Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#3101 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 maj 2014 - 18:45

Jęczmień ozimy i jary Chcę pod koniec tygodnia przejechać jęczmień jary Cerone. Jaką dać dawkę i co dodać na grzyba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 04:43
  •  

#3102 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 maj 2014 - 19:27

Jęczmień ozimy i jary

Już dawka rzędu 150g/ha miała zastosowanie w zwalczaniu ASV. Jeżeli kolega dał Lintura to tak jak wspominałem powinny być widoczne fitotoksyczności- nie całkowitego unicestwienia ASV, lecz charakterystycznych dla ALS przebarwieniach. Problem tyczy się także miotły wiosennej- nie ma co porównywać zwalczania siewki jesiennej a wiosennej.

150g lintura powinien zwalczać miotłę na poziomie 20%. Czyli niewiele, może jakieś niedobitki by załatwił.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3103 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 19 maj 2014 - 20:35

Jęczmień ozimy i jary Jęczmień jary dostał przedsiewnie 200kh polifoski 8 i mocznika 150kg skracany Moddusem 0.33l i teraz 125kg saletry, czy go jeszcze skrócić i czy potrzeba go skracać? Nie chce żeby się położył bo szkoda by mi go było http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/

Edytowany przez Xawier, 19 maj 2014 - 21:18.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#3104 Share pawel8612

pawel8612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:06

Jęczmień ozimy i jary Witam ponownie,
będąc na polu zauważyłem że choroby się rozwijają, oraz pojawiła się skrzypionka, dodatkowo zdecydowałem że teraz będę skracał jęczmień jary

myślę jutro wieczorem wykonać zabieg : cerone 0,5l + tilt turbo 0,8l + fastac 0,1l
czy ktoś z was stosował podobną mieszankę oraz czy można to tak mieszać?

#3105 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:10

Jęczmień ozimy i jary Xawier twój jęczmień dostał 150 N więc powinien zostać jeszcze raz skrócony, pewnie w najbliższym czasie bo teraz wegetacja idzie błyskawicznie i lada moment będą ości na wierzchu. Teraz podczas stosowania antywylegaczy uważaj na temperatury, zapowiadają dość ciepło a jęczmień jest bardzo delikatny.

#3106 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 19 maj 2014 - 21:15

Jęczmień ozimy i jary raczej ok 120kg azotu ja bym mu dał 0,5 cerone

#3107 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:47

Jęczmień ozimy i jary Myślisz że 0.5 wystarczy? Czy dla pewności dać 0.75? Zdj http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/

#3108 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 20 maj 2014 - 07:05

Jęczmień ozimy i jary możesz dać pełną nie zaszkodzi

#3109 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 20 maj 2014 - 07:27

Jęczmień ozimy i jary U mnie jęczmień stoi w wodzie. Na jednym kawałku może w piątek wjadę. Mam zamiar jeszcze opryskać go Moddusem, Zafirem i Pumą. Nie wiem czym najpierw pryskać? Wczoraj jak sprawdzałem, to ma już dwa kolanka; wysokość jęczmienia to 20 cm. Chyba opryskam najpierw Moddusem, za trzy dni Zafir i siarczan magnezu, a następnie (po upływie tygodnia od zabiegu wykonanego Moddusem) herbicyd Puma.

#3110 Share pawel8612

pawel8612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 maj 2014 - 08:12

Jęczmień ozimy i jary Panowie to jak jest z mieszaniem
Cerone 0,5 + fastac 0,1l + tilt turbo 0,8l

na jęczmień jary, czy nie zaszkodzi? nie obniży skuteczności cerone itd.
Proszę o waszą poradę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3111 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 20 maj 2014 - 20:47

Jęczmień ozimy i jary u mnie na chwasty poszedł sekator, teraz mam na 2,5ha 2L aviatora i zastanawiam się co jeszcze dołożyć

#3112 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:02

Jęczmień ozimy i jary w jęczmieniu jarym wielkiego doświadczenia nie ma więc mam pytanie, bo w tym roku jest wyjątkowo gęsty i wysoki czy w tej fazie Cerone da jeszcze jakiś efekt i do kiedy można go stosować bo pewno za kilka dni wyjdą już ości, żeby nie jechać samym Cerone to jaki tani fungicyd polecacie na jeden zabieg bo więcej nie planuj dawać tylko nie wiem czy na jeden zabieg nie jest za wcześnie jeszcze?.

#3113 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:39

Jęczmień ozimy i jary milanreal1 - Na jednym kawałku, na którym mam jęczmień, ilość zastosowanego przedsiewnie azotu razem z pochodzącym z mineralizacji (przyjmując 30kg/ha) i uwzględniając wykorzystanie na poziomie 70% wynosi 50kg, a na drugim 74kg. Niemniej jęczmień (Basic) jest tak rozkrzewiony, że obawiam się, że może się czasem przewrócić w późniejszym czasie. W związku z czym, jak tylko woda zejdzie z pola, to będę próbował pryskać. Nie wiem, czy ten mój słynny Moddus działa poprawnie (może w ogóle nie działa), dlatego zastanawiam się nad Cerone? Ale etefon krótko działa, więc nie wiem, czy warto kupować ten regulator. Po za tym należy go najlepiej stosować w późniejszych fazach. Proszę Cię o poradę na temat etefonu.
Ponadto mam takie pytania:
1) Jaki odstęp zachować pomiędzy zabiegiem regulatorem, a fungicydem? Jeden dzień może być? Pytam, bo wolałbym nie mieszać Moddusa z Zafirem, aby nie przypalić jęczmienia.
2) Jaki odstęp zachować pomiędzy zabiegiem fungicydem, a herbicydem? Trzy dni wystarczy?
Dodam, że pumę będę stosował dopiero chyba po zabiegu regulatorem (po tygodniu), ale wszystko zależy od tego, kiedy będę mógł wjechać w pole. Jęczmień ma 20cm wysokości i dwa kolanka. Ponieważ znasz się Kolego na uprawie jęczmienia (i innych zbóż) proszę jeszcze, abyś tak mniej więcej napisał mi, kiedy mogę się spodziewać pierwszych kłosów (ości), albo kiedy najczęściej się pojawiają? Jęczmień siany 1 kwietnia. Wiem, że to od wielu czynników zależy, ale - jako, że pierwszy raz wsiałem jęczmień - chciałbym tak orientacyjnie wiedzieć, ile czasu mam na wykonanie planowanych przeze mnie zabiegów. Dwa, trzy tygodnie jeszcze, więcej?

Edytowany przez lukaszm, 20 maj 2014 - 21:44.

#3114 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 maj 2014 - 22:10

Jęczmień ozimy i jary No moddus z zafirem może być ryzykowny, epoksykonazol jest szybkim triazolem. Ale 2-3 dni między nimi to dobra kolejność.
A na herbicyd dłuższa przerwa. Tym bardziej że są upały.
A kiedy będą kłosy to nikt Ci nie powie.

Jęczmień jary dostał przedsiewnie 200kh polifoski 8 i mocznika 150kg skracany Moddusem 0.33l i teraz 125kg saletry, czy go jeszcze skrócić i czy potrzeba go skracać? Nie chce żeby się położył bo szkoda by mi go było http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/

W jęczmieniu warto robić korektę aby skrócić dokłosie. Może być 0,2l moddusa lub 0,75l cerone. Bo jęczmień naprawdę ładny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3115 Share mateuszR1493

mateuszR1493

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 maj 2014 - 07:14

Jęczmień ozimy i jary Witam ! Po deszczach powschodzily mi chwasty w jeczmieniu jarym prędzej pryskalem Mocarzem. Jeczmien jest w fazie 1-2 kolanka. Chwasty wysokości 1-4 cm 2-4 liście.jaki cherbicyd możnaużyć w tej fazie rozwoju jęczmienia. Dziś bd go skracal modusem

#3116 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 21 maj 2014 - 08:13

Jęczmień ozimy i jary Przeglądałem między czasie etykiety regulatorów zawierających w swym składzie trineksapak etylu. Na Moddusie jest, że w jęczmieniu jarym stosować od fazy pierwszego kolanka do drugiego, a na Optimusie, że od pierwszego do trzeciego. No więc jak to jest?

#3117 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 21 maj 2014 - 08:49

Jęczmień ozimy i jary Czy cerone moze spowodowac nie wykloszenie sie jeczmienia jarego?
Mam zamiar go zastosowac na jeczmien na flagowke, a na kolanko byl modus i teraz sie zastanawiam czy sie nic nie stanie? Czy cerone mozna predzej stosowac?

#3118 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 21 maj 2014 - 11:56

Jęczmień ozimy i jary Ja w ubiegłym roku stosowałem jak się już ości pokazywały i nic się nie działo ale wtedy to już słabo usztywnia

#3119 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 21 maj 2014 - 14:22

Jęczmień ozimy i jary Wg etykiety: Opryskiwać w okresie strzelania w źdźbło, to jest od fazy drugiego węzła źdźbłowego (kolanka) do początku pojawienia się pierwszych ości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3120 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 21 maj 2014 - 17:37

Jęczmień ozimy i jary A czy można w jednym oprysku zastosować cerone w dawne 0,75l/ha i tilt turbo w dawce 1l/ha, lub cerone z duetem star? Nie chciałbym jeździć dwa razy. Nie przypali zboża taka kombinacja?