Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikijohn    24

jestem z mazowieckiego - okolice Siedlec. Pytanie moje brzmi: czy nie za późno jeszcze na siew jęczmienia ozimego?? Wcześniej jak 15 września na pole nie wjadę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Miał ktoś do czynienia z dwurzędowymi odmianami jęczmienia ozimego? Ja planuję w tym roku spróbować, chcieliśmy kupić odmianę Emily ale nigdzie już jej nie ma, i zasiejemy nowa odmianę Metaxa.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

wiatm mam pytanie siałem wczoraj jeczmien ozimy maybrit nasionaz centrali zaprawiane i pochrzaniło mi ie z tabelka i posaiłem 90kg/ha.

jak myslicie bedzie cos z tego? miałem posaic 130kg/ha. co robic dosiac czy zostawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jęczmień ma stosunkowo dużą masę TN ,często przekracza ona 50g.Nawet zakładając 100% wschody ;) masz obsadę rzędu 180 szt/m2.

Ja w zeszłym roku siałem Nicollette,która była zapakowana w oryginalne austriackie worki i zalecana obsada sięgała 380szt/m2 co przekład się na ok 170-180 kg/ha

Na twoim miejscu posiał bym na tym samym polu po raz drugi ok.80 kg/ha,siejąc samym siewnikiem(jesli siałeś agregatem upr-siew).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ojciec, przyciagnal z centrali nasiennej Jeczmień ozimy, odmiany Tiffany wyczytałem ze to odmiana typu browarnego czy jeczmień browarny dobry bedzie na pasze? Panowie prosze o szybka odpowiedz bo dzisaj ojciec chce to zasać


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Będzie dobry.Jeśli zastosujesz nawożenie azotowe takie jak dla odmian paszowych,będzie miał zawartość białka podobną do odmian paszowych wielorzędowych,niższą zawartość łuski,choć plon nieco niższy od typowych odmian paszowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiosną,jesienią ew. walka z miotła i mszycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

panowie mam pytanie jęczmień już powschodził i chciałbym posiać teraz polifoske bo przed siewem nie zdarzyłem i czy teraz na jesień dobrze będzie siać czy jechać na wiosnę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielosz    0

gścu teraz to sie nic nie grzebie zostaw se ten naówz na wiosne

 

a jaką odmiane jęczmiena jarego prponujecie bo w tym roku miałem mercada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Szybko działająca, wręcz natychmiastowo ta polifoska ;)

 

A tak na poważnie, to spróbuj tocade.

Rewelacyjna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielosz    0

dzięki za odpowiedż

 

a jak czesto nabywacie zborze z centrali bo ja tam na to nierzałuje i nabywam co roku acha i jaki proponujecie mi poplon przed orką pod jary z góry dięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

no najlepiej jest co roku siać z centrali ale różnie z tym bywa ;)

a poplon to gorczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

a czy to prawda ze gorczyca wycga ziemię z składiników pokarmowycz

 

Pewnie, że wycga, wycga że ho ho. Takiej wycganej ziemi jak po gorczycy to po niczym nie bedziesz miał. "żal.pl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielosz    0

to jak mówisz że wyciąga to jaki polon proponujesz po jęczmień jary

przed orkom zeby miał durzo składników pokarmowych i azotu i oczywiście nie doił ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

a czy to prawda ze gorczyca wycga ziemię z składiników pokarmowycz

Z wody to tak.

Składników to do maxa Ci nie wyciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

koledzy? o czym tu mowa? Gorczyca ma wyciągnąć składniki z ziemi. Pobiera je z głębszych warstw i rozkładając się uwalnia je do gleby. Moja wczesniejsza odpowiedź byla ironiczna bo i pytanie to raczej nie było poważnie zadane.

 

mielosz proszę Cię, ja mieszam literki ale to, jak Ty piszesz to już wszelkie normy przekracza.

 

ps: gorczyca to dobry poplon, inne to facelia i łubin ale łubin drogo wychodzi. oczywiście dobrze dać troche azotu pod gorczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

ale która odmiana da największy plon?

Nie wiemy która odmiana da Ci najwiekszy plon, napisz jaką masz glebe, klasę bontacji, jaki przedplon, w jakiej kulturze rolnej jest ziemia, jakie warunki meteo w twoim rejonie wystepują np czy nie ma skłonności do suszy wiosennej ?cos napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj