Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 30 maj 2013 - 21:53

Jęczmień ozimy i jary może być jeden propikonazol + tebukonazol i powinno wyczyścić (szukaj najtańszych z tym składem) np propico+ brasifun niestety brak rejestracji w jęczmieniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 01:56
  •  

#2022 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 30 maj 2013 - 21:56

Jęczmień ozimy i jary No to może faktycznie zdecyduje się na 2 zabiegi. Co powiesz na T1 Soligor 0,7l/ha, a T2 Falcon 0,6l/ha? Może polecisz coś innego :) . Z góry dzięki za pomoc ;) .

#2023 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 30 maj 2013 - 22:03

Jęczmień ozimy i jary zrób soligor-em powinien wyczyścić. :) jak byś zrobił tym co ci napisałem to byś zrobił za 95 zł 2 ha a soligor wyjdzie Ci 100zł ha :P

Edytowany przez gucik131, 30 maj 2013 - 22:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 31 maj 2013 - 19:45

Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj rzuciłem 150 kg saletry. Po niedzieli, albo jutro pójdzie Falcon, siarczan, mocznik, CCC i insol.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2025 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 31 maj 2013 - 21:00

Jęczmień ozimy i jary Na jęczmień CCC? W jakim celu?
Przed wczoraj pryskałem jęczmień w fazie trzeciego kolanka i go lekko przypaliło. Dałem litr optimusa na 2ha + 7%mocznika + 4%siarczanu Mg + 1l/ha insolu3. Co mogło być tego przyczyną? Mocznika chyba nie było za dużo, pryskałem wieczorem(zacząłem o 17) i nie było zbyt ciepło ani dużego nasłonecznienia. Chmur było więcej jak słońca, co prawda woda ze studni głębinowej...ale zawsze tak robię i nie raz było cieplej

#2026 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:46

Jęczmień ozimy i jary u mnie pada co dziennie ;/ 1/4 pól z jęczmieniem mam żółtych od nadmiaru wody...
jak susza to susza jak pada to na okrągło... zawsze pod górkę, a co najgorsze jeszcze 2 tyg ma być taka pogoda,jeśli się tak utrzyma to w mojej okolicy 50% zbóż jarych wymoknie... a może nawet więcej

#2027 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:27

Jęczmień ozimy i jary Witam, w środę dało się dopiero wjechać na jęczmień jary z opryskiem na zielsko (lintur + axial), jęczmień w fazie 1 kolanka, kiedy mogę jechać z saletrą żeby zielsko nie odbiło?

#2028 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:43

Jęczmień ozimy i jary Ja też dzisiaj dopiero zacząłem, no i lekko spóźniony jestem, bo jęczmień spory :( . Ostatecznie pryskam Moddusem 0,4l/ha+Falcon 1l/ha+siarczan magnezu+odżywki.

Mam takie pytanie. Nie udało mi się wcześniej opryskać 3ha na chwasty, no i co robić-wpierw jechać regulatorem wzrostu+fungicyd, a po kilku dniach herbicydem? Czy odwrotnie?

#2029 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 maj 2013 - 22:47

Jęczmień ozimy i jary Rozumiem że w jęczmieniu jarym. Zależy jaki herbicyd bo nie każdy można stosować w późniejszych fazach rozwojowych.

Witam, w środę dało się dopiero wjechać na jęczmień jary z opryskiem na zielsko (lintur + axial), jęczmień w fazie 1 kolanka, kiedy mogę jechać z saletrą żeby zielsko nie odbiło?

Jak dasz za tydzień to nic się nie stanie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2030 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:59

Jęczmień ozimy i jary Stosowałem Axial z Adigorem + Lintur. Eh, szkoda, że nie udało mi się tego prysnąć wcześniej :unsure: . A mniej więcej jaki odstęp czasu powinien być pomiędzy tymi zabiegami?

