Polecane posty

warchest    253

a tak jeczmien zostal posiany i przywalowalem to a pozniej takie ulewy poszly i sie sklaa zrobila z ziemi i troche zaaczyna wschodzic i czy powschodzi rowno gdyz gleba zbita jest a pole z dzierzawy 1 rok to ph niskie chociaz pod korzen poszedl wapniak po 1 tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom5    9

Panowie mam pytanie co robić miejscami jęczmień zaczyna robić się żółty dawka przed siewna 200 kg polifoski i 100 kg unifoski czym go podsypać by go wzmocnić ?i czy 1 czy 2 dawki na niego dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

odkwasić pole! zależy w jaki plon celujesz ja daje przedsiewnie i w fazie krzewienia i na tym koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Panowie Pryskacie Jeczmien Ozimy Na skrócanie w fazie strzelania w kłosa? Czy to juz za Puźno? Jęczmien zapowiada sie na 8 ton i troche sie boje ze sie połozy a tego bym nie chciał :( Na 1 kolanko dawałem 0,3 modusa i 1 l stabilanu .Pozdrawiam

u nas sie nie daje, podobno ze regulatory mogą przytrzymać kłos


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Yacenty, nie skraczasz w tej fazie tylko jeczmienia czy pozostałych zbóż też, chodzi mi głownie o pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dobrze to poczekam i dam sama ochrone na Grzyba za jakies kilka dni i nie bede dawal Regulatora :) Ja sieje 1 raz Jęczmien i Jak na moje bardzo ładny dzis zaczął sie kłosic Ma wysokosć okolo 50-70 cm malutki jest według mnie ,Dziękuje kolego za Pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak gleba jest ubita po ulewie i jeczmien slaobo wschodzi to co mozna zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Yacenty, nie skraczasz w tej fazie tylko jeczmienia czy pozostałych zbóż też, chodzi mi głownie o pszenicę.

ogólnie.

w pszenicy druga dawka regulatora tylko na liść flagowy, dalej już nic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Dobrze to poczekam i dam sama ochrone na Grzyba za jakies kilka dni i nie bede dawal Regulatora :) Ja sieje 1 raz Jęczmien i Jak na moje bardzo ładny dzis zaczął sie kłosic Ma wysokosć okolo 50-70 cm malutki jest według mnie ,Dziękuje kolego za Pomoc

 

 

w moim regionie waśnie też ozimy nie wyrósł za bardzo tak jak u Ciebie ma nie więcej niż 70 cm ale także żyta nie maja więcej niż 1m a juzkłos cały widać.

zastanawiam się czy jechać modusem drugi raz w pszenicy bo też jakoś tak stanęła w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

milanreal 1- U mnie jęczmień jary - jak już pisałem kiedyś - zaczął na jednym polu żółknąć od strony miedzy. Dziś widzę, że żółknie pasami nawet na środku pola. Liście od góry robią się żółte. Nie wiem, co to znaczy? Patrzę na internecie na objawy niedoborów mikroelementów u roślin i może to być niedobór żelaza, albo manganu (na podstawie opisu tych niedoborów sądzę, że mogą u mnie one występować). Z racji przewidywanego na dziś przymrozku, planuję opryskać w środę jęczmień nawozami dolistnymi, a dopiero później Mustangiem Forte. Mam zamiar dać: siarczan magnezu, tytanit, fostar, plonvit Z.

Na pryskanie fungicydem za wcześnie, a te objawy nie pasują mi do żadnej z chorób. Może jeszcze rozsiać jakieś wapno granulowane, jakby przyczyną żółknięcia było może jednak pH? Mierzyłem je bowiem takim pehametrem za 15zł, więc może bardziej się myli, niemniej jak wsypywałem do próbek z ziemią np. siarczan potasu, to pH się obniżało.

Proszę Cię o poradę, co robić z tym jęczmieniem, żeby coś z niego urosło.

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Można pryskać jęczmień jary tytanitem w fazie 2 liści ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

lukaszm, ja stawiam, że to ph. wapno już nie pomoże. proponuję sypnąć jak najszybciej saletrę wapniową (azotan wapnia) i kieseryt, tak po 100kg. i kilka razy prysnąć odżywkami co 7-10 dni. ja dałem saletrę wapniową w fazie 2-3 liści i jest super (ph mam poniżej normy dla jęczmienia)

 

w tym roku wysiałem odmiany kucyk i nagradowicki, ale nie pamiętam który gdzie. i bardzo mnie to zastanawia, bo jedna odmiana jest od drugiej obecnie o ponad połowę wyższa. może ktoś wie która z tych odmian ma takiego powera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
milanreal 1- U mnie jęczmień jary - jak już pisałem kiedyś - zaczął na jednym polu żółknąć od strony miedzy. Dziś widzę, że żółknie pasami nawet na środku pola. Liście od góry robią się żółte. Nie wiem, co to znaczy? Patrzę na internecie na objawy niedoborów mikroelementów u roślin i może to być niedobór żelaza, albo manganu (na podstawie opisu tych niedoborów sądzę, że mogą u mnie one występować). Z racji przewidywanego na dziś przymrozku, planuję opryskać w środę jęczmień nawozami dolistnymi, a dopiero później Mustangiem Forte. Mam zamiar dać: siarczan magnezu, tytanit, fostar, plonvit Z. Na pryskanie fungicydem za wcześnie, a te objawy nie pasują mi do żadnej z chorób. Może jeszcze rozsiać jakieś wapno granulowane, jakby przyczyną żółknięcia było może jednak pH? Mierzyłem je bowiem takim pehametrem za 15zł, więc może bardziej się myli, niemniej jak wsypywałem do próbek z ziemią np. siarczan potasu, to pH się obniżało. Proszę Cię o poradę, co robić z tym jęczmieniem, żeby coś z niego urosło. Z góry dziękuje za odpowiedź!

Prawdopodobnie kwaśny odczyn. Teraz odzywki z wysoką zawartością magnezu, siarki i azotu. Mikroelementy w zbożach nie mają żadnego pozytywnego efektu jeżeli brakuje podstawowych makroskładników.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Rozumiem. Tak też zrobię. Gdybym chciał rano opryskać jutro (ma być 20 stopni w dzień), to nie przypalę zboża? Na popołudnie zapowiadają możliwe przelotne opady deszczu, a w czwartek ma spaść 5 litrów wody na metr kwadratowy. Nie spłuka to nawozów? Do tej pory zawsze pryskałem pod wieczór. Ponadto na internecie pisze, że najlepszy efekt dokarmiania jest, gdy w ciągu 48 godzin od zabiegu nie spadnie większy deszcz.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Witam.

 

Można w fazie krzewienia podrzucić jęczmień jary mocznikiem? Planuje gdzieś 100-150 kg dać. Przedsiewnie poszło 300 kg polifoski 8.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domino355    6
Napisano (edytowany)

Panowie mam problem z jęczmieniem ozimym , wczoraj jak byłem na działce okazało się że w jęczmieniu pokazała się miotła zbożowa :( Zna ktoś z was jakiś oprysk który mógłbym teraz zastosować w celu zwalczenia tej miotły zbożowej ?? Proszę o szybką odpowiedz .

Edytowano przez domino355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a gdy na swierzo zasiany jeczmien i do tego przywalowany po siewie spadla gwaltowna ulewa i slabo wchodzi to co by mozna zaradzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Panowie mam problem z jęczmieniem ozimym , wczoraj jak byłem na działce okazało się że w jęczmieniu pokazała się miotła zbożowa :( Zna ktoś z was jakiś oprysk który mógłbym teraz zastosować w celu zwalczenia tej miotły zbożowej ?? Proszę o szybką odpowiedz .

Teraz to już po ptakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Czy na rozpoczynający kłoszenie jęczmień jest sens jeszcze wysiać małą dawkę saletry, jakieś 100 kg na ha. Jęczmień jest dość mocny i gęsty i obawiam się że mu troche może zabraknąć azotu żeby dobrze wykształcić ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja opryskałem cerone jeczmien ozimy i nie widać z tego co by sie wyklosiło że kłos sie skrucił .. jeśli dasz w odpowiedniej fazie i nie pełną dawke to nic mu sie bedzie .. no chyba że sie już kłosi to d*pa blada


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rozumiem. Tak też zrobię. Gdybym chciał rano opryskać jutro (ma być 20 stopni w dzień), to nie przypalę zboża? Na popołudnie zapowiadają możliwe przelotne opady deszczu, a w czwartek ma spaść 5 litrów wody na metr kwadratowy. Nie spłuka to nawozów? Do tej pory zawsze pryskałem pod wieczór. Ponadto na internecie pisze, że najlepszy efekt dokarmiania jest, gdy w ciągu 48 godzin od zabiegu nie spadnie większy deszcz.

Nie spłucze. Poza tym do moczniaka i siarczanu dodawaj adiuwant aby przyśpieszyć wnikanie.

Witam.

Można w fazie krzewienia podrzucić jęczmień jary mocznikiem? Planuje gdzieś 100-150 kg dać. Przedsiewnie poszło 300 kg polifoski 8.

No jasne że możesz, chyba że jest susza.

Panowie mam problem z jęczmieniem ozimym , wczoraj jak byłem na działce okazało się że w jęczmieniu pokazała się miotła zbożowa :( Zna ktoś z was jakiś oprysk który mógłbym teraz zastosować w celu zwalczenia tej miotły zbożowej ?? Proszę o szybką odpowiedz .

Jęczmień się już kłosi? Jak nie to axial ma rejestracje do liścia flagowego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zasiałem jęczmień jary Eunova, zapowiadał się idealnie, opryskałem go herbicydem Lintur 150g + trend w fazie koniec krzewienia i po oprysku bardzo się osłabił. Od oprysku minęło 10 dni a jęczmień nic się nie poprawia, wygląda tak jakby był przywiędnięty, nie wiem czy to od oprysku czy od nocnych przymrozków do -4* czy od herbicydu, i do tego ma jeszcze brązowe plamki, wygląda to na plamistość jęczmienia lub rdze żółtą, jak mogę mu pomóc, z fungicydów mam dostępny Duet Star, Mirage, Bumper Super i Soligor. Pilne !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Moddusem. CCC jest mało skuteczne w jęczmieniu a cerone lepiej dawać w okolicach liścia flagowego.

zasiałem jęczmień jary Eunova, zapowiadał się idealnie, opryskałem go herbicydem Lintur 150g + trend w fazie koniec krzewienia i po oprysku bardzo się osłabił. Od oprysku minęło 10 dni a jęczmień nic się nie poprawia, wygląda tak jakby był przywiędnięty, nie wiem czy to od oprysku czy od nocnych przymrozków do -4* czy od herbicydu, i do tego ma jeszcze brązowe plamki, wygląda to na plamistość jęczmienia lub rdze żółtą, jak mogę mu pomóc, z fungicydów mam dostępny Duet Star, Mirage, Bumper Super i Soligor. Pilne !!

Prędzej oberwał tak po przymrozku, albo i jednym i drugim. Każdy herbicyd to w pewnym sensie stres dla roślin, do tego stres związany z przymrozkiem i może wtedy przytrzymać rośliny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Panowie na jary poszło przedsiewnie 250 kg poli6 i 200kg saletrzaku teraz chce dać 210kg saletry na drugą dawke bo chyba nie ma sensu dzielić na dwie mniejsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj