Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6112 odpowiedzi na ten temat

#2201 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 01:19

Jęczmień ozimy i jary przepraszam za pytanie, ale co ma ochrona z grzybowa w zwiazkui z terminem zniw? sroki grzybowe opozniaja dojrzewanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 07:18
  •  

#2202 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 01:55

Jęczmień ozimy i jary to jest pytanie na powaznie ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2203 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 06:40

Jęczmień ozimy i jary Ja bym powiedział że środki żniw nie opóźniają, a raczej choroby je przyspieszają.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#2204 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 08 lipiec 2013 - 06:57

Jęczmień ozimy i jary Zdrowa roślina wypełnia ziarniaki i w sposób naturalny, fizjologiczny zamiera. Roślina porażona różnymi grzybami choruje co przyśpiesza jej zamieranie i zaburza wypełnianie ziarna. W ten sposób to rozumiem.
Podobno strobiluryny w dużej dawce lub zastosowane za późno w sposób sztuczny przedłużają wegetacje co ma jakieś negatywne skutki tylko nie wiem jakie :huh:

#2205 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 11:01

Jęczmień ozimy i jary Czy warto jeszcze pryskać jęczmień jary na grzyba? :P Środek grzybobójczy który posiadam to falcon 460ec.Z góry dziękuje za odp. ;)jęczmień jary.jpg

Edytowany przez rolnikursusc3603p, 08 lipiec 2013 - 11:38.

#2206 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 08 lipiec 2013 - 15:46

Jęczmień ozimy i jary Wątpie żeby coś dał oprysk teraz? Za późno, oprysk miał być jak byly lekkie oznaki, a nie jak złapało 100% chyba :)

#2207 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 lipiec 2013 - 19:22

Jęczmień ozimy i jary jedna rzecz to co widać na zdjęciu to objawy mączniaka w dużym nasileniu na mączniaka dobrze dzałają morfoliny ale o tej porze bałbym sie je stosować, morfoliny takie jak np fenpropidyna fenpropimorf

przepraszam za pytanie, ale co ma ochrona z grzybowa w zwiazkui z terminem zniw? sroki grzybowe opozniaja dojrzewanie?

ma kolego i to dużo prawidłowo chronione plantacje dłużej wegetują dłużej są zielone a co za tym idzie wieksza masa itd

Edytowany przez thug, 08 lipiec 2013 - 19:23.

Thug

#2208 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 lipiec 2013 - 22:30

Jęczmień ozimy i jary

Podobno strobiluryny w dużej dawce lub zastosowane za późno w sposób sztuczny przedłużają wegetacje co ma jakieś negatywne skutki tylko nie wiem jakie :huh:

Późne stosowanie strobiluryn nie ma zbytnio sensu. Na ok 4 tyg przed zbiorem triazole dobrze ochronią zboża. Jeżeli ostatni zabieg ma być wcześniejszy to lepiej dać strobiluryne najlepiej w postaci azoksystrobiny (amistar) bo bardzo dobrze radzi sobie z chorobami kłosów. Strobiluryny przedłużają wegetacje to prawda, a nierównomierne dojrzewanie może występować w przypadkach nierównomiernego łanu kiedy rośliny wyższe otrzymują wyższe dawki środka niż rośliny niższe.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2209 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:19

Jęczmień ozimy i jary Wczoraj skoszona Souleyka siana 10,09.
Chorował jesienią(wirus?)Opóźniona dawka azotu wiosną(mokro), brak ochrony fungicydowej(mokro), odchwaszczany Lintur+Protugan(skutecznie). Plon 4,2t/h

#2210 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:36

Jęczmień ozimy i jary

Czy warto jeszcze pryskać jęczmień jary na grzyba? :P Środek grzybobójczy który posiadam to falcon 460ec.Z góry dziękuje za odp. ;)jęczmień jary.jpg

Z jakiego rejonu kraju jesteś? Jeśli żniw spodziewasz się za jakiś miesiąc to pryskaj, wiele nie pomorze ale takiej masakry z grzybami to na żywo jeszcze nie widziałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2211 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 12:25

Jęczmień ozimy i jary

Z jakiego rejonu kraju jesteś? Jeśli żniw spodziewasz się za jakiś miesiąc to pryskaj, wiele nie pomorze ale takiej masakry z grzybami to na żywo jeszcze nie widziałem.

