Polecane posty

pawel177    25

Ja od 2 lat pryskam jary Picaro sx 50 sg + Trend.Jeden zabieg w fazie krzewienia i chwastów zero.Koszt ok 40zł na hektar.

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ja pryskam Lentipur + Snajper 1 litr + 1 litr. Dobrze bierze miotłę, ale trzeba przypilnowac na wiosnę, bo czasami przytulia zostaje i potrzebna poprawka. Cena ok 105 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Czy mieliście kiedyś problem z chorobą liści w jęczmieniu ozimym na jesieni, a dokładnie chodzi o plamistość siatkową, jeśli tak to jakim środkiem można zapobiec dalszemu rozwojowi choroby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

u mnie podobnie ale ni to grzyb,ni brak potasu(bardzo podobnie wyglada) ja obstawilem na mszyce i opryskalem bi 58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

ja w sumie też się zastanawiam czy to nie mszyca spowodował takie objawy na liściach, narazie monitoruje do końca tygodnia i potem zdecyduje co dalej robić, w poradnikach z top agrar proponują na ochronę grzybową jesienią takie środki Talius lub lotus 750 ec + insektycyd. A na chwasty jakie środki stosujecie, ja starałem dobrać jakiś środek żeby w miarę zwalczał chabry i przytulie zarówno w jęczmieniu jak i pszenżycie bo mam zasiana te dwie uprawy na jednej działce i nie chciał bym jechać tam dwa razy i wymyśliłem że chyba zastosuje Expert 600 SC i zastanawiam się czy to tego można dorzucić np tolurex 500 sc lub lentipur flo. Tylko moje pytanie jakie dawki zastosować ? tak jak na opakowaniach można czyli expert 0,30 + tolurex lub lentipur 2l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie mam jęczmień na 6 różnych działkach ale wszystko robione podobnie: glifosat po żniwach, gruberowanie, obornik, orka, wapniak koszelowski 300kg/ha i polifoska 50kg/ha, agregat uprawowy, siew 160kg/ha odmiana Holmes, ziarno zaprawiane Sarfun T. Na 3 działkach jest po prostu idealny (idzie już drugi liść) natomiast na drugich trzech żółknie paskami, nie widać mszyc, dawki podobne a tylko żółknie na kilku działkach. Co najlepsze na jednej z działek miałem dwa place gdzie był perz i na tych placach jest jęczmień idealnie zielony a na polu gdzie perzu nie było jest bardzo jasnozielony wręcz żółty. Jaka może być zależność od perzu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Wątpie żeby to było niskie ph, staram się w miarę wapnować pola zwłaszcza że na tym polu raz na 3 lata mam buraki cukrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ja u mnie badalem ph zwyklym ph-metrem za 20 zl nie wiem na ile jesty wiarygodny ale pokazuje 6.5 do 6.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Ja daje Lentipur z Gleanem w stosunku 2l i 10g 

stosował ktos jeszcze takie cos? planuje zastosowac 1.5l i 10 g w jeczmieniu i pszenzycie w fazie 3 liscia nie zaszkodzi to? 

Pzdr Planuje rowniez na 1.5ha jeczmienia dodac odżywke fosforową i ciun mocznika z siarczanem. Mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jaki środek fungicydowy polecacie na zabieg jesienny? Ma być dodany do odżywki PK oraz środka na robaka. Jak na razie zero objaw chorób, a więc chcę dać zapobiegawczo ponieważ od dwóch dni pada. Na dodatek sąsiednie pola które szybciej siały jęczmień zostały już zaatakowane przez choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Może być połączenie tillt turbo + prochloraz? Znalazłem u siebie takie ilości że by starczyło na całość bez potrzeby kupowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

post-124805-0-11213700-1413400267_thumb.jpg

 post-124805-0-72591000-1413400364_thumb.jpg

 

post-124805-0-08743500-1413400465_thumb.jpg

 

 

moj na dzis wyglada tak,co moze byc przyczyna ze listki robia sie takie a nie sa zielone

2 tygodnie temu bi 58+ 2 kg siarczanu jednowodnego

tydzien temu lentipur

teraz chcialbym podac dolistnie pk i soligor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie a co dodać do lentipura żeby zniszczyć też przytulię bo na wiosnę później jest ciężko może coś takiego jak snajper ??? Jeśli tak to w jakich proporcjach?? A do tego bi 58 na mszyce można wlać czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Snajper znacznie lepiej poradzi sobie z przytulią, żeby uzyskać coś w stylu snajpera daj 0,2-0,25l legato i 1,5-2l lentipuru.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

panowie byłem w sklepie u siebie i kupiłem to co było a mianowicie tolurex i diflanil tylko że diflanil nie niszczy wg ulotki jasnoty purpurowej a bywa jej dużo w jęczmieniu ozimym. Co sądzicie o takiej mieszance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Za to Tolurex świetnie zwalcza jasnoty, więc po problemie


 

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czy można rozsiać pogłównie superfosfat na jęczmień ozimy bo mniz został i niechciałbym go trzymać do następnego roku jest sens czy nie pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj