Polecane posty

tomekkalisz ja bym zastosował saletre amonowa bo ma polowe 17% azotu dzialajacego bardzo szybko i 17% azotu dzialajacego wolniej i lepiej pozostającego w glebie , inni ci doradza saletrzak ja saletre :) co do oprysku , ja pryskam mustangiem w tym roku tylko na 2 liścienne . Ty możesz zastosowac np pume uniwersal na 1 liścienne i chwastox turbo na 2 liścienne a kiedy chwastox jest od poczatku do konca krzewienia a puma od 2 do konca krzewienia chwastów , niezależnie od fazy rozwojowej rosliny czyli mozesz opryskac tak pod koniec krzewienia jeczmienia moim zdaniem :)rafto to dobrze ze polifoska była dana na jesieni teraz daj na poczatek krzewienia i na poczatek strzelania w zdzbło po 100 kg i powinno być gites Edytowano przez milanreal1
pogrubienie tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

kiedy najlepiej sypnąć saletrzak na jęczmień jary(siany 04.04) i w jakiej dawce ?

opłaca się dawać 2 dawki i później pryskać anty wylegaczem ?

 

czy przy nawożeniu 50kg (N) na jeczmień jary potrzeba pryskać modusem lub jakimś innym pomocnikiem aby zboże się nie położyło?

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

tomekkalisz ja bym zastosował saletre amonowa bo ma polowe 17% azotu dzialajacego bardzo szybko i 17% azotu dzialajacego wolniej i lepiej pozostającego w glebie , inni ci doradza saletrzak ja saletre :) co do oprysku , ja pryskam mustangiem w tym roku tylko na 2 liścienne . Ty możesz zastosowac np pume uniwersal na 1 liścienne i chwastox turbo na 2 liścienne a kiedy chwastox jest od poczatku do konca krzewienia a puma od 2 do konca krzewienia chwastów , niezależnie od fazy rozwojowej rosliny czyli mozesz opryskac tak pod koniec krzewienia jeczmienia moim zdaniem :)rafto to dobrze ze polifoska była dana na jesieni teraz daj na poczatek krzewienia i na poczatek strzelania w zdzbło po 100 kg i powinno być gites

W jęczmieniu na jednoliścienne? Przecież w jęczmieniu nie występuje miotła także szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega miał na myśli raczej Owies głuchy, dlatego Puma na jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie mam mieszankę Jęczmień, Owies, Pszenica siana 24 marca i moje pytanie jest takie kiedy to opryskać Siarczanem magnezu z odżywkami i Chwastoxem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dajemy na jęczmień łącznie 300 kg/ha saletry - 150 przed siewem i 150 pogłównie - nigdy nie pryskaliśmy antywylegaczem i nigdy nie wyległ... Ot i moja odpowiedź.

 

 

PS. Co to za mania z tymi mikro-dawkami azotu? Rozumiem - jęczmień browarny, czyli max 50-55 kg czystego składnika na ha (dla przypomnienia - nie chodzi tu o wyleganie).

Dasz za mało - nie urośnie; dasz za dużo - to każde zboże wylegnie... Wg mnie 80-100 kg/ha czystego azotu to w sam raz.

Edytowano przez stasiex
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja będę przed deszczami rozsiewał czyli jakoś pod koniec przyszłego tygodnia. Od razu na jęczmień, pszenżyto i mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mozna jeszcze posiac jeczmien jary czy juz zapozno? pole ph ok 5.2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Jaka jest u Was cena Pumy bądź jej odpowiedników ? Ja dawałem za opakowanie 1l - 143 zł :unsure:

Wiecie może czy można mieszać Pumę uniwersal z nowym Granstarem Ultra SX 50 SG ??? ;) W etykiecie nic nie pisze :wacko:

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Nie dawaj z Ultra, jest wzmocniony drugą substancja aktywną może Ci przyjarać zboże. Jest taki środek Helm Tribi to zamiennik starego Granstaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nie dawaj z nowym granstarem, już wcześniej pisałem po mieszance pumy granstaru mocznika i odrzywki mocno przypaliło mi w tamtym roku jęczmień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55 dokładnie tak jak napisał MAT912 . kapera123 tak u mnie w okolicy jeszcze sporo ludzi sieje jęczmień , ja pszenice dosiewałem kiedyś w maju i nie było widac miedzy jara a ozima . rafto 143 jest cena normalna ja kupuje w hurtowni i płace 115 zł Edytowano przez milanreal1
pogrubienie tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

koledzy-podpowiedzcie mi co wyjdzie najtaniej na zasadniczo miotłę, przytulię, oprócz tego sporo przetaczników i rdestów. Chisel jest chyba w miarę niezłym środkiem, ale nie wiem czy pobierze przytulię.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

chabrów nie mam na szczęście. żeby było śmiesznie to siostra wróciła ostatnio z pola i broni pryskać, bo rosną bratki czy tam fiołki :D

