Polecane posty

PeterG14    115

Jak będzie chłodno to zboże nie ruszy ale jak się ociepli to w moment wystrzeli. Celowo siałem przed obecnym ochłodzeniem, lepsze to jak czekać i siać nie wiadomo jak późno. Trochę się obawiam że łubin dostanie po zaworach a jęczmień dopiero 3 dni w ziemii jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wczoraj sprawdzałem owies siany w czwartek 22.03 ma teraz korzen o długosci 1cm. mysle ze jak bedzie dalej tak zimno to nie wyskoczy na te przymrozki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Miał ktos doczynienia z jeczmieniem OLOF?

 

 

Kolego ne wiem czy byłą szansa mieć z nim do czynienia bo to chyba nowa odmiana. Też zakupiłem go na 12 ha i czekam na odpowiedni moment aby posiać. Podobno bardzo dobra i plenna odmiana... ale okaże się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

A do kiedy najpóźniej można siać jęczmień w mieszance z pszenicą jarą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Miał ktos doczynienia z jeczmieniem Suweren miał być Eunowa ale dowieżli taki :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

Po to że nigdy nic nie wiadomo jaka będzie pogoda. A tą swoją mądrość ludową spróbuj przekazać tym wszystkim którym oziminy padły, ciekawe co ci odpowiedzą jak się ich zapytasz; po co było się tak palić i siać oziminy.

nie muszę nikogo pytać bo mi też padło 60 ha ozimin a nie wiem do czego pijesz z tym terminem siewu ozimin więc ty mi wytłumacz swoją mądrość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Eh no pomyliłem sie ;/ Śnieg sypie, ale no w sumie mrozu nie ma 6 stopni u nas (opolskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No to jak ci padło, to wyobraź sobie jak by ci ktoś powiedział po co siałeś ozime było walnąć jare zasiać w maju to ci by nie wymarzło. , jare zasiane wczesniej dają więcej łatwiej znoszą susze każdy to wie. więc dziwne te twoje pytanie ,,po co było sie tak palić" Analogczna odpowiedz powinna brzmieć: Po to żeby zebrać lepszy plon żeby roślina lepiej przetrwała okres suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

Nie pisałem po co siał jare tylko po co tak wcześnie .pszenica ,owies ok. ale jęczmień ryzyko, lepiej zebrać mniej niż siać jeszcze raz tyle odemnie kończe bezsensowną dyskusje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja słyszałem o Olofie same pozytywne opinie i na drugi rok sam go będę chciał zasiać bo już u mnie jej nigdzie nie było jak był mały przypływ funduszy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My posialismy 2.6 ha przedwczoraj, z tego co czytalem ponoc dobra odmiana ale okaze sie w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Witam serdecznie. Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś doświadczenie w uprawie jęczmienia ozimego hybrydowego. Stosunkowo niedawno weszła na rynek. Chodzi mi o materiał siewny oraz plonowanie, wymagania oraz jakie i czy występują jakieś ograniczenia i trudności w uprawie??

Byłbym wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

Witam serdecznie. Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś doświadczenie w uprawie jęczmienia ozimego hybrydowego. Stosunkowo niedawno weszła na rynek. Chodzi mi o materiał siewny oraz plonowanie, wymagania oraz jakie i czy występują jakieś ograniczenia i trudności w uprawie??

Byłbym wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam

raczej nikt nie uprawiał bo to swiezy temat.mój znajomy zasial w tym roku materiał kupiony w niemczech.cena kosmiczna 65euro za jednostke.(46kg).wysiał dwie jednostki na hektar.siał po 25września.ładnie mu sie rozkrzewił bardzo szybko rośnie.nawozenie standard po jęczmien nie wiem jak wyglada teraz ale po zimie jako jedyny w mojej okolicy przeżył.w roku ubiegłym na dniach pola syngenty widział go przed zbiorem śliczny był umłócono z tego co wiem po rozmowie z przedstawicielem 13T/ha!!!

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jak myślicie kiedy lepiej zasiać jęczmień?? przed świetami?? czy lepiej poczekać na pogodę?

ja będe chciał przed świetami a może inaczej teraz jak tylko pogoda pozwoli bo u nas narazie cały czas leje a prognoza o przymrozkach wogóle sie nie sprawdziła wiec czekam tylko jak obeschnie i jade w pole ale myśle ze to tak koło czwartku http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X18/wroclaw.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak myślicie kiedy lepiej zasiać jęczmień?? przed świetami?? czy lepiej poczekać na pogodę?

Kiedy najlepiej. Prawdopodobnie ten czas już minął,

W tej chwili musisz poczekać aż warunki wilgotnościowe pozwolą na uprawę która nie zniszczy struktury gleby i umożliwią bezproblemowy zasiew.

Co do świąt , to postaraj się by była nim Wielkanoc, gdyż następne są w maju i pomimo ze w tym okresie również można zasiać to zboże bez większego ryzyka przymrozków, plony mogą być nieciekawe.

Natomiast jeśli czekasz na Zielone Świątki, lub nie daj Bóg-Boże Ciało, to zrezygnuj z jęczmienia na korzyść prosa, choć jednak w związku z przysłowiem"kto sieje żyto lub proso , chodzi goło i boso" zalecam dużą ostrożność w wyborze tej rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

xemit hej z tym czasem to przesadziłeś jeszcze nic nie mineło nawet na dolnym śląsku optymalny termin siewu jęczmienia jest do 5 kwietnia opózniony plus dwa do trzech tygodni także spokojnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no może trochę różnicy z tym co napisałem ale ogólnie z jęczmieńiem spokojnie inaczej ma sie z pszenicą jarą


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Ech... chyba trzeba ok czwartku siać i niech się dzieje co chce...:) Ile siejecie nawozów pod jęczmień?? i jakie najlepiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie dzis praktycznie juz nie pada ale w nocy popadało jeszcze mam nadzieje ze jutro tez sie taka pogoda utrzyma to bede siał pełną para owies jeczmien i łubin po kolei :) Na polu na brazie wilgotno ale wiatr mocny wiec szybko obsycha.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy zasieje się w marcu czy maju, jednakowo dojrzeje. Różnica w plonie wynika z długości okresu asymilacji.

I z tego powodu zalecenia jak najwcześniejszego siewu. A przymrozki, owszem niższe niż -10-12 i to trwające dłużej jak kilka godzin mogą taki zasiew uszkodzić, tyle że takie temperatury zniszczyły by również większość ozimin ,które utrzymały się po zimie.

A słonko coraz wyżej, dzień coraz dłuższy więc już czas, najwyższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj