Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Zamierzałem dać zabieg w jęczmieniu grzybowy menara+tilt+optimus(zamiennik moddusa) Niestet już ości się pokazaly w jęczmieniu a gdzie nie gdzie nawet i kłosy. Czy jest sens jeszcze zaaplikować tą kombinacje na grzyba ? Oczywiście nie dodając już regulatora. Czy w tej fazie oprysk na grzyba pozwoli uzyskać większy plon czy będzie to tylko zabieg dla poprawy jakości ziarna ?

Regulator wzrostu już nie. I tiltu tez bym nie dawał. On ma słabe działanie na choroby kłosów, do tego morfoliny potrafią lekko przypalać liść flagowy. Daj menarę w pełnej dawce i sobie poradzi :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam,kto mi odpowie mam jęćzmien jary mi sie prawie kłosi probował ktos w tej fazie pryskać Axjalem na gluchy owies bo mi wyszedl? prosze o odpwoedzi bo sie zastanawiam i mam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

2. JĘCZMIEŃ JARY

Opryskiwać w okresie strzelania w źdźbło, to jest od fazy drugiego węzła źdźbłowego (kolanka) do początku pojawienia się pierwszych ości.

 

 

http://www.agrofoto.pl/srodki-produkcji/rejestr-srodkow-ochrony-roslin/cerone-480-sl,28308.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermis    0

Wg mnie owies ma dużą przyszłość z uwagi na jego zalety lecznicze. W sanatorium spotkalem Słowaka który jeździ do Polski po wywar z zielonego owsa który pomaga na cholesterol i serce. Owies jest cudownym środkiem odżywczym, bogatym w białko, wapń, magnez, krzem, potas, żelazo oraz witaminy. Jego składniki odżywcze pomagają w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz zdrowego układu nerwowego. Wodne wyciągi z ziela owsa działają wykrztuśnie, a także przeciwbólowo w schorzeniach reumatycznych, kamicy moczowej i chorobach nerek. Ponadto stanowią dobry środek mineralizujący, bogaty w rozpuszczalną w wodzie krzemionkę, wpływającą dodatnio na przemianę materii, stan naczyń krwionośnych, narządów wewnętrznych, kości, skóry, włosów i paznokci. Nalewka z ziele owsa wykazuje działanie wzmacniające system nerwowy, zwłaszcza w bezsenności, wyczerpaniu nerwowym, pląsawicy i epilepsji. Jest bardzo pożyteczny i pomocny dla pacjentów, którzy chcą zrezygnować z brania antydepresantów. Kąpiele w odwarze z ziela lub słomy owsianej wykazują korzystne działanie w artretyzmie, chorobie reumatycznej, kamicy nerkowej i schorzeniach nerek. Czytaj : http://www.doz.pl/czytelnia/a1515-Owies_8211_nie_tylko_dla_koni Podobno jakaś firma w Polsce, jak dobrze go zrozumiałem to na Śląsku próbuje wdrożyć, a Słowak kupuje jakiś koncentrat na rynku w Nowym Targu. Myślę że jak firmy medyczne tym się zaunteresują to może powstać duży na to popyt. Tylko sporo będzie zabawy ze zbiórką młodego owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

witam,kto mi odpowie mam jęćzmien jary mi sie prawie kłosi probował ktos w tej fazie pryskać Axjalem na gluchy owies bo mi wyszedl? prosze o odpwoedzi bo sie zastanawiam i mam problem

