Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 maj 2014 - 07:04

Jęczmień ozimy i jary Rozumiem. Tak też zrobię. Gdybym chciał rano opryskać jutro (ma być 20 stopni w dzień), to nie przypalę zboża? Na popołudnie zapowiadają możliwe przelotne opady deszczu, a w czwartek ma spaść 5 litrów wody na metr kwadratowy. Nie spłuka to nawozów? Do tej pory zawsze pryskałem pod wieczór. Ponadto na internecie pisze, że najlepszy efekt dokarmiania jest, gdy w ciągu 48 godzin od zabiegu nie spadnie większy deszcz.

Edytowany przez lukaszm, 06 maj 2014 - 07:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 04:35
  •  

#2942 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 06 maj 2014 - 07:24

Jęczmień ozimy i jary Witam.

Można w fazie krzewienia podrzucić jęczmień jary mocznikiem? Planuje gdzieś 100-150 kg dać. Przedsiewnie poszło 300 kg polifoski 8.

Edytowany przez master20002, 06 maj 2014 - 11:20.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2943 Share domino355

domino355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 maj 2014 - 12:28

Jęczmień ozimy i jary Panowie mam problem z jęczmieniem ozimym , wczoraj jak byłem na działce okazało się że w jęczmieniu pokazała się miotła zbożowa :( Zna ktoś z was jakiś oprysk który mógłbym teraz zastosować w celu zwalczenia tej miotły zbożowej ?? Proszę o szybką odpowiedz .

Edytowany przez domino355, 06 maj 2014 - 12:28.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:28

Jęczmień ozimy i jary a gdy na swierzo zasiany jeczmien i do tego przywalowany po siewie spadla gwaltowna ulewa i slabo wchodzi to co by mozna zaradzic ?

#2945 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 06 maj 2014 - 21:10

Jęczmień ozimy i jary

Panowie mam problem z jęczmieniem ozimym , wczoraj jak byłem na działce okazało się że w jęczmieniu pokazała się miotła zbożowa :( Zna ktoś z was jakiś oprysk który mógłbym teraz zastosować w celu zwalczenia tej miotły zbożowej ?? Proszę o szybką odpowiedz .

Teraz to już po ptakach.

#2946 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 07 maj 2014 - 08:09

Jęczmień ozimy i jary Czy na rozpoczynający kłoszenie jęczmień jest sens jeszcze wysiać małą dawkę saletry, jakieś 100 kg na ha. Jęczmień jest dość mocny i gęsty i obawiam się że mu troche może zabraknąć azotu żeby dobrze wykształcić ziarno.

#2947 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 07 maj 2014 - 11:04

Jęczmień ozimy i jary ja opryskałem cerone jeczmien ozimy i nie widać z tego co by sie wyklosiło że kłos sie skrucił .. jeśli dasz w odpowiedniej fazie i nie pełną dawke to nic mu sie bedzie .. no chyba że sie już kłosi to d*pa blada
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2948 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 maj 2014 - 20:24

Jęczmień ozimy i jary

Rozumiem. Tak też zrobię. Gdybym chciał rano opryskać jutro (ma być 20 stopni w dzień), to nie przypalę zboża? Na popołudnie zapowiadają możliwe przelotne opady deszczu, a w czwartek ma spaść 5 litrów wody na metr kwadratowy. Nie spłuka to nawozów? Do tej pory zawsze pryskałem pod wieczór. Ponadto na internecie pisze, że najlepszy efekt dokarmiania jest, gdy w ciągu 48 godzin od zabiegu nie spadnie większy deszcz.

Nie spłucze. Poza tym do moczniaka i siarczanu dodawaj adiuwant aby przyśpieszyć wnikanie.

Witam.
Można w fazie krzewienia podrzucić jęczmień jary mocznikiem? Planuje gdzieś 100-150 kg dać. Przedsiewnie poszło 300 kg polifoski 8.

No jasne że możesz, chyba że jest susza.

Panowie mam problem z jęczmieniem ozimym , wczoraj jak byłem na działce okazało się że w jęczmieniu pokazała się miotła zbożowa :( Zna ktoś z was jakiś oprysk który mógłbym teraz zastosować w celu zwalczenia tej miotły zbożowej ?? Proszę o szybką odpowiedz .

Jęczmień się już kłosi? Jak nie to axial ma rejestracje do liścia flagowego.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2949 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:31

Jęczmień ozimy i jary zasiałem jęczmień jary Eunova, zapowiadał się idealnie, opryskałem go herbicydem Lintur 150g + trend w fazie koniec krzewienia i po oprysku bardzo się osłabił. Od oprysku minęło 10 dni a jęczmień nic się nie poprawia, wygląda tak jakby był przywiędnięty, nie wiem czy to od oprysku czy od nocnych przymrozków do -4* czy od herbicydu, i do tego ma jeszcze brązowe plamki, wygląda to na plamistość jęczmienia lub rdze żółtą, jak mogę mu pomóc, z fungicydów mam dostępny Duet Star, Mirage, Bumper Super i Soligor. Pilne !!

#2950 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 260 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 07 maj 2014 - 20:33

Jęczmień ozimy i jary witam panowie czym skutecznie skrucić jęczmień jary??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 maj 2014 - 20:39

Jęczmień ozimy i jary Moddusem. CCC jest mało skuteczne w jęczmieniu a cerone lepiej dawać w okolicach liścia flagowego.

zasiałem jęczmień jary Eunova, zapowiadał się idealnie, opryskałem go herbicydem Lintur 150g + trend w fazie koniec krzewienia i po oprysku bardzo się osłabił. Od oprysku minęło 10 dni a jęczmień nic się nie poprawia, wygląda tak jakby był przywiędnięty, nie wiem czy to od oprysku czy od nocnych przymrozków do -4* czy od herbicydu, i do tego ma jeszcze brązowe plamki, wygląda to na plamistość jęczmienia lub rdze żółtą, jak mogę mu pomóc, z fungicydów mam dostępny Duet Star, Mirage, Bumper Super i Soligor. Pilne !!

Prędzej oberwał tak po przymrozku, albo i jednym i drugim. Każdy herbicyd to w pewnym sensie stres dla roślin, do tego stres związany z przymrozkiem i może wtedy przytrzymać rośliny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2952 Share Piotrek1986

Piotrek1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:59

Jęczmień ozimy i jary Panowie na jary poszło przedsiewnie 250 kg poli6 i 200kg saletrzaku teraz chce dać 210kg saletry na drugą dawke bo chyba nie ma sensu dzielić na dwie mniejsze???

#2953 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 maj 2014 - 21:12

Jęczmień ozimy i jary Panowie zawsze tzn poprzednie dwa sezony pryskałem jęczmień jary Axial 0,3l + Adigor 0,9l + Mustang Forte 0,8l/ha i wszystko było ok w tym roku dobrze że opryskałem narazie jedno pole przypaliło jęczmien dość ostro cały blady, odmiana IRON nie wiem może ta odmiana jest tak wrażliwa na tą kombinację miałem Mercade i było ok, aktualnie jest tragedia jeszcze wczoraj mróz dołozył swoje 5 groszy, nic teraz tylko bede czekał na rozwój sytuacji, co byscie na to powiedzieli?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#2954 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 08 maj 2014 - 05:44

Jęczmień ozimy i jary Już pytałeś o to samo: http://www.agrofoto....20#entry1363728
Tak to jest jak nie stosuje się do etykiet na środkach.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#2955 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 maj 2014 - 08:00

Jęczmień ozimy i jary

Czy na rozpoczynający kłoszenie jęczmień jest sens jeszcze wysiać małą dawkę saletry, jakieś 100 kg na ha. Jęczmień jest dość mocny i gęsty i obawiam się że mu troche może zabraknąć azotu żeby dobrze wykształcić ziarno.

doradzi ktoś? Dodam ze dostał na start 1 marca 200 saletry, 150 kg korn cali, na początku kwietnia 120 kg mocznika, 0,5 litra modusa dość późno bo nie było warunków, ochrona grzybowa i odżywki . Stanowisko po życie hybrydowym na jesień 200 soli i 100 polidapu. Odmiana Sandra, oczekiwany plon 8 ton. Klasa ziemi od 2 do 4.

Edytowany przez PawelWlkp, 08 maj 2014 - 08:01.

#2956 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 08 maj 2014 - 08:46

Jęczmień ozimy i jary Mam ten sam dylemat co Ty kolego i jeszcze zastanawiam się czy dać na wykłoszony jęczmień tebukonazol na ochronę kłosa. Co do dawki saletry to nie wiem czy 100kg nie za dużo będzie.
-----

#2957 Share Mirasgn

Mirasgn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 maj 2014 - 09:31

Jęczmień ozimy i jary Witam. Panowie prosze pomac w takiej kwestii. Mam kilka ha jęczmienia jarego, siena dość wcześnie, dość mocne stanowisko. Odmiana OLOF, wysie okok. 200 kg/ha. Obecnie jest w fazie 2 kolanka. Sprzyjające warunki atmosferyczne powodują że jęczmień rośnie jak szalony. Ok. Tydzień temu zauważyłem że jęczmień zaczyna mi się kłaść. Najpierw miejcami, a po z biegiem czsu położyło połowę pola. Może nie tak do kkońca połoźyło, ale mocno pochyliło. Nie dość tego po ostatnich przymrozkach na tym pochylonym jęczmieniu pojawiają się na liściach białe plamy. Zdnia na dzień się to pogarsza. Wczoraj cały ten jęczmień opryskałem antywylegaczem CERONE. Proszę mi powiedzieć czy tebielejące liście to efekt przymrozku, czy ten antywylegacz coś mi jeszcze pomoźe i czy jest szansa, żeby ten jęczmień jeszcze się podniósł? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

#2958 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 maj 2014 - 11:02

Jęczmień ozimy i jary Wcześnie na dobrym stanowisku to się sieje 100-130 kg a nie 200 i to pewnie główny problem. A czy ten cerone pomoże, w jęczmieniu tylko raz stosowałem jarym i troche mi sie nie podobało bo strasznie go zahamowało. Ale nałożyło to się z suszą.Zapowiadali wielkie deszcze, jęczmień był mocny, deszczy nie bylo przyszły upały i z kłosa nie mógł wyjść. Od tego czasu stosuje modus który chyba łagodniej działa.

#2959 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 08 maj 2014 - 12:34

Jęczmień ozimy i jary też mam eunowe po kukurydzy i jest pierwszy i chyba ostatni rok .. szału nie robi
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 08 maj 2014 - 12:56

Jęczmień ozimy i jary kukurydza to takie dobre stanowisko na jęczmien?