Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#2921 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:53

Jęczmień ozimy i jary a badanie gleby to jak teraz np na pole poszedl wapniak pod korzen to nie mozna juz robic badan pozniej pojdzie saletrzak na wierzch to co do zniw trzeba czekac z badaniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 02:45
  •  

#2922 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 maj 2014 - 21:32

Jęczmień ozimy i jary

milanreal1 - Właśnie nie pryskałem jęczmienia. Czekam aż zapowiadane przymrozki miną. Od soboty mają być zimne noce, a z wtorku na środę może być -3. Po takim przymrozku mogę jeden dzień odczekać i pryskać?

Tak, jak najbardziej. Jak się ociepli to jechać jak najszybciej bo im szybciej, tym działanie moddusa lepsze.

Czy mozna mieszac ze soba odzywke + modus +fungicyd?
w moim przypadku to nutrimix +siarczan magnezu +modus +tilt turbo.

Można ale w takim wypadku zabieg wykonaj wieczorem lub w dzień pochmurny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2923 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 03 maj 2014 - 14:51

Jęczmień ozimy i jary Pojawiły się podłużne pęknięcia liści wzdłuż nerwacji, czasami otoczone delikatną, ledwo widoczną, żółtą otoczką. Wcześniej dostał herbicydy Chwastox Turbo 2l + Puma 1l. Na razie brak przebarwień. Co to jest? Na grzyby to nie wygląda... czyżby amplituda temperatur, grad(o którym nie wiemy bo nie zaobserwowaliśmy), czy to efekt herbicydu? W dodatku pojawiły się na brunatne plamki na dolnych liściach. Co to?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2924 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:14

Jęczmień ozimy i jary

a badanie gleby to jak teraz np na pole poszedl wapniak pod korzen to nie mozna juz robic badan pozniej pojdzie saletrzak na wierzch to co do zniw trzeba czekac z badaniem

ponawiam pytanie ???

#2925 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:24

Jęczmień ozimy i jary Jak jęczmień żółknie to przyczyną jest wczesny wysiew i obecnie niska temperatura powietrza,taki jego urok.
Czasami pomaga siarczan magnezu+odżywka a czasami zwykłe przeczekanie,oczywiście jeżeli przyczyną nie jest żadna choroba.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#2926 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 04 maj 2014 - 08:14

Jęczmień ozimy i jary Panowie Pryskacie Jeczmien Ozimy Na skrócanie w fazie strzelania w kłosa? Czy to juz za Puźno? Jęczmien zapowiada sie na 8 ton i troche sie boje ze sie połozy a tego bym nie chciał :( Na 1 kolanko dawałem 0,3 modusa i 1 l stabilanu .Pozdrawiam

#2927 Share slawek1m

slawek1m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 maj 2014 - 13:52

Jęczmień ozimy i jary witam,

mam mieszankę zbożową z dużą zawartościa jęczmienia i taki uszkodzenia jak na zdjęciach: https://plus.google....549615494159505
czego objawem jest pofałdowanie liścia na zdjęciu nr 9 na pierwszym planie.

#2928 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 04 maj 2014 - 14:41

Jęczmień ozimy i jary a tak jeczmien zostal posiany i przywalowalem to a pozniej takie ulewy poszly i sie sklaa zrobila z ziemi i troche zaaczyna wschodzic i czy powschodzi rowno gdyz gleba zbita jest a pole z dzierzawy 1 rok to ph niskie chociaz pod korzen poszedl wapniak po 1 tonie

#2929 Share ziom5

ziom5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO MOTORYZACJA MUZYKA MOTOCYKLE

Napisany 04 maj 2014 - 16:26

Jęczmień ozimy i jary Panowie mam pytanie co robić miejscami jęczmień zaczyna robić się żółty dawka przed siewna 200 kg polifoski i 100 kg unifoski czym go podsypać by go wzmocnić ?i czy 1 czy 2 dawki na niego dać

#2930 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 04 maj 2014 - 18:04

Jęczmień ozimy i jary odkwasić pole! zależy w jaki plon celujesz ja daje przedsiewnie i w fazie krzewienia i na tym koniec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2931 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 maj 2014 - 18:08

Jęczmień ozimy i jary

Panowie Pryskacie Jeczmien Ozimy Na skrócanie w fazie strzelania w kłosa? Czy to juz za Puźno? Jęczmien zapowiada sie na 8 ton i troche sie boje ze sie połozy a tego bym nie chciał :( Na 1 kolanko dawałem 0,3 modusa i 1 l stabilanu .Pozdrawiam

u nas sie nie daje, podobno ze regulatory mogą przytrzymać kłos

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2932 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:49

Jęczmień ozimy i jary Yacenty, nie skraczasz w tej fazie tylko jeczmienia czy pozostałych zbóż też, chodzi mi głownie o pszenicę.

#2933 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:00

Jęczmień ozimy i jary Dobrze to poczekam i dam sama ochrone na Grzyba za jakies kilka dni i nie bede dawal Regulatora :) Ja sieje 1 raz Jęczmien i Jak na moje bardzo ładny dzis zaczął sie kłosic Ma wysokosć okolo 50-70 cm malutki jest według mnie ,Dziękuje kolego za Pomoc

#2934 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:04

Jęczmień ozimy i jary a jak gleba jest ubita po ulewie i jeczmien slaobo wschodzi to co mozna zrobic ?

