Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share michal87

michal87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:15

Jęczmień ozimy i jary przez pomyłkę użyłem środek Attribut 70 WG na jęczmień jary 2,5 tygodnia temu ( zżółkł i trochę go przyhamowało w rozwoju) co teraz można zrobić, aby mu pomóc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 05:01
  •  

#2062 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 czerwiec 2013 - 16:07

Jęczmień ozimy i jary

Chce zrobić jeden zabieg fugnicydem na jeczmien jary sądzicie że tilt turbo bd odpowiedni? Na polu jeczmien nie równo wschodzil część ma już pierwsze kolanko a druga połowa dopiero się krzewi chce dac optimus na wyleganie tylko nie wiem czy czekać aż wszędzie będzie minimum pierwsze kolanko :)

Tilt będzie dobry, biorąc pod uwage że planujesz tylko 1 zabieg nie zaszkodzi dodać azoksystrobiny w postaci amistaru.

Panowie czy to mączniak czy jeszcze coś innego?? ZDJĘCIE: http://pokazywarka.pl/kjyso7/ Co z tym zrobić?

Wg mnie mączniak i brunatna plamistość liści.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2063 Share Jaacenty

Jaacenty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 17:28

Jęczmień ozimy i jary Jaki oprysk na mączniaka zastosować..???

Edytowany przez Jaacenty, 03 czerwiec 2013 - 18:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#2064 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 17:58

Jęczmień ozimy i jary Witam planuję pryskać jęczmień z pszenicą jare chwastoxem trio tylko nie wiem kiedy wjadę bo ciągle leje czy mogę go połączyć z axialem na owies głuchy czy też pryskać osobno? Jeżeli osobno to jaki odstęp czasu? I jeszcze jedno po jakim czasie od tych zabiegów mogę prysnąć od grzyba?

#2065 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:23

Jęczmień ozimy i jary Witam, w ubiegłych latach w jęczmieniu jarym miałem duże nasilenie chorób, szczególnie występowała plamistość siatkowa jęczmienia, w tym roku planuje pryskać fungicydem, czy wystarczy 1 zabieg? Z pszenicy zostały mi Tebu + Leander będzie dobra ta mieszanka na jęczmień jary?

#2066 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 20:24

Jęczmień ozimy i jary

Kolego dość ostro dawaj nawozy dolistne...

Tylko kiedy i jak ?
Bo pewnie przy takich opadach to i za miesiąc nie da się na pole wjechać.
:-(

#2067 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 04 czerwiec 2013 - 14:17

Jęczmień ozimy i jary

czym mozna zwalczyc skrzyp polny w jeczmienu jarym i słyszałem ze jakis chwastoks go bierze ale nie wiem jaki, jęczmień był pryskany puma+granstar i grodly ale słabo środek działą przez ten ciągle padajacy deszcz i zimnu, co gorsze wyszło duzo nowego chwastu.

U mnie skrzypowi dał radę chwastox trio. Jest trochę droższy od tego co każą mieszać z pumą, ale ma dodatkowe dwie substancje których nie ma w tym tańszym. Po 3-4 dniach od oprysku jak przyszły deszcze to skrzyp czarny.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2068 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:26

Jęczmień ozimy i jary Ja w tym roku planuje na choroby grzybowe duet star niecała 100 na ha do tego skracanie cerone 480 ec oraz dokarmianie nitro, mikrokompleks, miedz, oraz tytanit taką pigułę w jednym zabiegu planuje jutro bądz w czwartek zależy od pogody :)

#2069 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:33

Jęczmień ozimy i jary Dostępny jest w sprzedaży Illoxan 36EC? Był kilka lat temu, a nie wiem jak teraz.

#2070 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:16

Jęczmień ozimy i jary Koledzy mam kłopot z jęczmieniem jarym ... ciągłe opady i zrobił się czerwony... czym można mu pomóc jak da się już wjechać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:18

Jęczmień ozimy i jary U mnie jest żółto brązowy tylko tam gdzie idzie melioracja jest w miarę ładny myśle że już nic z tego nie będzie jak trochę przeschnie choć nie wiem kiedy trzeba będzie pomyśleć co zrobić z tym fantem :/

#2072 Share doropkiewicz

doropkiewicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 23:09

Jęczmień ozimy i jary a co z moim jęczmieniem żółknie miejscami jak na zdjęciach, może to od oprysku puma +chwastox, pryskalem około 2 tygodnie temu przed falą deszczów, po pewnym czasie liście zaczęlu żołknąć, 2013-06-05 14.27.10.jpg
czy da się to czyms wyleczyć,
zastanawiam się czy jęczmienia jeszcze nie wspomoc dawką mocznika, czy nie za późno? dawałem jedynie przedsiewnie 170kg polifoski, ogolnie jak on wygłada, laikiem jestem w tym, pole rendzina IIIklasa
2013-06-05 14.26.57.jpg

U mnie jest żółto brązowy tylko tam gdzie idzie melioracja jest w miarę ładny myśle że już nic z tego nie będzie jak trochę przeschnie choć nie wiem kiedy trzeba będzie pomyśleć co zrobić z tym fantem :/

#2073 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 06:25

Jęczmień ozimy i jary Może to być efekt przy parzenia opryskiem albo z nadmiaru wody. Nie widać dokładnie liścia ale nie wygląda to na chorobę grzybową. Jak zrobi sie ciepło i słonecznie powinien sie sam zregenerować choć wspomóc go troszkę można albo mocznikiem dolistnie lub troszkę saletry posiać.

#2074 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 06 czerwiec 2013 - 06:39

Jęczmień ozimy i jary Według mnie to owies głuchy usycha po oprysku.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2075 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 19:42

Jęczmień ozimy i jary dobrze będzie jak dam 0.8 amistara na jeczmien?

#2076 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:49

Jęczmień ozimy i jary do kiedy można jęczmień jary pryskać modusem na skrócenie bo już chyba zaczyna wyrzucać liść flagowy czy może czymś innym skrócić

#2077 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:04

Jęczmień ozimy i jary pume do kiedy można stosować, przez te deszcze i ulewy juz od 2 tygodni mam 1000l wody w opryskiwaczu i nic nie moge zrobic

na 2 liścienne zastosowałem granstar i chyba będe musiał ten zabieg powtórzyc tylko czym najtaniej wyjdzie na ha

#2078 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:08

Jęczmień ozimy i jary

dobrze będzie jak dam 0.8 amistara na jeczmien?

Ozimy czy jary? Bo jak ozimy to na kłos super, jak jary tez można stosować ale warto byłoby dodać triazole np artee.

do kiedy można jęczmień jary pryskać modusem na skrócenie bo już chyba zaczyna wyrzucać liść flagowy czy może czymś innym skrócić

Liść flagowy to ostatni moment na zastosowanie moddusa więc radze się śpieszyć. Juz spotkałem wykłoszony jęczmień jary, szybkość wegetacji wręcz szaleje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2079 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:24

Jęczmień ozimy i jary Może się jutro uda wszystko zależy czy nie będzie padać bo leje codziennie, a pumę do kiedy można stosować w jęczmieniu jarym i pszenicy jarej bo trochę owsa głuchego się pokazało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:43

Jęczmień ozimy i jary

Witam, w ubiegłych latach w jęczmieniu jarym miałem duże nasilenie chorób, szczególnie występowała plamistość siatkowa jęczmienia, w tym roku planuje pryskać fungicydem, czy wystarczy 1 zabieg? Z pszenicy zostały mi Tebu + Leander będzie dobra ta mieszanka na jęczmień jary?

Mam jescze jedem problem, zwijają mi się liście w jeczmieniu jarym , to od nadmiaru wody?( u nas jej nie brakuje ;/)