Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6113 odpowiedzi na ten temat

#3061 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 15 maj 2014 - 17:05

Jęczmień ozimy i jary dałem raz siarczan magnezu, powtórzyć zabieg? minęło już ponad tydzień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 20:08
  •  

#3062 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 maj 2014 - 18:32

Jęczmień ozimy i jary Trzeba chyba dać pare ton wapna magnezowego na ha , samo psiukanie siarczanem nie wystarczy wg. mnie a i do tego mogą jeszcze działać jakieś środki ochrony roślin stosowane na kukurydzę bywały kiedyś takie przypadki

#3063 Share drobny

drobny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wszystkiego w życiu liznąć pragnę xD

Napisany 15 maj 2014 - 19:13

Jęczmień ozimy i jary U mnie podobnie ,dodam ze dawałem na jesień tone kredy granulowanej

Załączone miniaturki

• j.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3064 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 maj 2014 - 20:22

Jęczmień ozimy i jary drobny

dawałeś tą trede przed orka? jesli tak to mało to dało..

zresztą jeczmien powinno sie siac drugi rok po zwiekszaniu odczynu

#3065 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 16 maj 2014 - 08:39

Jęczmień ozimy i jary Trochę się pośpieszyłem i etefon już kupiony, chociaż ojciec twierdził że jęczmień będzie za rzadki i nie trzeba skracać
Odmiana eunova siana po pszenicy ozimej 11 kwietnia 160kg/ha, dostała fosforan amonu, sól potasową, niewielką ilość siarczanu magnezu granulowanego, N poszło jakieś 110kg w dwóch dawkach. Z powodu dostatku wody boję się że pojedynczy zabieg etefonem może nie wystarczyć
Czy 0,5l cerone i za 5-6dni następne 0,5l podziała lepiej niż jeden oprysk 0,75l?

#3066 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 16 maj 2014 - 09:35

Jęczmień ozimy i jary panowie już raz pytałem nikt nie odpowiedział, więc pytam jeszcze raz : czy można stosować fungicydy i regulatory wzrostu w jęczmieniu z wsiewką koniczyny czerwonej ??? stosował ktoś ??

#3067 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 16 maj 2014 - 09:36

Jęczmień ozimy i jary Z powodu deszczu w sposób ciągły padającego od wczoraj, jestem bliski stwierdzenia, że mój jęczmień jary Basic prawdopodobnie pomału przechodzi już do historii. Ale wszystko okaże się, jak jutro pójdę na pole, pod warunkiem, że nie będzie padać. Wtedy też już wstępnie będę wiedział, czy się choć sianie zwróci.

#3068 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 16 maj 2014 - 09:51

Jęczmień ozimy i jary ja tą odmianę mam bardzo ładną (jak na moje możliwości) w miejscu lekko kwaśnej gleby nie jest bardzo po-krzewiony. ale poza tym jestem zadowolony :)

#3069 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 16 maj 2014 - 09:57

Jęczmień ozimy i jary U mnie ta odmiana też bardzo dobrze się rozkrzewiła. Tylko w miejscach, w których widocznie jest odczyn niższy, wygląda gorzej, ale narazie nie mogę nic zmienić, bo i tak się wjechać nie da w pole i nadal pada. Po za tym nie wiadomo, czy będzie potrzeba wjeżdżać, czy będzie co ratować.

#3070 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 16 maj 2014 - 10:11

Jęczmień ozimy i jary

Pojawiły się podłużne pęknięcia liści wzdłuż nerwacji, czasami otoczone delikatną, ledwo widoczną, żółtą otoczką. Wcześniej dostał herbicydy Chwastox Turbo 2l + Puma 1l. Na razie brak przebarwień. Co to jest? Na grzyby to nie wygląda... czyżby amplituda temperatur, grad(o którym nie wiemy bo nie zaobserwowaliśmy), czy to efekt herbicydu? W dodatku pojawiły się na brunatne plamki na dolnych liściach. Co to?

ploniarka???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3071 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 16 maj 2014 - 11:17

Jęczmień ozimy i jary mysle ze nie, kształty sa zbyt regularne, watpie ze to insekty, ale dzieki za odpowiedz ;)

#3072 Share Bronek4011

Bronek4011

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 maj 2014 - 12:28

Jęczmień ozimy i jary mam pytanie
czy jęczmień ozimy wykłoszony troche położyło po burzy.
czy jeszcze do zniw sie podniesie czy bedzie leżał?

#3073 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:38

Jęczmień ozimy i jary

Trochę się pośpieszyłem i etefon już kupiony, chociaż ojciec twierdził że jęczmień będzie za rzadki i nie trzeba skracać
Odmiana eunova siana po pszenicy ozimej 11 kwietnia 160kg/ha, dostała fosforan amonu, sól potasową, niewielką ilość siarczanu magnezu granulowanego, N poszło jakieś 110kg w dwóch dawkach. Z powodu dostatku wody boję się że pojedynczy zabieg etefonem może nie wystarczyć
Czy 0,5l cerone i za 5-6dni następne 0,5l podziała lepiej niż jeden oprysk 0,75l?

No to przesadziłeś ja posiałem 140 kg i jeszcze wyszedł za gęsty azotu połowę z tego i jest łąka czemu tyle azotu nasypałeś?80 kg to już jest dużo pod jęczmień na pewno się wyłoży jęczmień przy tym nawożeniu trudno utrzymać w pionie B)

#3074 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 maj 2014 - 16:56

Jęczmień ozimy i jary

mam pytanie

zależy jak połozyło, pisząc trochę nie wiemy co masz na myśli, może lekko drgnie do góry no wszystko zależy jak go połozyło.

Mam pytanie mogę na jęczmień jary zastosować Tilt + Soligor lub Falcon + Soligor? Codzi mi konkretnie czy mogę te srodki ze sobą zmieszać w takiej kombinazji jak pisałem. Chcę wykorzystać Falcon i Tilt bo inaczej mi przepadną, proszę o poradę.

Edytowany przez proxy8441, 16 maj 2014 - 16:57.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3075 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:01

Jęczmień ozimy i jary Mam do was pytanie czy jęczmien ozimy wykłoszony który został przywalcowany po ostatnich deszczach i silnym wietrze podniesie sie? czy wogóle cos z niego bedzie? Niestety nie był skracany ani usztywniany odmiana nie znana a skurczybyk wyrósł większy niż żyto!

#3076 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 maj 2014 - 21:12

Jęczmień ozimy i jary Jęczmień jary kucyk zasiany 12 marca 160 kg/ha teraz jest gesty jak murzyńska grzywa, przedsiewnie poszło 100 kg saletrzaku. Czym go najlepiej skrócić? Mam do dyspozycji wszystkie substancje, tylko nie wiem czy mieszać a jeśli tak to w jakich proporcjach?

#3077 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:27

Jęczmień ozimy i jary nie ma sensu mieszać teraz możesz np modusem a na flagowy cerone

#3078 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 16 maj 2014 - 22:21

Jęczmień ozimy i jary

mam pytanie

Czy wy kurde macie po 5 lat, że takich rzeczy nie wiecie.
Tak wstanie i będzie stał do 1 deszczu.

#3079 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 maj 2014 - 17:11

Jęczmień ozimy i jary Mam problem w jęczmieniu jarym z miotłą zbożową opryskałem 2 tygodnie temu Linturem z Chwastoxem extra z adiunkt i mniejsze chwasty już wypaliło a tą miotłe nie jeżeli jest to miotła ale raczej tak . I jak będzię pogoda w przyszłym tygodniu to chciałbym to opryskać Pumą i pytanie jak ten środek działa i czy pomoże . A zachwaszczone najbardziej gdzie jęczmień najmniejszy a niechce znowu młucić chwastów jak zeszłym roku .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3080 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 17 maj 2014 - 17:33

Jęczmień ozimy i jary Masz wybór- albo Puma/Foxtrot lub Axial. Zarówno jeden jak i drugi skuteczny, lecz może przebarwić trochę jęczmień-chodzi tu o Pumę. Lintur swego czasu na Węgrzech miał rejestrację do zwalczania miotły zbożowej ze skutecznością ok. 45%, więc jeżeli była by to miotła to minimalne objawy fitotoksyczności były by widoczne- jeżeli na pewno jest to miotła. Wracając do graminicydów, to ja zastosowałem 0,5l Foxtrotu na owies głuchy, jak ze skutecznością to się okaże- ale jestem dobrej myśli. A Axial kosa, swoje kosztuje ale i swoje zrobi. 0,35l i głuchy idzie w zapomnienie.