#2935 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 maj 2014 - 07:57

Jęczmień ozimy i jary

Yacenty, nie skraczasz w tej fazie tylko jeczmienia czy pozostałych zbóż też, chodzi mi głownie o pszenicę.

ogólnie.
w pszenicy druga dawka regulatora tylko na liść flagowy, dalej już nic

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2936 Share Piotrek1986

Piotrek1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 maj 2014 - 16:27

Jęczmień ozimy i jary

Dobrze to poczekam i dam sama ochrone na Grzyba za jakies kilka dni i nie bede dawal Regulatora :) Ja sieje 1 raz Jęczmien i Jak na moje bardzo ładny dzis zaczął sie kłosic Ma wysokosć okolo 50-70 cm malutki jest według mnie ,Dziękuje kolego za Pomoc

w moim regionie waśnie też ozimy nie wyrósł za bardzo tak jak u Ciebie ma nie więcej niż 70 cm ale także żyta nie maja więcej niż 1m a juzkłos cały widać.
zastanawiam się czy jechać modusem drugi raz w pszenicy bo też jakoś tak stanęła w miejscu.

#2937 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 maj 2014 - 17:43

Jęczmień ozimy i jary milanreal 1- U mnie jęczmień jary - jak już pisałem kiedyś - zaczął na jednym polu żółknąć od strony miedzy. Dziś widzę, że żółknie pasami nawet na środku pola. Liście od góry robią się żółte. Nie wiem, co to znaczy? Patrzę na internecie na objawy niedoborów mikroelementów u roślin i może to być niedobór żelaza, albo manganu (na podstawie opisu tych niedoborów sądzę, że mogą u mnie one występować). Z racji przewidywanego na dziś przymrozku, planuję opryskać w środę jęczmień nawozami dolistnymi, a dopiero później Mustangiem Forte. Mam zamiar dać: siarczan magnezu, tytanit, fostar, plonvit Z.
Na pryskanie fungicydem za wcześnie, a te objawy nie pasują mi do żadnej z chorób. Może jeszcze rozsiać jakieś wapno granulowane, jakby przyczyną żółknięcia było może jednak pH? Mierzyłem je bowiem takim pehametrem za 15zł, więc może bardziej się myli, niemniej jak wsypywałem do próbek z ziemią np. siarczan potasu, to pH się obniżało.
Proszę Cię o poradę, co robić z tym jęczmieniem, żeby coś z niego urosło.
Z góry dziękuje za odpowiedź!

Edytowany przez lukaszm, 05 maj 2014 - 17:44.

#2938 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 05 maj 2014 - 19:26

Jęczmień ozimy i jary Można pryskać jęczmień jary tytanitem w fazie 2 liści ?

#2939 Share adriano

adriano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:39

Jęczmień ozimy i jary lukaszm, ja stawiam, że to ph. wapno już nie pomoże. proponuję sypnąć jak najszybciej saletrę wapniową (azotan wapnia) i kieseryt, tak po 100kg. i kilka razy prysnąć odżywkami co 7-10 dni. ja dałem saletrę wapniową w fazie 2-3 liści i jest super (ph mam poniżej normy dla jęczmienia)

w tym roku wysiałem odmiany kucyk i nagradowicki, ale nie pamiętam który gdzie. i bardzo mnie to zastanawia, bo jedna odmiana jest od drugiej obecnie o ponad połowę wyższa. może ktoś wie która z tych odmian ma takiego powera?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2940 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 maj 2014 - 20:43

Jęczmień ozimy i jary

milanreal 1- U mnie jęczmień jary - jak już pisałem kiedyś - zaczął na jednym polu żółknąć od strony miedzy. Dziś widzę, że żółknie pasami nawet na środku pola. Liście od góry robią się żółte. Nie wiem, co to znaczy? Patrzę na internecie na objawy niedoborów mikroelementów u roślin i może to być niedobór żelaza, albo manganu (na podstawie opisu tych niedoborów sądzę, że mogą u mnie one występować). Z racji przewidywanego na dziś przymrozku, planuję opryskać w środę jęczmień nawozami dolistnymi, a dopiero później Mustangiem Forte. Mam zamiar dać: siarczan magnezu, tytanit, fostar, plonvit Z. Na pryskanie fungicydem za wcześnie, a te objawy nie pasują mi do żadnej z chorób. Może jeszcze rozsiać jakieś wapno granulowane, jakby przyczyną żółknięcia było może jednak pH? Mierzyłem je bowiem takim pehametrem za 15zł, więc może bardziej się myli, niemniej jak wsypywałem do próbek z ziemią np. siarczan potasu, to pH się obniżało. Proszę Cię o poradę, co robić z tym jęczmieniem, żeby coś z niego urosło. Z góry dziękuje za odpowiedź!

Prawdopodobnie kwaśny odczyn. Teraz odzywki z wysoką zawartością magnezu, siarki i azotu. Mikroelementy w zbożach nie mają żadnego pozytywnego efektu jeżeli brakuje podstawowych makroskładników.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)