Polecane posty

Witam,

 

zastanwiam się nad skracaniem jęczmienia i czy ktoś w związku z tym zauważył jakąkolwiek zwyzkę plonu??

 

czy skracanie jęczmienia jarego w dodatku na browar jest wskazane??

 

dzieki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zwyżki nie będzie. Jedynie można uniknąć strat ziarna, paliwa i czasu w żniwa, no i jeszcze nie lubię wydłubywać ziemi z hedra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Skracać CCC bym nie polecał ale usztywnić modusem lub cerone to czemu nie. Aczkolwiek słyszałem o praktykach poniżej 1 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1999    8

witam wszystkich mam dylemat a mianowicie mam zamiar na 1ha ziemi 4 klasy zasiać jęczmień jary ale nigdy tam jeczmien siany nie był w tej chwili pole jest przekultywatorowane a w marcu bede woził na to pole obonik potem jak pogoda dopisze głębika orka i dalej tu pada moje pytanie jak dalej przygotować to pole pod jęczmień oczywiście nie chodzi mi o uprawe tylko o nawozy wapno i dalej już jak wzejdzie to opryski i ile wysiać ziarna na ten hektar pola z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jęczmienia raczej nie skraca się CCC bo podobno bardzo słabo działa. Zazwyczaj stosuje etefon a jeżeli jest bardzo duże prawdopodobieństwo wylegania to moddus lub zamiennik. Jęczmień ma bardzo miękką słomę i łatwo wylega a jak już się położy to jest masakra z koszeniem, nigdy nie miałem żadnych komplikacji po retardańcie typu że za niski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek290    0

Weż mu Rzuć z 200 kg tego jęczmieniai muszisz wcześniej sprawdzić zas\adowośc Gleby jęczmień lubi dobrą zasade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Skracać CCC bym nie polecał ale usztywnić modusem lub cerone to czemu nie. Aczkolwiek słyszałem o praktykach poniżej 1 litra.

 

Ja również CCC nie polecam stosowałem to w ubiegłym roku i niestety efekty były słabe. A jeśli chodzi o modusa to jaką dokładnie dałeś dawkę ???


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

W jęczmieniu maodusa nie dawałem, na jęczmień stosowałem zawsze cerone. Raz dałem jak pojawiały się ości - stanowczo za późno, nie widać różnicy w usztywnianiu, podobnie leżał jak nie opryskany. Natomiast jest spora różnica we wcześniejszym oprysku (jak widać zgrubienie źdźbła).

Modus stosowałem w pszenżycie. Razem z ccc w ilości 0,2 modusa + 1L ccc = dobre skrócenie + sztywna słoma.

Dawałem też sam modus 0,5L = drogo ale słoma równie sztywna, widać nawet podczas koszenia jak wchodzi w heder nie łamiąc się bardzo.

Natomiast dawka samego ccc w ilości 2L wydaje mi się za mocna. Za bardzo skrócone źdźbło, wydawało mi się jak by sam kłos nie był taki jak powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

orki za głębokiej nie rób praktycznie taka podorywke zrób


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam,

zastanwiam się nad skracaniem jęczmienia i czy ktoś w związku z tym zauważył jakąkolwiek zwyzkę plonu??

czy skracanie jęczmienia jarego w dodatku na browar jest wskazane??

dzieki za podpowiedzi

Zwyżki nie będzie. Regulator po prostu zapobiega wyleganiu. Jeżeli to jęczmień na browar to jakosc ziarna jest tym bardziej najważniejsza i wyleganie jest niedopuszczalne. Możesz stosować moddus lub cerone. Moddus usztywnia i skraca źdźbło, cerone głównie usztywnia. Moddus można wcześniej stosować, ze względu na temperaturę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc i duzo odpowiedzi :) :)

 

przez ostatnie 2 lata jak jeczmień jary sieję to nie miałem problemu z wyleganiem takze jeszcze mam duzo czasu do zastanowienia ;)

 

a czy ktos z was może podpowiedziec coś ciekawego na temat jakie zabiegi stosowac na ziarno na browar,żeby białka nie przekroczyc?? ze swijej strony powiem ze w tym roku przy juz nieco wyeksploatowanym materiale siewnym uzyskałem z odmiany Sebastian prawie 5t/ha stosujac pod korzen około 250kg/ha saletry amonowej, i jeden fungicyd oraz dikarmiałem na jednym kawałku dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

najlepiej by było jak byś zawiózł próbke ziemi do badania to byś wiedział co ile i czego brakuje itp . A jeżeli chcesz dać obornik to wapno odpada ponieważ jedno drugie wyklucza

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dwa czy trzy lata temu zastosowałem moddusa w zalecanej na etykiecie dawce w słoneczny dzień, efekt był bardzo dobry. Ostatniej wiosny znacznie przesadziłem z normą wysiewu i dałam niepełną dawkę zamiennika moddusa i po ponad 2tygodniach połowę dawki cerone. Wyszło dobrze, na dwa zabiegi zdecydowałem się tylko dlatego że było dużo wilgoci.

Moddus działa około 2tygodni a etefon(cerone) 3-5dni

W pszenicy ozimej dałem 2l CCC i ładnie ustała. Jak dobrze przezimuje w tym roku to chyba trzeba będzie 2 razy skracać bo jest mocno pokrzewiona i gęsta wyjdzie.

Najlepszym antywylegaczem jest słońce ale jak to zastosować skoro nie wiadomo jaka będzie pogoda. Wiadomo za rzadki łan nie wylegnie. W zeszłym roku była późna wiosna więc zwiększyłem normę wysiewu jęczmienia a później było dużo wody i wyszedł za gęsty. Jesienią pszenicę zasiałem jak zwykle ale wszyscy wiemy jaka była pogoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaką odmianę jęczmienia jarego polecacie na IV, przedplonem było zboże i przed orką zimową poszło 30t. obornika i mam pytanie jakie zawożenie przedsiewne zastosować i w jakiej ilości, zasobność składników na średnim poziomie, pH-5,8, zamierzany plon 6t. i jaka ochrona fungicydowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

witam wszystkich. Chcę zasiać jęczmień na 3.55 ha chcę dać pod korzeń 2 tony wapna tlenkowego około 90 % i po 100 kg mocznika i zastanawiam się żeby dać jeszcze rsm pod korzeń około 100 kg i później jak zejdzie jeszcze dać z 200 kg rsm dodam że mam 3 klasę ziemi czy dać najpierw 200 kg rsm a jak zejdzie to dopiero mocznik ? z góry dzięki za odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Witam, stosując w jęczmieniu jarym fungicyd na T1 lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie Tiltu turbo czy Soligoru ??????????? Nie chodzi mi o porównanie cenowe w/w środków tylko ich skuteczność. Wiem ze tilt jest do stosowania w oziminach ale różnie ludzie robią tak jak słyszałem i dlatego pytam co wy forumowicze o tym sądzicie ;-)

Edytowano przez Rafal150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Cenowo soligor wyjdzie drożej. Soligor jest uniwersalnym środkiem, można go zastosować i na T1 i na T2. Tilt pasuje raczej wyłącznie na T1 i jest ok. Skuteczność w oby przypadkach powinna być dobra.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

dlaczego wyłacznie na t1?wszystko zależy od presji chorób stanowiska i przebiegu pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Na t1 nie każda substancja pasuje do ochrony.Tilt zawiera morfoline ,która działa na mączniaka i póżniejszych fazach nie jest konieczna w ochronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj