Polecane posty

szarak    15

Czy jęczmień można pryskać w fazie kłoszenia środkami grzybobójczymi , połowa już się wykłosiła

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

kolego zawsze na środku masz napisane do jakiej fazy możesz pryskać ale zazwyczaj można do początku kłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

witam!! co dajecie na robale w jęczmieniu?? 4 dni temu pryskałem HUNTERem z BAYERu a dziś byłem na polu i znowu jest skrzypionka i to dosyc dużo!! co byście polecali! dodam ze po zabiegu nie padało do dziś więc środek nie został zmyty przez deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To nie jest środek z bayeru. A że nie zadziałał dziwna sprawa. Daj może eforię, ta powinna sobie poradzić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

waldi 33 muszę powiedzieć ze nie pocieszyłeś mnie no nic dzięki za odp zobaczymy co będzie to będzie okaże się na żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

panowie mam takie pytanie od 3 dni nie pada więc prysnołem jęczmień jary chwastoksem turbo za 1:30 zaczeło lać , będzie coś z tego oprysku czy będzie poprawka?

Oby nie ale raczej będzie pomimo że jest środkiem parzącym ,biorąc pod uwagę wchłanianie roślin przy takiej deszczowej pogodzie ,ja poprawiałem 1ha mieszanki bo deszcz po 1godz przeszedł teraz dałem exstra i poskutkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celmer5    10

Witam chciałbym się dowiedzieć jaki stosować odstęp czasu od oprysku od grzyba do oprysku od chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Nie czekaj tylko pryszcz. Wszędzie kłosy już się pojawiają a żniwa już nie długo a Ty jeszcze na zielsko będziesz pryskać. Dzień po dniu można pryskać śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irek-g    0

Mój jęczmień jary podobnie wygląda , a jestem z północy kraju, gdzie wcale nie jest za mokro za cieło.

Moim zdaniem choroba grzybowa, ale jaka?

post-70483-0-67101600-1371023344_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

puma przepuściła mi owies głuchy pokazują się kłosy owsika w pszenżycie jarym da radę jeszcze zwalczyć owsik czy już musztarda po obiedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

tak mi się zdaje bo już się kłosi puma drugi raz mnie oszukała w życiu pierwszy raz pszenica jara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Witam mam pytanie czy ma sens jeszcze pryskać antywylegiwaczem jeczmień jary bo zaczynają sie pokazywać pierwsze ości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu123    0

Po ostatnich opadach mojemu już nic nie pomoże :(

Ale i tak dzięki za pomoc i zainteresowanie.

Macie może jakiś pomysł co można by teraz z tym zrobić? żeby nie stało 3 miesiące i nie było rajem dal chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

możesz rozsiać motylkowe jakieś żeby ograniczyły chwasty, poza tym wprowadzą materię organiczną i azot do gleby.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Po ostatnich opadach mojemu już nic nie pomoże :(

Ale i tak dzięki za pomoc i zainteresowanie.

Macie może jakiś pomysł co można by teraz z tym zrobić? żeby nie stało 3 miesiące i nie było rajem dal chwastów.

Zaoraj i posiej grykę.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zasiej poplon i szykuj stanowisko pod pszenice ozimą.zbadaj ph ziemi ,jak jęczmień nie rośnie to coś nie tak z ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W poniedziałek opryskałem taką zupką: mocznik, mikrokompleks, insol 3, antywylegacz i falcon. Jęczmień zrobił się aż fioletowy:) Nie jest zagęsty, jak wszystkie jarki w tym roku w moich okolicach.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Witam mam pytanie strasznie duzo wyszło mi miotly w jeczmieniu i che ją ususzyć przed żniwami zeby był łatwiejszy zbiór ile musze dać np gallupa 360 przeważnie glifosatu jest 360 2 litry na ha starczy ??


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Zamierzałem dać zabieg w jęczmieniu grzybowy menara+tilt+optimus(zamiennik moddusa) Niestet już ości się pokazaly w jęczmieniu a gdzie nie gdzie nawet i kłosy. Czy jest sens jeszcze zaaplikować tą kombinacje na grzyba ? Oczywiście nie dodając już regulatora. Czy w tej fazie oprysk na grzyba pozwoli uzyskać większy plon czy będzie to tylko zabieg dla poprawy jakości ziarna ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Oczywiście, że ma to wpływa na plon. Roślina dojrzeje swoim tempem nalewając ziarno, a nie uschnie i zostanie poślad.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Też myślę że ma wpływ przez to że zdąży wykształcić ziarno a nie żywić grzyby. Około 2tyg temu dostał też optimusa bo strasznie gęsty U mnie też są widoczne ości ale przed wczoraj opryskałem 0,9l Tebu + 0,35l Bumper(pozostałości z zeszłego roku) + 0,45l Cerone + 1l insol3 + 4%mocznika + 4% siarczanu Mg. Chodzi mi o to żeby było co sprzedać do kaszarni a tam pośladu nie biorą. Mam nadzieje że to cerone nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj