Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6112 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 17:31

Jęczmień ozimy i jary a jeczmien czym najlepiej nawiezsc gdy ziemia slabo zasobna a pod korzen poszlo po 1 tonie wapniaka ale potem poszedl deszcz na to i na wierz czym pospac jak powschodzi ? czy moze byc saletrzak ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 08:14
  •  

#2882 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:08

Jęczmień ozimy i jary czy przy stosowaniu fundicydu Menara można dodać ook. 5-6 kg siarczanu czy niebardzo

#2883 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 13:57

Jęczmień ozimy i jary Mogę pryskac jęczmień jary zapobiegawczo od grzyba w fazie 2-3 liści czy poczekać do końca krzewienia. Planuje w środę ruszyć z odzywkami i myślę razem dac oprysk na grzyba tylko nie wiem czy nieza wcześnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:45

Jęczmień ozimy i jary U mnie jęczmień jest w fazie 2-3 a miejscami 4 liści. W związku z czym nie da się go jeszcze pryskać Mustangiem Forte. Na jednej części pola od strony miedzy widzę, że robi się delikatnie jaśniejszy. Albo kwaśna ziemia (choć dawane było wapno tlenkowe na jesieni), albo zbyt mokro. Wydaje mi się raczej, że chyba ten drugi wariant jest powodem delikatnie jaśniejszej barwy. Choć na początku pola, też od miedzy wyrwałem jedną roślinkę i nie wyrwała się z korzeniem, tylko same liście - takie żółte nieregularne pasy; zielony kolor może w 15%.
Na drugim kawałku też od miedzy wydaje mi się, że robi się delikatnie jaśniejszy, ale nie widać tego jeszcze tak wyraźnie jak na pierwszym kawałku. Obejrzałem od strony sąsiada i widzę, że są jakieś choroby, jakieś delikatne plamki podłużne, ale jeszcze nie jest ich dużo. Dodatkowo widzę uszkodzenia wzdłuż liści spowodowane przez jakieś insekty (może mszyce?). Na Zafir za wcześnie, na Mustang Forte za wcześnie (a na tym kawałku miliardy chwastów wyszły), na Fastac też za wcześnie. Stanowisko po pszenicy ozimej uprawianej w monokulturze. Jak mierzyłem pH-metrem glebę to wskazywało 6,8 (przyjmuję błąd pomiaru nawet 0,3).
W tej sytuacji muszę czekać na fazę czterech liści, aby pryskać herbicydem. A między czasie może prysnąć: siarczan magnezu + tytanit + plonvit Z + fostar? Co Forumowicze sądzą na ten temat?
Dodam jeszcze, że ziarno z centrali, odmiana Basic, zaprawa Maxim (a więc nic szczególnego - tak sądzę po cenie zaprawy).

Edytowany przez lukaszm, 28 kwiecień 2014 - 19:47.

#2885 Share kula88

kula88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:30

Jęczmień ozimy i jary Witam,drodzy forumowicze czy doradzi mi ktos jak nawozic w dalszych etapach jęczmień, który posiałem za gęsto? odmiana flavour,jestem w szoku ,siałem 5 tygodni temu a miejscami ma juz 5 rozkrzewień!!!!!!!!! klasa ziemi 5-6,dobre nawożenie pod korzeń ,był to ugór ale pogoda sprzyja wegetacji i jest juz zielony trawnik na polu wysiałem okolo 210 kg/ha nasiona 2 rok po centrali. pod korzeń poszło ok 80kg azotu,duzo fosforu i potasu. Siał mi to wujek, i trochę przesadził z normą wysiewu

#2886 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:45

Jęczmień ozimy i jary

A czy do linturu można dodać siarczan magnezu i mocznik na jęczmień jary?

Wg mnie nie. Siarczan z mocznik jak najbardziej tak ale np z regulatorem czy fungicydem. Herbicydy najlepiej solo, ewentualnie można dodawać adiuwanty.

czy przy stosowaniu fundicydu Menara można dodać ook. 5-6 kg siarczanu czy niebardzo

Oczywiście, przy fungicydach jak najbardziej wręcz wskazane dorzucić kilka kg mocznika i siarczanu ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2887 Share michal_1208

michal_1208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:00

Jęczmień ozimy i jary dodawał ktoś do Mustanga Forte siarczan magnezu? w ulotce jest niby, że można jeddnowodny i ze w pszenicy (steżenie do 2,5 procent), mi jednak sie wydaje, ze rwoniez w jeczmieniu nie powinno zaszkodzić. A co do T1 to planuje 0,7 tilt turbo, 0,15 modusa 10 kg mocznika 5 kg siarczanu magnezu i jakoś odżywke typu insol ekolist, zasugeruje ktoś odpowiednią kolejność wlewania?

#2888 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:36

Jęczmień ozimy i jary kiedy polecisz z T1? w jakiej fazie?

Edytowany przez proxy8441, 28 kwiecień 2014 - 22:36.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#2889 Share michal_1208

michal_1208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 08:01

Jęczmień ozimy i jary ja planuje na koniec krzewienia, na pewno nie później niż pierwsze kolanko, jesli pogoda dopisze to wydaje mi sie ze bedzie to nastepny weekend, a w tym planuje tym mustangiem, co do tego T1 zapomialem jeszcze o jakims BI 58 na robaczki, że też trzeba dorzucic.

#2890 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:10

Jęczmień ozimy i jary Pytanie w opisie
http://www.agrofoto....mien-jary-olof/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:31

Jęczmień ozimy i jary Posiadam fungicydy Propico i Corbel. W jakiej dawce stosować je razem w jęczmieniu jarym ?

#2892 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 06:39

Jęczmień ozimy i jary Pryskałem wczoraj Aminopilik tercet po ilu dniach można jechać Axial stosował ktoś w obniżonej dawce jak się sprawdza bo mam 4 ha a litr jest n 3 i myślę żeby to jakoś ndciągnąć ;)

ja dałem już na jeczmien 110 kg N na ha w czystym składniku teraz pojdzie siarczan i jakas odzywka

No przesadziłeś z tym N ja w ubiegłym roku dałem 80 i mimo antywylegacza się pokulał w tym roku poszło 50 i myślę że będzie ok narazie rośnie aż mruczy dam jeddynie Trice i siarczan magnezu jak pojadę fungicydem celuję w 5 ton B)

#2893 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 30 kwiecień 2014 - 07:57

Jęczmień ozimy i jary Czy można stosować Galaper strong w jęczmieniu jarym ?? bo rejestracji nie ma, ale sprzedawca powiedział że można :) to jak to jest w końcu? można?

Edytowany przez Renault9514, 30 kwiecień 2014 - 07:58.

ZETOR Team !!!

#2894 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 kwiecień 2014 - 09:54

Jęczmień ozimy i jary jak nie ma rejestracji a będziesz miał kontrole to jest mandat, chyba ze kontrola crossowa to wtedy mogą nawet zabrać 15% dopłat i inne dotacje.
pewnie w Niemczech, Anglii czy we Francji ma rejestracje i tam się stosuje, ale naszych urzędników to nie interesuje.

Panowie jęczmień już ma liść flagowy i zaraz będzie pokazywał wąsy.
Jakim regulatorem go traktować?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2895 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 kwiecień 2014 - 10:43

Jęczmień ozimy i jary no u mnie własnie po kukurydzy jest na ziarno i coś mu kiepsko szło na początku odmiana eunowa i posiałem go saletrą .. mam jeszcze odmiane frontier tez dostała tyle azotu i czekam na efekty .. chce dać jej siarczan magnezu i moje pytanie minimum 3 dni po oprysku na chwasty mozna dać odżywki tak?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2896 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 11:20

Jęczmień ozimy i jary

jak nie ma rejestracji a będziesz miał kontrole to jest mandat, chyba ze kontrola crossowa to wtedy mogą nawet zabrać 15% dopłat i inne dotacje.
pewnie w Niemczech, Anglii czy we Francji ma rejestracje i tam się stosuje, ale naszych urzędników to nie interesuje.

wiem o co chodzi w ewidencji zabiegów na pewno bym nie wpisał :) pytam tylko czy można żeby mu nie zaszkodziło :)

Edytowany przez Renault9514, 30 kwiecień 2014 - 11:43.

ZETOR Team !!!

#2897 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 kwiecień 2014 - 11:25

Jęczmień ozimy i jary uważaj - stąpasz po cienkiej linii.
u nas podczas kontroli chcieli nawet faktury na środki i padło pytanie gdzie się podziało pół litra jakiegoś środka :P

nie prościej kupić środek który ma rejestrację na daną uprawę? Przecież tego jest w pinezkę i jeszcze trochę.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2898 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 11:42

Jęczmień ozimy i jary no tak można, ale wszystko nie będzie pryskane galaperem strong a zostało mi z pszenicy na 2 ha to się pytam :) na resztę jęczmienia pójdzie chwastox trio który ma już rejestrację :)

a nawet żeby to można się tłumaczyć, że po opryskaniu pszenicy przeszedł deszcz i trzeba było poprawić :)

Edytowany przez Renault9514, 30 kwiecień 2014 - 11:44.

ZETOR Team !!!

#2899 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 12:46

Jęczmień ozimy i jary

jak nie ma rejestracji a będziesz miał kontrole to jest mandat, chyba ze kontrola crossowa to wtedy mogą nawet zabrać 15% dopłat i inne dotacje.

Panowie jęczmień już ma liść flagowy i zaraz będzie pokazywał wąsy.
Jakim regulatorem go traktować?

cerone 480 lub zamiennik (etefon) na wyrzucanie ościeni i skrócenie dokłosia
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 kwiecień 2014 - 19:41

Jęczmień ozimy i jary pytanie czy można pryskać intizamem na jeczmień jary ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!