Polecane posty

adriano    3

wyległ mi jęczmień jary przed wykłoszeniem. jaka może być procentowa strata plonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy nie zapozno jeszcze na sianie jeczmienia poniewaz zasialem QQ ale nic nie wzeszlo i szkoda zeby tak pole odlogiem lezalo zwlaszcz ze nawozy poszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Wg mnie to już za późno co innego jak byś jeszcze z początkiem maja zasiał ale już czerwiec na karku mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na poczatku maja to wlasnie ta qq zasialem. Ale nic z tego nie bedzie bo jeszcze nie wzeszla wydaje mi sie ze gapy powybieraly. Chyba ze jeszcze ta kukurydze zasiac ale czy to tez nie bedzie za pozno jak myslisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14
Napisano (edytowany)

Chcę wykonać jutro albo w sobotę oprysk na jęczmień. Artea 0,5l + 10 litrów basfoliar 36 Extra + 12 kg siarczan siedmiowodny + 0,05 cyperkill max. Czy to bezpieczna mieszanina ?

Edytowano przez michaszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

na poczatku maja to wlasnie ta qq zasialem. Ale nic z tego nie bedzie bo jeszcze nie wzeszla wydaje mi sie ze gapy powybieraly. Chyba ze jeszcze ta kukurydze zasiac ale czy to tez nie bedzie za pozno jak myslisz

 

QuQu bym siał bez wahania wilgoć w ziemi jest więc wyjdzie za parę dni a jak zrobi się cieplej to będzie śmigać jak lala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

wyległ mi jęczmień jary przed wykłoszeniem. jaka może być procentowa strata plonu?

A jakie Kolego stosowałeś nawożenie w tym jęczmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

A jakie Kolego stosowałeś nawożenie w tym jęczmieniu?

 

30m3 gnojowicy, pogłównie 100 saletry wapniowej i 100kg saletry amonowej, dolistnie kilka kilo N plus mikroelmenty. tam gdzie poszedł moddus leży tylko miejscami, tam gdzie nie poszedł leży większość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

A fosfor to gdzie kolega ma? Pewnie z potasemm tez deko mało na ten azot

 

fosforu to pewnie aż za dużo. co roku na każde pole leje około 30m3 gnojowicy świńskiej. przedsiewnie potasu dodatkowo dostało 50kg (korn kali 120-130kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Chcę jutro pryskać a nie jestem pewien czy mogę w jednym zabiegu zastosować: 8% mocznik + 5% siarczan magnezu + 1l insol 3 + 0,6l amistar + 0,4 artea?

Pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

miałem opryskać jęczmień jary Soligorem lecz dziś byłem na polu i dużo kłosów już kwitnie, co polecacie na T2/T3 bo na T1 poszedł duet Star ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Co sądzicie o saletrze przedsiewnie? W każdej opcji? Jak wy się na to zapatrujecie?

Odpowiem ci po żniwach , tak wyszło , że zaorałem przewódkę po której posiałem saletrę 150 kg , pewnie trochę uciekło azotu bo orka była po 2 tygodniach od saletrowania , do tego dałem jeszcze saletrzaku 100 kg , jak na razie to imponująco to wygląda , ale zobaczymy po żniwach

 

Chcę jutro pryskać a nie jestem pewien czy mogę w jednym zabiegu zastosować: 8% mocznik + 5% siarczan magnezu + 1l insol 3 + 0,6l amistar + 0,4 artea?

Pomożecie? :)

Nie wiem jak u ciebie z opadami było ale ja osobiście nie dał bym tego w jednym zabiegu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Strazak76 dzięki za odpowiedź. U mnie opady nie były aż tak duże. A gdybym w pierwszym zabiegu dzisiaj dał 0,75 Cerone + mocznik + siarczan + insol a w poniedziałek 0,6l amistar + 0,4 artea to będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komandos178    0

Panowie jak lepiej zmieszac creone w jęczmieniu jarym, z

falcon 0,4l + modatak 0,6l + creone 0,75 czy

z mocznik + siarczan m + ekolist z + creone.

Pytam poniewaz jeczmien ma juz pierwsze kolanko i drugie aby patrzec wyskoczy a ja dopiero dzisiaj jade z herbicydem. Nastepny tydzien u mnie deszcz (lubelskie). Nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Strazak76 dzięki za odpowiedź. U mnie opady nie były aż tak duże. A gdybym w pierwszym zabiegu dzisiaj dał 0,75 Cerone + mocznik + siarczan + insol a w poniedziałek 0,6l amistar + 0,4 artea to będzie dobrze?

 

Nie wiem w jakiej fazie jest Twój jęczmień ale tak patrząc na mój to za duże stężenie mocznika może przypalić. Do pierwszego zabiegu daj 5% a do drugiego za 2-3 dni 4% i powinno być dobrze

 

czekam na pogodę żeby wjechać z axialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie jeczmien juz puszcza osci w 90% roslin odmiany skarb i azit. Mysle czy dzis nie pojechac falcon 0,6 + cerone 0,5 + siarczan moze troche mocznika. Wczesnij był skracany 0.4 moddusa i fungi była miesznka propico+prochloraz+fendopropidyna. Póznij prognoza na kilka dni przekropnych wiec moze nie byc okazji juz prysnac przed pełnia kłoszenia


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
Napisano (edytowany)

w jakiej fazie moge uzyc falcon w jeczmieniu jarym zeby zabespieczyc kłos juz widoczne sa osci do połowy odmiana wczesna suweren,pierwszy zabieg ok 2 tygodnie temu bumper 0,5l+topsin m 0,7l+cerone 0,75l

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61
Napisano (edytowany)

Wreszcie przestało padać , i udało się wjechać w pole , oczy aż zabolały od tych deszczy ładnie grzyb sobie weszedł , nie mogłem wcześniej wjechać i żałuje , dałem dziś konkret koktajl mam nadzieje że nie przypali :)

 

13,3% Mocznika ( 40 kg/300L wody) + 4,1% S,Magnezu ( 12,5 kg/300L ) + 3 kg Kristalon ( 1,5kg żółty + 1,5 kg pomarańcz) + 2L Mn (160g) + 2L Zn( 112g) + 0,5 L Cu (80g) + 1L Duett Star + 0,2 L Falcon

 

taka dawka poszła na 1,2 hektara , Jęczmień Atico faza 29-30 BBCH , po niedzieli bedę planował zabieg skracania Moddusem + Stymulator Tytanit :) + druga dawka Micro :) heh

Edytowano przez Kamilo1888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

według danych w fazie koniec krzewienia to 16-18 % a początek strzelania w źbło 12 % wiec na styk sie powinno zmieścić nawet na pszenżyto ozime w fazie poczatek kłoszenia dawałem 12,5 kg i nie wystapiło przypalenia wiec 10 kg/ha w takiej fazie to zbyt mało moim zdaniem okaze się jutro lub pojutrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj