Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 29 maj 2013 - 07:20

Jęczmień ozimy i jary Wczoraj oglądałem jęczmień i miał 3 kolanko jakieś 2cm nad drugim. Mam optimusa na skrócenie i tam jest żeby pryskać do 3kolanka a w moddusie że do 2kolanka a substancja aktywna ta sama. Jak to rozumieć? Czy nie jest już za późno? Dopiero dziś może będzie odpowiednia pogoda na wjazd w pole. Czy lepiej teraz dać cerone?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 17:03
  •  

#2002 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 29 maj 2013 - 08:30

Jęczmień ozimy i jary Czy zastosowanie modusa w jeczmienu jarym z wsiewką koniczyny i trawy nie zaszkodzi wsiewce ?

#2003 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 29 maj 2013 - 14:04

Jęczmień ozimy i jary Koledzy, jaką dawką i w jakiej fazie można zasilać jęczmień jary?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź swój jęczmień zobacz »

•  

#2004 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:32

Jęczmień ozimy i jary

Czy zastosowanie modusa w jeczmienu jarym z wsiewką koniczyny i trawy nie zaszkodzi wsiewce ?

Czekałem na wypowiedź kogoś bardziej doświadczonego. Wydaje mi się że wsiewce nic nie będzie, poprostu nie zareaguje na retardant. Lepiej skrócić bo jak jęczmień wylegnie a wsiewka go przerośnie to później masakra kosić
Wczoraj pryskałem optimusem a do tego dodałem 7% mocznika 5%siarczanu Mg i 1l insolu3. Za kilka dni jak tylko pogoda pozwoli to pojadę axialem

#2005 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:42

Jęczmień ozimy i jary Chłopaki co lepiej dodać do mocznika i sarczanu magnezu na słaby i pożółknięty jęcznień jary? Coś zrównoważonego NPK np. PLONVIT OPTY 20 20 20 + micro, czy coś azotowego np.
Basfoliar 36 Extra?

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#2006 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:07

Jęczmień ozimy i jary Axial +ADIGOR pytałem kilka razy i można a nawet powinno dodawać się na grzybowe choroby w jęczmieniu za jednym przejazdem

#2007 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:10

Jęczmień ozimy i jary

Axial +ADIGOR pytałem kilka razy i można a nawet powinno dodawać się na grzybowe choroby w jęczmieniu za jednym przejazdem

a co ma wspólnego Axial i Adigor z chorobami grzybowymi????
ten środek jest na chwasty jednoliścienne w tym owies głuchy wiem bo sam stosowałem w jęczmieniu jarym na początku maja i działa super!!

#2008 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 maj 2013 - 10:16

Jęczmień ozimy i jary I do tego dodć lintur i wszystkie ziele padło, a gdzie miałem dół i ziela aż zielono przejechałem 2x ziele zdechło jęczmieniowi nic.

#2009 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:19

Jęczmień ozimy i jary

I do tego dodć lintur i wszystkie ziele padło, a gdzie miałem dół i ziela aż zielono przejechałem 2x ziele zdechło jęczmieniowi nic.

u mnie to samo! tez lintur na dwuliscienne w mieszance z axial+adigor i ganc geneva na polu

#2010 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:20

Jęczmień ozimy i jary jaką powierzchnię stosowałeś ponad 100ha czy ponad 1000ha? Axjal + Adigor w jęczmieniach jarych to raczej dopiero się zaczyna okres stosowania ponieważ Owies głuchy jest rośliną ciepłolubną i ten owies który wzejdzie 20 maja to zdąży do żniw być gotowy do koszenia w jęczmieniach coraz częściej pojawiają się choroby grzybowe jak stosuje się na wiele roślin uprawnych 5-7zabiegów opryskiwaczem to jest zalecenie że można do sirodka na Owsik dodać środek grzybobójczy np. Merana, Tilt, Artea w zależności od potrzeb i fazy rozwojowej rośliny adigor wzmocni jeszcze wchłanianie i mamy jeden przejazd opryskiwacza mniej. Można również przy stosowaniu środka Modus na skracanie bezpiecznie dodać środek grzybobójczy i jest to oszczędność rozsądna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share karol19920

karol19920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 30 maj 2013 - 11:01

Jęczmień ozimy i jary Witam. Wczoraj popryskałem jęczmień jary pumą w celu zwalczenia owsa głuchego. Po upływie zaledwie kilku minut oczywiście spadł deszcz, nie ulewa ale jednak.Popadało ok 5 min. Jak myślicie czy mam zabieg do powtórki?

#2012 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 30 maj 2013 - 14:15

Jęczmień ozimy i jary tak do powtórki.zapewne duża cześć substancji została spłukana

#2013 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 30 maj 2013 - 14:41

Jęczmień ozimy i jary Jakie fungicydy i w jakiej fazie polecacie na jęczmień jary?

#2014 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 30 maj 2013 - 15:49

Jęczmień ozimy i jary jęczmień dalej jest gdzie niegdzie żółty. Pryskałem już siarczanem, czekam na efekt.

Mam teraz pytanie- Czy mogę dać teraz saletrę na jęczmień jary ?

#2015 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 30 maj 2013 - 16:24

Jęczmień ozimy i jary jak poznac faze drugiego kolanka?

#2016 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 30 maj 2013 - 18:18

Jęczmień ozimy i jary zaszedłem dziś na pole jęczmienia ozimego a tam zong- cały łan zaatakowany mączniakiem. Czym najlepiej zainterweniować? T1 ani T2 nie było robione a jęczmień jak to jęczmień- ma już dorodne kłosy...
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#2017 Share Adam3553

Adam3553

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 maj 2013 - 19:39

Jęczmień ozimy i jary Brakuje magnezu. Wapno od razu nie działa i nie zmienia ph, do tego potrzeba trochę czasu.
Kto w adwencie ziemię pruje, temu dwa lata choruje.

#2018 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 30 maj 2013 - 20:01

Jęczmień ozimy i jary Prysnałem we wtorek mustangiem. W poniedzialek planuje dac saletre + oprysk falcon z rosasolem.
Czy tydzien pozniej moge pojechac z axialem czy to bez sensu alb o zla kolejnosc?

#2019 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 30 maj 2013 - 21:34

Jęczmień ozimy i jary Witam wszystkich, właśnie ponawiam pytanie @gwozd - jaką ochronę fungicydową polecacie na jęczmień jary - wykonać 1 zabieg, czy 2?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 maj 2013 - 21:47

Jęczmień ozimy i jary Oczywiście 2 zabiegowa jest lepsza to chyba nawet nie trzeba mówić. Jak chcesz dać tylko raz fungicyd to proponuje zastosować droższe środki ale takie które będą przez dłuższy czas chronić rośliny, np takie mieszaniny jak menara+olympus. Na podobnym poziomie cenowym wyjdzie bontima.

I do tego dodć lintur i wszystkie ziele padło, a gdzie miałem dół i ziela aż zielono przejechałem 2x ziele zdechło jęczmieniowi nic.

Taka mieszanina jest lekko ryzykowna. Lintur obniża skuteczność axialu, dlatego do takiej mieszaniny powinno się dawać ok 0,5l więcej axialu a to już nieopłacalne, lepiej poczekać tydzień i opryskać jeszcze raz. Miedzy innymi z tego względu w etykiecie nie ma nic o mieszaninach z innymi herbicydami. Co do mieszania z fungicydami to nie ma żadnego problemu.

zaszedłem dziś na pole jęczmienia ozimego a tam zong- cały łan zaatakowany mączniakiem. Czym najlepiej zainterweniować? T1 ani T2 nie było robione a jęczmień jak to jęczmień- ma już dorodne kłosy...

Moze być menara, ale może być też tilt. Tilt lepszy na mączniaka. Menara lepsza na choroby kłosów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)