 

ale wracając do meritum-da się zejść na te chwasty co pisałem wyżej poniżej 100zł-bo tyle kosztuje wypraktykowany już Chisel ?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

panowie na oziminy dałem 200kg saletry na poczatku marca nastepnie to stalerzowałem i ok 25marca były przesiewy na jeczmien jary , nie wiem ile on skorzystał z tego nawozu teraz jest w stadium 4 liosci czym go zasilic przy spodziewanym plonie 3-4 tony?

mam mocznik i saletre myslałem aby 150kg saletry dac przed deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jęczmień siałem 14 kwietnia i w sobotę wczoraj skończył 2 tygodnie, ładnie powschodził pole zaczyna się zielenić, wtorek, środa, czwartek ma padać deszcz jest sens sypać saletrę z saletrzakiem pierwszą dawkę czy jest jeszcze za wcześnie i poczekać z tydzień???

Na razie w polu jest około 40kg N/ha i muszę jeszcze z 50-60 kg N dospać

 

Kiedy jedziecie z Pumą i Chwastoxem bądź odpowiednikami?

Ja myślałem za tydzień czyli 3 tygodnie od siewu bo już mi osty wystartowały razem z jęczmieniem i mają po 2cm i dwa liście, taki pijak jeden mi pole zachwaścił glinę II i III klasę i teraz trzeba będzie tępić chwast a chwast oset tak się rozcapirzył w tamtym roku, że i nawet od kukurydzy był większy i rozsiał się na potęgę :P

A widziałem i inne jakieś ustrojstwo też powschodziło całe szczęście, że perzu nie ma.

 

SYNIE PROBOSZCZA

I jak jedziesz z tym azotem w końcu? Sypiesz trochę i potem oprysk mocznikiem ze dwa razy? Czy mocznikiem tylko 4 razy?

Za ile czasu pierwszy raz azot sypiesz bo jak 4 razy opryskiem mocznika jechać to liście jęczmienia powinny pole zakryć aby na piach nie pryskać, tak?

Pozdrawiam wszystkich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

A jam inne pytanie. Siałem jęczmien po rzepaku który na jesieni był pryskany Comand Top + metaz, teraz w niektórych miejscach zaczyna żółknąć, nie ma tych miejsc dużo, ale trochę jest, czy można już jechać z jakimiś odżywkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

kurde :( a już mam kupiony to najwyżej zamienię na coś innego ;) dzięki za pomoc ;) bo z chwastoxem trio mozna stosować Pumę ? ;) lintur to dobry środek ??

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

mam pytanie mam wsiewki jęczmienia jarego w pszenżyto i pryskałem mustang forte 1 l. na ha i starałem się wyłączać na jeczmieniu jarym ale widać jagby rozjaśniał po trzech dniach tam gdzie troche złapało jęczmień a ma 3 liście czy to go zabije no i czy na pozostały od 4 liścia dawka 0,8 l to jest wogle bezpieczna czy macie jakieś doświadczenia czy inne środki zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to co piszesz to raczej nie od mustanga albo za wczesna faza jeczmienia na oprysk. bo mustangiem smiało mozna pryskac jeczmin jary jak i inne zboza jare i ozime. Pryskam mustangiem od kilku lat :) Ja w tym roku jara pszenice która robiłem wsiewki w ozimej ptraktowałem protuganem ale wtedy jescze nie wzeszła i ładnie rosnie jest oki choc było ryzyko bo protugan jest czesciowo doglebowy :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnyBravo777 no ja bede pryskal fosforem i potasem potem mocznik +siarczan+insol3 na poczatku krzewienia potem strzelanie w zdzbło saletra lub saletrzak w ilosci 150kg na ha i potem poczatek kłoszenia mocznik+siarczan +insol3 to z nawozów a w miedzy czasie herbicydy fungicydy i insekcydy i tak zostawiam zobaczymy co wyjdzie . Pytanie do wszystkich jeczmien na polu ponad tydzien ma juz 2 liscie zaczyna tworzyc 3 ale te 2 maja takie dziurki szperałem i nic nie wyszperałem co to może być w pszenicy to samo, patrzyłem czy u ludzi z grupy producenckiej i maja to samo wiecie co to może jakiś grzybek choroba czy jakis robal mi podjada myślałem o mrówkach ale nie wiem macie takie cos? Edytowano przez milanreal1
pogrubienie tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj