na robala w jeczmieniu - i jaka dawka

#3165 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 24 maj 2014 - 12:12

Jęczmień ozimy i jary

To jeszcze nie jest za późno. Oczywiście najlepsze efekty będą do 1 kolanka, ale 2 kolanko to nie jest jeszcze późno.

A czy mogę pryskac jęczmień jary w fazie 3 kolanka z widocznym kłosem ok. 2cm modusem.
Nie będzie jakiś skutków ubocznych.
Nie wiem co robic, a modusa mam już kupionego.

#3166 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 24 maj 2014 - 13:49

Jęczmień ozimy i jary a tak jesli jest zaisany jeczmien jary na glebie ubogiuej w skladniki mineralne ogolnie w nawozy i ph niskie to warto dawac odzywki tzn pod korzen niby poszla kreda i nawozy teraz poszly ale ziemia zaniedbana byla wiec jak odzywki np foliq micro mix i on jest na uprawy intensywne to duzo pomoze ?

#3167 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 24 maj 2014 - 23:01

Jęczmień ozimy i jary Panowie zapytam was jeszcze.

1) Jaki czas musi minąć od zastosowania herbicydu do zastosowania fungicydu?

#3168 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 maj 2014 - 23:44

Jęczmień ozimy i jary Około tydzień, ale jak się śpieszy to możesz po około 4 dniach. Zależy jeszcze jaki herbicyd się daje.

A czy mogę pryskac jęczmień jary w fazie 3 kolanka z widocznym kłosem ok. 2cm modusem.
Nie będzie jakiś skutków ubocznych.
Nie wiem co robic, a modusa mam już kupionego.

Jęczmień jary już się kłosi? Jeżeli tak to absolutnie za późno na regulatory.
Z moddusem nie powinieneś mieć problemu, jego trwałość to chyba 3 lata tylko trzeba przechowywać w odpowiednich warunkach.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3169 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 25 maj 2014 - 04:16

Jęczmień ozimy i jary Jeszcze się nie kłosi jedynie po przekrojeniu widać już mały klos.

#3170 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 25 maj 2014 - 07:07

Jęczmień ozimy i jary U mnie tak samo, po "rozebraniu" roślinki widać mały kłos. Zresztą pisałem już wcześniej o tym. Jutro, jeśli pogoda pozwoli będę pryskał Pumą drugi kawałek jęczmienia. Po ilu dniach mogą być widoczne pierwsze ewentualne objawy fitotoksyczności na roślinach jęczmienia?
Przeglądając inny temat na Forum, zauważyłem, że jeden z Forumowiczów pytał o zabezpieczenie pewnego fungicydu z Firmy Bayer. Ja zapytam o zabezpieczenie Pumy. Mianowicie - nie pamiętam, jak sytuacja wyglądała dwa lata temu - przed wlaniem Pumy do opryskiwacza, potrząsnąłem butelką. A po jej odkręceniu myślałem, że będę musiał jeszcze zrobić otwór w tym "srebrnym zabezpieczeniu" pod nakrętką. Ale po odkręceniu ujrzałem od razu - wskutek potrząsania butelką - białą "bańkę" niczym mydlaną. No więc nie było tego dodatkowego zabezpieczenia. Na butelce Pumy pisało: "Wyprodukowano we Francji". Cała etykieta po polsku. Herbicyd kupiony w centrali HBP, przy okazji zakupu nasion jęczmienia. Forumowicze też tak mają z Pumą? Nie ma dodatkowego zabezpieczenia pod nakrętką? Tylko taki mały paseczek na nakrętce z logo Bayera?

Edytowany przez lukaszm, 25 maj 2014 - 07:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3171 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 25 maj 2014 - 08:05

Jęczmień ozimy i jary

a tak jesli jest zaisany jeczmien jary na glebie ubogiuej w skladniki mineralne ogolnie w nawozy i ph niskie to warto dawac odzywki tzn pod korzen niby poszla kreda i nawozy teraz poszly ale ziemia zaniedbana byla wiec jak odzywki np foliq micro mix i on jest na uprawy intensywne to duzo pomoze ?

Najpierw trzeba było się zastanowić się czy warto było siać tam jęczmień. odżywki z pewnością nie zaszkodzą, ale największe braki z pewnością będą magnezu czyli MgSO4 x 7H2O zalecany przede wszystkim.

#3172 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:10

Jęczmień ozimy i jary jęczmień jary Eunova zaczyna wypuszczać ości siany 13.III na T1 dałem duet star i na T2/T3 planuję Soligor i mam pytanie czy dodać jakąś odżywkę, siarczan magnezu, mocznik, jeżeli tak to w jakiej ilości ?

#3173 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 25 maj 2014 - 12:37

Jęczmień ozimy i jary Ja swoją Eunovę opryskałem na T1 Wirtuoz 0,9l+ Bumper 250sc 0,5l+ Moddus 0,4l. Na T2 też daje Soligor (już kupiony) .

#3174 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:50

Jęczmień ozimy i jary Mam pytanko jak widzelibyście mieszaninę Menara z Cerone? czy wchodzi to wogóle w grę

#3175 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:51

Jęczmień ozimy i jary

Najpierw trzeba było się zastanowić się czy warto było siać tam jęczmień. odżywki z pewnością nie zaszkodzą, ale największe braki z pewnością będą magnezu czyli MgSO4 x 7H2O zalecany przede wszystkim.

a to ten siarczan magnezu siedmiowodny stosowac ile kg na ha bo tym sie pryska co nie i ile tego na ha ?

#3176 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 25 maj 2014 - 18:08

Jęczmień ozimy i jary 10-15kg siarczanu magnezu na 1ha ja daję duże wiadro na baniak 300L

#3177 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:14

Jęczmień ozimy i jary Nie dałem nic na T1 na jęczmień jary, oraz nie zastosowałem Modusa, bo nie miałem takiej możliwości.Teraz, przez to, że zaraz pojawią się ości zrezygnowałem również z Cerone.Chciałbym jednak dać coś na T2 i jakiś insektycyd. Jaki fungicyd zastosować? Dać Tilt czy Soligor? I w jakim momencie? Poczekać, aż zaczną pojawiać się ości, czy pryskać już teraz?

#3178 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 26 maj 2014 - 08:46

Jęczmień ozimy i jary "Mam pytanko jak widzelibyście mieszaninę Menara z Cerone? czy wchodzi to wogóle w grę"

Opryskałem w czwartek i narazie nie widzę nic niepokojacego, sprzedawca pytał sie przedstawiciela producenta i ten potwierdził że mozna łączyć.

#3179 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 maj 2014 - 10:46

Jęczmień ozimy i jary

Nie dałem nic na T1 na jęczmień jary, oraz nie zastosowałem Modusa, bo nie miałem takiej możliwości.Teraz, przez to, że zaraz pojawią się ości zrezygnowałem również z Cerone.Chciałbym jednak dać coś na T2 i jakiś insektycyd. Jaki fungicyd zastosować? Dać Tilt czy Soligor? I w jakim momencie? Poczekać, aż zaczną pojawiać się ości, czy pryskać już teraz?

daj soligor 0.8l i coś na robaka.Jesli nie robiłes wczesniej zabiegu fungicydowego to juz czas najwyższy na zabieg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3180 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 maj 2014 - 16:37

Jęczmień ozimy i jary Dałem jednak Tilt 1l/ha i Cerone 0,5l/ha i do tego coś na robaka.Zobaczymy jakie będą efekty