Ja jestem z woj. łódzkiego żniwa nie wcześniej niż 3-4 tygodnie ,ale dodam że ten jęczmień był 2 razy pryskany na grzyba amistarem 250sc. Dzięki za rade. ;)

#2212 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 12:27

Jęczmień ozimy i jary Witam może ktoś mi doradzi jaki zasiać jęczmień na stanowisku po życie klasa ziemi 4 i 5. Od kilku lat siane tam jest żyto na oborniku plon około 4 tony w tym roku po zbiorze(koniec lipca jak pogoda bedzie) bedzie wapnowane wapnem węglanowym oraz weglanowo-magnezowym. Później podorywka i własnie co dalej... czy jest sens siać jakiś poplon pod jęczmień ozimy żeby około 15.09 go ztależować i położyć obornik i zaorać i zasiać jęczmień ozimy czy poczekać do października zebrać poplon w baloty na na pasze i zasiać na wiosnę jęczmień jary. Czy nie siać poplonu i zasiać jęczmień ozimy hybrydowy, troszkę namieszałem ale myślę że będzie zrozumiałe dla wszystkich. Gleba bedzie badana po żniwach przed wapnowaniem i jak wyjdzie niskie ph to na wiosne pójdzie jeszcze kreda. Pozdrawiam

#2213 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 16:29

Jęczmień ozimy i jary Najlepiej zrób podorywkę później zasiej poplon na wiosnę orka i jęczmień jary bo w tym ozimym dużo żyta będzie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#2214 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 11:37

Jęczmień ozimy i jary Wczoraj wykonałem zabieg na jęczmień jary : Falcon 460 +mocznik 20kg/ha+siarczan MG 15kg/ha ;) .Poczekamy zobaczymy co będzie. :P

#2215 Share los

los

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 14:44

Jęczmień ozimy i jary Witam u nas już żniwa w pełni z jęczmieniem zimowym , sam dzisiaj skończyłem .

Południowa wlkp.

#2216 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 10 lipiec 2013 - 18:58

Jęczmień ozimy i jary w mojej okolicy dopiero dziś zimowy był poddawany defoliowaniu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2217 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 01:55

Jęczmień ozimy i jary

Witam może ktoś mi doradzi jaki zasiać jęczmień na stanowisku po życie klasa ziemi 4 i 5. Od kilku lat siane tam jest żyto na oborniku plon około 4 tony w tym roku po zbiorze(koniec lipca jak pogoda bedzie) bedzie wapnowane wapnem węglanowym oraz weglanowo-magnezowym. Później podorywka i własnie co dalej... czy jest sens siać jakiś poplon pod jęczmień ozimy żeby około 15.09 go ztależować i położyć obornik i zaorać i zasiać jęczmień ozimy czy poczekać do października zebrać poplon w baloty na na pasze i zasiać na wiosnę jęczmień jary. Czy nie siać poplonu i zasiać jęczmień ozimy hybrydowy, troszkę namieszałem ale myślę że będzie zrozumiałe dla wszystkich. Gleba bedzie badana po żniwach przed wapnowaniem i jak wyjdzie niskie ph to na wiosne pójdzie jeszcze kreda. Pozdrawiam

Gościu, daj sobie spokój z jęczmieniem na takim stanowisku. Przedplon fatalny, klasa V to raczej nie jęczmień, gleba pewnie utrzymana w dość przeciętnej kulturze. wszystkiego nie da rady się zrobić w jeden rok.

#2218 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 09:45

Jęczmień ozimy i jary u nas wczoraj zimowy wymłucony plon 5.5t/h nie jest źle biorąc pod uwagę że padał grad w zeszłym tygodniu. Znajomy młucił to u niego około 4.5 tony dał

#2219 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 11 lipiec 2013 - 12:25

Jęczmień ozimy i jary 4-5ton to spokojnie bez zbytniego spinania będzie z jarego. To po co się w zimie stresować ozimym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2220 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 09:50

Jęczmień ozimy i jary nie mamy swojego kombajnu tylko kuzyn teścia młuci a ze dosyć zboża jest to trzeba sobie trochę rozłożyć pracę w czasie, bo później ciężko by było