Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 21 maj 2014 - 17:44

Jęczmień ozimy i jary Jutro będę pryskał po południu jeden kawałek, bo powinno dać się wjechać. Jeszcze się zastanawiam, czy Moddusem, czy najpierw Pumą. Bo jak "rozchylam" jęczmień, to widzę tam masę chwastnicy jednostronnej, a niektóre okazy owsa głuchego (które przetrwały po wiosennym kultywatorowaniu i bronowaniu przed siewem) są już bardzo zaawansowane w rozwoju i gołym okiem idzie je odróżnić od jęczmienia. No i gdyby znowu spadło za dużo deszczu, to by mi mogła przede wszystkim chwastnica zadusić zboże. Myślę zastosować dawkę 0,8l/ha. I mam nadzieję, że nie będę musiał oglądać na polu przebarwień po zastosowaniu Pumy w moim jęczmieniu (Basic). Dodam jeszcze, że - na chwilę obecną - nie jestem zadowolony z działania Mustangu Forte. Owszem, trochę chwastów zżółkło, poskręcało się (mi.in komosa), więc pewnie z nimi będzie spokój. Ale np. przytulia - jest niby przyżółknięta, a jakaś bardzo zaawansowana w rozwoju. I pewnie zamiast uschnąć, ożyje? A najgorsze jest to, że fiołki, rdesty i jasnoty ewidentnie rosną i nic się im nie dzieje. Dwa lata temu stosowałem w pszenicy przewódkowej Chwastox Trio i mogę powiedzieć, że po nim czyste pole było. I teraz jak tu dokarmiać jęczmień? Jak podam nawozy, to wszystko jeszcze bardziej się weźmie do życia. Jak się rozprawię z owsem głuchym i chwastnicą, to pewnie jeszcze pasuje dać fluroksypyr. Ale czy nadal można kupić Starane? Bo jeden z Forumowiczów pisał swego czasu na tym Forum, że podobno już straciło rejestrację? Ale jak piszę - Ktoś z Forumowiczów tak pisał.

milanreal1 - Do jakiej fazy najpóźniej i najbezpieczniej stosować trineksapak etylu w jęczmieniu jarym? Bo na Modusie pisze, że do drugiego kolanka, podczas gdy na Optimusie - do trzeciego kolanka. Oba środki mają tą samą substancję aktywną. Pewnie wynika to znowu z jakichś uwarunkowań rejestracyjnych itp. Niemniej, mnie interesuje, jak jest w rzeczywistości, na polu? Proszę Cię Kolego o odpowiedź.

Edytowany przez lukaszm, 21 maj 2014 - 17:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 20:20
  •  

#3122 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 maj 2014 - 18:22

Jęczmień ozimy i jary witam. chciał bym zacząć zabiegi z jęczmieniu jarym do tej pory w polu nie było nic robione ( pogoda) i teraz nie wiem od czego zacząc na jednym kawału występuje sporo chwastów na drugim jest nawet czysto i nie wiem od czego zacząć czy pierwsze robić zabieg mustangiem czy regulatorem jeśli regulator to ewentualnie jak polecacie ? czas leci a pasowało juz jakiś N sypać ale z kolei szkoda odżywiać chwasty

#3123 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 21 maj 2014 - 18:30

Jęczmień ozimy i jary mcpenza - Kolego, już wiele razy było pisane na Tym Forum, że jęczmień jary na zbyt późne nawożenie azotem reaguje wyleganiem. Całą dawkę azotu najlepiej wysiać przedsiewnie. Ja też mimo, że wykonałem oprysk przed ulewami, mam teraz problem, gdyż nie wiem, czym pryskać w pierwszej kolejności. Zresztą we wcześniejszym poście możesz się zapoznać z mymi problemami.
A kiedy Kolego siałeś jęczmień?

Edytowany przez lukaszm, 21 maj 2014 - 18:33.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#3124 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 21 maj 2014 - 20:24

Jęczmień ozimy i jary Co polecacie na T2 w jęczmieniu jarym? na T1 poszła taka mieszanka: Wirtuoz 0,9l+Bumper 250sc 0,5l+ moddus 0,4l. ^^

#3125 Share kula88

kula88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 maj 2014 - 20:35

Jęczmień ozimy i jary Panowie miałem problem z opryskiem,dałem mocznik i siarczan mg i modus i zrobiła się śmietana ale końcówki się nie zatykały,czy w ogole cos zadziała?

#3126 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:18

Jęczmień ozimy i jary Ponawiam pytanie, bo jutro chce pryskać. Czy można w jednym oprysku zastosować cerone w dawne 0,75l/ha i tilt turbo w dawce 1l/ha, lub cerone z duetem star? Nie chciałbym jeździć dwa razy. Nie przypali zboża taka kombinacja?

#3127 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:23

Jęczmień ozimy i jary kolego kula88 pewnie wlałeś modusa do napełnionego już zbiornika z mocznikiem i siarczanem i nie wymieszało niestety

#3128 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 21 maj 2014 - 21:24

Jęczmień ozimy i jary Jak w dzień temp. jest 30C a noce są po 15C to mogę wieczorem pryskać cerone czy nie?

#3129 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 21 maj 2014 - 21:33

Jęczmień ozimy i jary Creone nie mieszałem ale moddusa z tiltem już tak i nic się nie działo...
Teraz pytanie z mojej strony... Czytam kilkanaście ostatnich postów nt skracania jęczmienia i nikt nie wspomina o ccc..? Dlaczego? Ja trzy dni temu dałem ccc na drugie kolanko i myślę poprawić czymś jeszcze jak będzie konieczność na liść flagowy... Już któryś rok z rzędu stosuje ccc w jęczmieniu i jakoś daje radę...

#3130 Share Piotrek1986

Piotrek1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:37

Jęczmień ozimy i jary W poniedziałek pryskałem mustangiem jęczmień jary to mogę jutro pojechać modusem a pojutrze tilt+ odzywki czy za szybko?
milanreal czy jak w dzień jest około 30 to sam modus może przypalic ? bo niby zabieg w słonetrznej pogodzie lepiej działa ale może w tych warunkach (upały) bezpieczniej było by go wykonać wieczorem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share kula88

kula88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:44

Jęczmień ozimy i jary

kolego kula88 pewnie wlałeś modusa do napełnionego już zbiornika z mocznikiem i siarczanem i nie wymieszało niestety

sytuacja wygładała następująco,najpierw pryskałem pszenżyto,zostało mi 80 litrów cieczy,rozmiesząłem w wiadrze 7 kg mocznika i magnez,do opryskiwacza wlałem moddus i buteleczkę po modusie przepłukałem roztworem mocznika i magnezu z wiadra,w butelce się scięło (te pozostałości ze scianek),potem wlalem wiadro do opryskiwacza, rozumiem ze skoro w buteleczce zcięło to w opryskiwaczu równiez? czy po prostu w wiadrze było zbyt duze stężenie?

#3132 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 21 maj 2014 - 22:15

Jęczmień ozimy i jary

Creone nie mieszałem ale moddusa z tiltem już tak i nic się nie działo...
Teraz pytanie z mojej strony... Czytam kilkanaście ostatnich postów nt skracania jęczmienia i nikt nie wspomina o ccc..? Dlaczego? Ja trzy dni temu dałem ccc na drugie kolanko i myślę poprawić czymś jeszcze jak będzie konieczność na liść flagowy... Już któryś rok z rzędu stosuje ccc w jęczmieniu i jakoś daje radę...

ccc w jęczmieniu to jedynie na rozkrzewienie tak to ono chyba za wiele nie daje

#3133 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 21 maj 2014 - 22:24

Jęczmień ozimy i jary ja kolego nalewam zawsze ze 100 litrów i włączam mieszadło i dopiero po włączonym mieszadle dodaję resztę i nie mam problemów że mi się coś ścina i jak jadę na pole to mieszadło cały czas pracuje

#3134 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 891 postów

Napisany 22 maj 2014 - 07:16

Jęczmień ozimy i jary Chcę dać na T1 w jarym jęczmieniu Tilt Turbo 0,5 + Mondatak 0,6. Czy to będzie dobra ochrona?

#3135 Share marcin0142

marcin0142

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 maj 2014 - 09:52

Jęczmień ozimy i jary Witam. Czy mogę pryskać jęczmień jary moddusem gdy ma już on 3 kolanka? Dodam że wcześniej nie był niczym skracany.

#3136 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 22 maj 2014 - 10:10

Jęczmień ozimy i jary Ile czasu trzeba odczekać od zastosowania PUMY do zastosowania Mustang-a Forte?

#3137 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 22 maj 2014 - 10:21

Jęczmień ozimy i jary Kondziu1832 - Między herbicydami należy zachować tygodniową przerwę, podobnie jak między herbicydem a regulatorem. A masz w jęczmieniu jakieś przebarwienia po zastosowaniu Pumy? Ja będę ją dopiero stosował. Pytam z ciekawości, bo na Forum różne opinie odnośnie efektów stosowania Pumy w jęczmieniu, a rejestrację przecież ona ma w tym zbożu.

marcin0142 - Ja dziś mam pryskać jęczmień na jednym kawałku (bo powinno dać się wjechać), ale późnym popołudniem, bo narazie bardzo grzeje. Muszę jeszcze sprawdzić, w jakiej jest fazie. Przez ostatnie deszcze nie wiem, czym pryskać teraz - czy regulatorem, czy Pumą. Dwa kolanka w moim jęczmieniu były w poniedziałek. Też się zastanawiam jak to jest ze stosowaniem trineksapaku etylu w jęczmieniu jarym: na etykiecie Moddusa pisze, że do drugiego kolanka, a na Optimusie, że do trzeciego kolanka. I właśnie nie wiem, jak to jest właściwie ze stosowaniem tej substancji aktywnej w tym zbożu, czy można w fazie trzeciego kolanka pryskać.

#3138 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 22 maj 2014 - 10:54

Jęczmień ozimy i jary @lukaszm - jeżeli chodzi o PUMĘ to nie mam narazie żadnych zastrzeżeń ale zobaczymy z biegiem czasu. W tamtym roku wszystko było w porządku.

#3139 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 maj 2014 - 12:02

Jęczmień ozimy i jary pierwszy zabieg poszedł intizam .. a na drugi mistić tylko kiedy najlepiej go zastosować ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share marcin0142

marcin0142

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 maj 2014 - 13:23

Jęczmień ozimy i jary lukaszm - może lepszą opcją będzie Cerone ?