Prawie się kłosi to znaczy? Liść flagowy czy już kłosy wychodzą?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Czy mozna jeszcze opryskac jeczmien jakims srodkiem na chwasty. 3 tygodnie nie dalo sie wjechac w pole a chwastow dosc sporo. Wczesniej pryskalem granstarem 75 wg i zostalo mi troszke tego srodka. Czy stanie sie cos z jeczmieniem jesli go nim opryskam? Jakie beda negatywne skutki oprysku? Jeczmien powoli zaczyna sie wyklaszac niektore roslinki maja juz klosy. Prosilbym o pilna odpowiedz. Z gory dziekuje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najłatwiej spojrzeć na etykietę, gdzie masz wyraźnie że do fazy strzelania w źdźbło. Zresztą stosowanie 2 razy tego samego środka to kompletny bezsens.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez ta wpsaniałą deszczowa pogode nie wyrobiłem sie z 2 dawka azotu, jęczmień zaczyna sie kłosić czy te 100kg/ha saletry znacznie wpłynie na plon ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

A czym można przesiać, bo mieć paszę dla bydła. Myślałem nad słonecznikiem na kiszonkę, ale jeszcze nie wiem. Jęczmień wygląda tak...

 

dr4n.th.jpg tv45.th.jpg

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Najpewniejsza i najtańsza na poplon byłaby gorczyca lub lepiej mieszanka gorczycy z facelią. Nie wiem jak sprawdza się to jako pasza dla bydła ale chyba jest nie najgorzej bo widzę że u nas gospodarze spasają gorczyce ciętą prosto z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Słonecznik powinien urosnąć , a nie myślaleś nad kukurydzą ,przy dobrych warunkach pogodowych urośnie ze 2 metry choć kolb y nie będą miały wartości ,ale masy będzie sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Zastanawiałem się czy nie dać mieszanki qq i słonecznika- ponoć lepiej się kisi niż sam słonecznik. Sama kukurydza- no nie wiem sam.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej z tą gryką ma rację. U mnie 3 lata temu sąsiad siał ok 15 czerwca i była bardzo ładna a że w tym roku przepaduje więc myślę że powinna się udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

MTN może być ciut wyższa czyli plon może być ciut większy. Przede wszystkim ziarno będzie zawierać więcej białka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony92    1

Czy herbicydy można łączyć z insektycydami? mam kawałek pola ( około 3 ha ) na którym nie udało mi się jak dotąd wykonać zwalczania chwastów, jutro wykonam oprysk na chwasty i moje pytanie, czy do oprysku mogę dodać insektycyd jeśli na ulotkach nie ma żadnych informacji na ten temat? w jęczmieniu pojawiło się sporo skrzypionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony92    1

wczoraj udało mi się już wykonać oprysk na skrzypionkę, a co do herbicydu to się jeszcze zastanawiam, jak myślicie, czy to nie będą wyrzucone pieniądze? z drugiej strony, tak jak już pisałem jest to bardzo mokry kawałek pola i zachwaszczenie jest dość spore... kupiłem chwastox trio.

Edytowano przez zielony92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

oj nie wiem... chwastox trio jest do końca krzewienia, później może nie uszkodzi zboża ale czy weźmie takie wyrośnięte chwasty?

dawałem w fazie liścia podflagowego axial z fastakiem i dobrze zadziałało, skrzypionki spadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie , zamierzam opryskać jeczmień jary odżywką w skład wchodzi:mocznik,siarczan magnezu , plonvit Z i tytanit. W jęczmieniu zaczynają pojawiać się pierwsze kłoski i czy ten zabieg nie zaszkodzi jęczmieniowi ? moze lepiej poczkekać jakiś czas, co proponujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam na jeczmieniu kolejny atak skrzypionki jeczmien sie juz praktycznie wykłosił

 

przy okazji likwidowania skrzypionki pasowało by zabepieczyc kłos co polecacie ????

 

pasowało by tez podtrzymac jeczmien w fazie nalewania ziarna czyli wpłynac na rosliny zeby jak najdłuzej były zywe i zielone sam mocznik raczej nie wystarczy moze jakas odzywka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

ja jechałem w jęczmieniu w sobotę drugi raz opryskem na skrzypionki 1 był hunter ale nie pomógł a drugi w sobotę pyrineks chyba i dziś robiłem przegląd i robale zniknęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj