Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6112 odpowiedzi na ten temat

#2721 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2014 - 18:55

Jęczmień ozimy i jary gleby mamy różne z przewagą 3-4, od wieków kukurydza w monokulturze,
z szyną będę musiał kiedyś spróbowac, niby jest ciężka, może by poradziła, przynajmniej prosta w budowie, i raczej nie ma co tam sie zepsuc ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 08:30
  •  

#2722 Share szreder

szreder

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 24 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:13

Jęczmień ozimy i jary Myślę że mógł byś spróbować tą szyną napewno by coś wyrównała. Kukurydza nie jest wymajająca tutaj można ostro ciąć koszty związane z uprawą. Pierwszy zabieg to było by wyrównanie tą szyną i po tym od razu agregat i siew. Nie myślałeś że by zasiać coś innego ? ;)

#2723 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 11 marzec 2014 - 20:19

Jęczmień ozimy i jary Moja włóko-brona z szyną kolejową. Brony do takiego zabiegu góra "16"
http://www.agrofoto....34-wloko-brona/

Edytowany przez darek1972, 11 marzec 2014 - 20:20.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2724 Share inwa

inwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 10:55

Jęczmień ozimy i jary Ja zawsze pod krzeń daje 100kg saletrzaku i 50kg mocznika a pod koniec krzewienia, lub na początku strzelania w źdźbło 100 kg mocznika.Taka kombinaccja powoduje to, że azot jest cały czas dostępny dla jęcznienia.Na początku korzysta z saletrzaku a potem z mocznika danego pod korzeń na końcu z mocznika danego pogłównie.

#2725 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 12 marzec 2014 - 17:30

Jęczmień ozimy i jary Czy mustangiem mogę pryskac na mieszankę jeczmienia z grochem? Czy groch wypali?

Edytowany przez tomi1349, 12 marzec 2014 - 17:31.

#2726 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:00

Jęczmień ozimy i jary wypali mustang groch

#2727 Share szreder

szreder

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 24 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:49

Jęczmień ozimy i jary Sporo osób ma taką maszynę dobrą robotę robi ;)

#2728 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 12 marzec 2014 - 19:49

Jęczmień ozimy i jary A jaki polecacie herbicyd?, żeby opryskac skutecznie taka mieszankę?

#2729 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 marzec 2014 - 21:00

Jęczmień ozimy i jary Ja tam od razu uprawowo-siewnym wjeżdżam , jak bym miał tyle razy po jednym polu jeździć to bym na paliwo nie wyrobił a o zysku mozna zapomnieć.

#2730 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2014 - 21:15

Jęczmień ozimy i jary @szreder : kiedys napewno zasieje sie cos innego, narazie nastawiliśmy sie na qq, szuszarnie, sprzęt i te sprawy
również mamy brony i z tyłu kątówka, dodam napewno za niedługo zdjęcie bo juz w pole ruszyliśmy ;)
z szyną była by dobra sprawa, na początek szyna później nawozy- agregat i od razu siew i juz mozna siac bez podsiewacza ;) a brony pójdą do garażu :D tyle że kazdy rok jest inny, w jednym trzeba zrobic bronami a w drugim nie, trzeba byc na wszystko przygotowanym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2731 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:19

Jęczmień ozimy i jary jak myślicie siać jęczmień Eunova w dzień +12 a w nocy -4 siać czy nie siać, a w polu w sam raz na zasiewy, pilne bo przymierzam się do jutrzejszego siewu ?

#2732 Share szreder

szreder

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 24 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:38

Jęczmień ozimy i jary Zauważyłem to po twoim profilu ;) Dokładnie tak pierw lekko ruszyć i wyrównać następnie agregat i można siać ! Czemu chciał byś zrezygnować z podsiewacza ? Według mnie podsiewacz to świetne rozwiązanie nawóz jest lepiej wykorzystywany jest mniej strat a roślina ma go na samym starcie ! Gdybym miał taką możliwość wszystko siał bym z podsiewaczem ;) Świetnie powiedziane każdy rok jest inny ! Nie zawsze da się robić to samo co roku ;) W rolnictwie nie da się przewidzieć niczego.

#2733 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 marzec 2014 - 22:49

Jęczmień ozimy i jary

Axial

Tak może kolego by się przydało jakieś wyjasnienie. Na pewno jęczmień ozimy jeżeli dobrze zasłonił glebę to ewentualne herbicydy które działają częściowo doglebowo mogą być nie skuteczne, a taki axial środek typowo nalistny jest dobry.

A jaki polecacie herbicyd?, żeby opryskac skutecznie taka mieszankę?

Ciężko będzie Ci coś znaleźć, groch to roślina dwuliscienna .
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2734 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2014 - 20:42

Jęczmień ozimy i jary Ok, podsiewacz fajna sprawa, ale jeśli chodzi o szybkosc uprawy nie wiem czy nie szybciej było by rozsiac rozsiewaczem (zaopatrzyc sie w jakiś kilkutonowy) , później agregat bo i tak trzeba nim jechac, no i siew kukurydzy, zapakowac ziaren do pełna i spokojnie kilkanaście h można zrobic bez zatrzymywania sie, co jest dobre przy kawałkach w mojej okolicy, pola często są małe i strasznie porozrzucane, no ale to też zależy co dajemy do siewnika, wszystko zależy od dawki i nawozu ;) wiec również tutaj można stwierdzic że uprawa, uprawie nie równa ;)

#2735 Share szreder

szreder

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 24 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 22:28

Jęczmień ozimy i jary Wszystko zależy od pul u mnie przeważają pola po 10ha więc nie jest tak źle. Pewnie masz rację że szybciej było by rozsiać nawóz potem agregat i sobie spokojnie siać bez zatrzymywania się i zasypywania podsiewacza tym bardziej na małych kawałkach jest to uciążliwe. Dokładnie to też zależy od nawozu dawki itd masz wiele racji ! A jak z uprawą ruszyłeś już coś ? Widziałem po twoim profilu że maszyny masz niczego sobie dużo masz ha ? ;)

#2736 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2014 - 18:53

Jęczmień ozimy i jary bronowanie już się zaczęło, od kilku dni robimy na dwie maszyny wiec bardzo szybko ubywa, ale cos na jutro deszcz zapowiadają wiec pewnie bedzie przestój ;) hektarów zawsze za mało :P

#2737 Share szreder

szreder

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 24 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 13:31

Jęczmień ozimy i jary Na dwie zawsze szybciej ;) U nas pada od 4 rano przed południem przestało świetny deszczyk ! Mógł by jeszcze popadać ;) Każdemu mało hektarów :D

#2738 Share Kenu84

Kenu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 19:19

Jęczmień ozimy i jary Co dać przed siewem pod jęczmień?

Mocznik 46% z Polic http://zchpolice.gru...ta/nawozy/22/30 w ilości 75kg/ha czy saletrzak http://nawozy.eu/naw...trzak.html 110kg/ha?

Mocznik wychodzi trochę taniej, ale podobno bardziej zakwasza ziemie, a u mnie sie nie wapniuje.

Do tego dojdzie NPK 7-20-30 w ilości 220kg/ha

Edytowany przez Kenu84, 15 marzec 2014 - 19:25.

#2739 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:26

Jęczmień ozimy i jary Panowie mam takie pytanie czy jak w jęczmieniu ozimym stosowałem na jesieni w fazie 3 liści Lentipur to czy jest jakiś środek którym mogę zrobić dodatkowo oprysk wiosną na miotłę i resztę chwastów czy można tylko raz pryskać tylko?? kiedyś pryskałem na jesieni i miotła była tak jakby nie było wcale pryskane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2740 Share kajmak81

kajmak81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 14:23

Jęczmień ozimy i jary Koledzy czy można w jęczmieniu ozimym zastosować środek atlantis na miotłę zbożową, bo nie znalazłem informacji na ten temat.