Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#2121 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:02

Jęczmień ozimy i jary zasiej poplon i szykuj stanowisko pod pszenice ozimą.zbadaj ph ziemi ,jak jęczmień nie rośnie to coś nie tak z ph

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 20:05
  •  

#2122 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:03

Jęczmień ozimy i jary haha :) koledze na pewno chodziło o antywylegacz :)

#2123 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 13 czerwiec 2013 - 07:06

Jęczmień ozimy i jary W poniedziałek opryskałem taką zupką: mocznik, mikrokompleks, insol 3, antywylegacz i falcon. Jęczmień zrobił się aż fioletowy:) Nie jest zagęsty, jak wszystkie jarki w tym roku w moich okolicach.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2124 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 13 czerwiec 2013 - 09:13

Jęczmień ozimy i jary Witam mam pytanie strasznie duzo wyszło mi miotly w jeczmieniu i che ją ususzyć przed żniwami zeby był łatwiejszy zbiór ile musze dać np gallupa 360 przeważnie glifosatu jest 360 2 litry na ha starczy ??
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2125 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 13 czerwiec 2013 - 10:49

Jęczmień ozimy i jary Zamierzałem dać zabieg w jęczmieniu grzybowy menara+tilt+optimus(zamiennik moddusa) Niestet już ości się pokazaly w jęczmieniu a gdzie nie gdzie nawet i kłosy. Czy jest sens jeszcze zaaplikować tą kombinacje na grzyba ? Oczywiście nie dodając już regulatora. Czy w tej fazie oprysk na grzyba pozwoli uzyskać większy plon czy będzie to tylko zabieg dla poprawy jakości ziarna ?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#2126 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 13 czerwiec 2013 - 10:55

Jęczmień ozimy i jary Oczywiście, że ma to wpływa na plon. Roślina dojrzeje swoim tempem nalewając ziarno, a nie uschnie i zostanie poślad.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2127 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 13 czerwiec 2013 - 15:57

Jęczmień ozimy i jary Też myślę że ma wpływ przez to że zdąży wykształcić ziarno a nie żywić grzyby. Około 2tyg temu dostał też optimusa bo strasznie gęsty U mnie też są widoczne ości ale przed wczoraj opryskałem 0,9l Tebu + 0,35l Bumper(pozostałości z zeszłego roku) + 0,45l Cerone + 1l insol3 + 4%mocznika + 4% siarczanu Mg. Chodzi mi o to żeby było co sprzedać do kaszarni a tam pośladu nie biorą. Mam nadzieje że to cerone nie zaszkodzi...

#2128 Share celmer5

celmer5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie Gospodarką

Napisany 13 czerwiec 2013 - 20:04

Jęczmień ozimy i jary Chodzi mi o to jaki odstęp czasu musi być ^^

#2129 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 czerwiec 2013 - 20:44

Jęczmień ozimy i jary

Zamierzałem dać zabieg w jęczmieniu grzybowy menara+tilt+optimus(zamiennik moddusa) Niestet już ości się pokazaly w jęczmieniu a gdzie nie gdzie nawet i kłosy. Czy jest sens jeszcze zaaplikować tą kombinacje na grzyba ? Oczywiście nie dodając już regulatora. Czy w tej fazie oprysk na grzyba pozwoli uzyskać większy plon czy będzie to tylko zabieg dla poprawy jakości ziarna ?

Regulator wzrostu już nie. I tiltu tez bym nie dawał. On ma słabe działanie na choroby kłosów, do tego morfoliny potrafią lekko przypalać liść flagowy. Daj menarę w pełnej dawce i sobie poradzi :)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2130 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 08:22

Jęczmień ozimy i jary czyli jak lisc flagowy wychodi to na cerone jest za pozno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2131 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 10:46

Jęczmień ozimy i jary witam,kto mi odpowie mam jęćzmien jary mi sie prawie kłosi probował ktos w tej fazie pryskać Axjalem na gluchy owies bo mi wyszedl? prosze o odpwoedzi bo sie zastanawiam i mam problem

#2132 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 14 czerwiec 2013 - 15:27

Jęczmień ozimy i jary 2. JĘCZMIEŃ JARY
Opryskiwać w okresie strzelania w źdźbło, to jest od fazy drugiego węzła źdźbłowego (kolanka) do początku pojawienia się pierwszych ości.

http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/rejestr-srodkow-ochrony-roslin/cerone-480-sl,28308.html

#2133 Share kermis

kermis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 18:57

Jęczmień ozimy i jary Wg mnie owies ma dużą przyszłość z uwagi na jego zalety lecznicze. W sanatorium spotkalem Słowaka który jeździ do Polski po wywar z zielonego owsa który pomaga na cholesterol i serce. Owies jest cudownym środkiem odżywczym, bogatym w białko, wapń, magnez, krzem, potas, żelazo oraz witaminy. Jego składniki odżywcze pomagają w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz zdrowego układu nerwowego. Wodne wyciągi z ziela owsa działają wykrztuśnie, a także przeciwbólowo w schorzeniach reumatycznych, kamicy moczowej i chorobach nerek. Ponadto stanowią dobry środek mineralizujący, bogaty w rozpuszczalną w wodzie krzemionkę, wpływającą dodatnio na przemianę materii, stan naczyń krwionośnych, narządów wewnętrznych, kości, skóry, włosów i paznokci. Nalewka z ziele owsa wykazuje działanie wzmacniające system nerwowy, zwłaszcza w bezsenności, wyczerpaniu nerwowym, pląsawicy i epilepsji. Jest bardzo pożyteczny i pomocny dla pacjentów, którzy chcą zrezygnować z brania antydepresantów. Kąpiele w odwarze z ziela lub słomy owsianej wykazują korzystne działanie w artretyzmie, chorobie reumatycznej, kamicy nerkowej i schorzeniach nerek. Czytaj : http://www.doz.pl/cz..._tylko_dla_koni Podobno jakaś firma w Polsce, jak dobrze go zrozumiałem to na Śląsku próbuje wdrożyć, a Słowak kupuje jakiś koncentrat na rynku w Nowym Targu. Myślę że jak firmy medyczne tym się zaunteresują to może powstać duży na to popyt. Tylko sporo będzie zabawy ze zbiórką młodego owsa.

#2134 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:33

Jęczmień ozimy i jary

witam,kto mi odpowie mam jęćzmien jary mi sie prawie kłosi probował ktos w tej fazie pryskać Axjalem na gluchy owies bo mi wyszedl? prosze o odpwoedzi bo sie zastanawiam i mam problem

Prawie się kłosi to znaczy? Liść flagowy czy już kłosy wychodzą?
Zapraszam na swój profil

#2135 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 18:58

Jęczmień ozimy i jary Czy mozna jeszcze opryskac jeczmien jakims srodkiem na chwasty. 3 tygodnie nie dalo sie wjechac w pole a chwastow dosc sporo. Wczesniej pryskalem granstarem 75 wg i zostalo mi troszke tego srodka. Czy stanie sie cos z jeczmieniem jesli go nim opryskam? Jakie beda negatywne skutki oprysku? Jeczmien powoli zaczyna sie wyklaszac niektore roslinki maja juz klosy. Prosilbym o pilna odpowiedz. Z gory dziekuje Pozdrawiam

#2136 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 00:10

Jęczmień ozimy i jary Najłatwiej spojrzeć na etykietę, gdzie masz wyraźnie że do fazy strzelania w źdźbło. Zresztą stosowanie 2 razy tego samego środka to kompletny bezsens.
Zapraszam na swój profil

#2137 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 16 czerwiec 2013 - 17:46

Jęczmień ozimy i jary przez ta wpsaniałą deszczowa pogode nie wyrobiłem sie z 2 dawka azotu, jęczmień zaczyna sie kłosić czy te 100kg/ha saletry znacznie wpłynie na plon ???

#2138 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 16 czerwiec 2013 - 20:37

Jęczmień ozimy i jary A czym można przesiać, bo mieć paszę dla bydła. Myślałem nad słonecznikiem na kiszonkę, ale jeszcze nie wiem. Jęczmień wygląda tak...

Dodany obrazek Dodany obrazek

Edytowany przez Kuba1212, 16 czerwiec 2013 - 20:37.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#2139 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 20:46

Jęczmień ozimy i jary Najpewniejsza i najtańsza na poplon byłaby gorczyca lub lepiej mieszanka gorczycy z facelią. Nie wiem jak sprawdza się to jako pasza dla bydła ale chyba jest nie najgorzej bo widzę że u nas gospodarze spasają gorczyce ciętą prosto z pola.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2140 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 20:52

Jęczmień ozimy i jary Słonecznik powinien urosnąć , a nie myślaleś nad kukurydzą ,przy dobrych warunkach pogodowych urośnie ze 2 metry choć kolb y nie będą miały wartości ,ale masy będzie sporo.