Z regulatorem tak samo, już miało być opryskane...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 czerwiec 2013 - 00:13

Jęczmień ozimy i jary Lintur do końca fazy krzewienia, axial do fazy liścia flagowego wiec po zastosowaniu linturu jest dużo czasu na stosowanie axialu. Jak chcesz zastosować jak najszybciej to polecam tydzień przerwy w zabiegach.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2032 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 00:31

Jęczmień ozimy i jary Ja jechałem od razu Lintur+Axial. Jęczmień jest już w fazie strzelania w źdźbło, więc nie wiem-pryskać tymi środkami, czy mogą zaszkodzić (chodzi mi o Lintur)?

Edytowany przez MarcinPykuS, 01 czerwiec 2013 - 00:32.

#2033 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 06:18

Jęczmień ozimy i jary Kiedy siane te jęczmienie że dopiero idą w źdźbło lub mają pierwsze kolanko?
Karbendazym to dobra substancja na jęczmień? Jakie choroby zwalcza bo sarfun jest tani a myślałem żeby teraz nim pojechać a jak pojawią się ości to tebukonazolem.

#2034 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 09:02

Jęczmień ozimy i jary Ja siałem ok. 20 kwietnia, wjechałbym z herbicydem wcześniej ale przez 2 tygodnie cały czas lało, teraz to już powinienem lecieć z nawozem.
Co lepsze do zasilania jęczmienia jarego saletra czy mocznik?

Edytowany przez celtis, 01 czerwiec 2013 - 09:05.

#2035 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:12

Jęczmień ozimy i jary jak daje axial to z saletra tez trzeba sie wstrzymac prawda?

#2036 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:27

Jęczmień ozimy i jary ja pryskałem axialem a na drugi dzień fungi + 20 kg mocznika na opryskiwacz 300 l i miotła po 7 dniach uschła ale to było w pszenżycie więc stosowanie saletry bym na waszym miejscu uzależniał od fazy rozwojowej rośliny i od spodziewanych opadów żeby je wykorzystać a nie od terminów stosowania środków ochrony roślin, bo te jak dobre do zrobią swoje. A saletra to po dwóch dniach niejest jeszcze dostępna dla roślin

#2037 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:57

Jęczmień ozimy i jary

Na jęczmień CCC? W jakim celu?
Przed wczoraj pryskałem jęczmień w fazie trzeciego kolanka i go lekko przypaliło. Dałem litr optimusa na 2ha + 7%mocznika + 4%siarczanu Mg + 1l/ha insolu3. Co mogło być tego przyczyną? Mocznika chyba nie było za dużo, pryskałem wieczorem(zacząłem o 17) i nie było zbyt ciepło ani dużego nasłonecznienia. Chmur było więcej jak słońca, co prawda woda ze studni głębinowej...ale zawsze tak robię i nie raz było cieplej

Przez ostatnie kilka lat CCC utrzymało mi jęczmień. Mówią, że on nie działa w jęczmieniu ale chyba jednak działa. W porównaniu z kontrolą na tym samym polu i nawożeniu to noc a dzień.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2038 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:06

Jęczmień ozimy i jary ccc wcześnie zastosowany coś pomoże, później Retar, cerone lub inne

#2039 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:55

Jęczmień ozimy i jary No właśnie, saletra od razu nie zacznie działać, minie trochę czasu zanim będzie dostępna dla roślin i jeszcze musi zostać pobrana. Zanim to nastąpi herbicyd zrobi już swoje. moim zdaniem można jednego dnia najpierw wysiać saletrę na suche rośliny a później pryskać

kurde miałem dziś pryskać axialem a tu jak na złość znowu deszcz a jęczmień siany 19kwietnia a w środę miał trzecie kolanko 2cm nad drugim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 15:07

Jęczmień ozimy i jary Lintur by mógł jeszcze do tego dodać? Bo mój jęczmień jest taki sam :unsure: . Ten co był wcześniej opryskany przeciwko chwastom zacząłem wczoraj skracać moddusem, a niby powinno się między 1, a 2 kolankiem. A dzisiaj znowu pada i nie mogę dokończyć.