Polecane posty

krzysiek79w    31

a Ty wysiej ją razem z superfosfatem gdy będziesz przygotowywał pole pod siew i gwarantuję Ci że nic się nie stanie tylko dobrze wymieszaj i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ja daje metr na metr ale raczej zapobiegam niedoborom niż je uzupełniam zawsze stosowałem polidap(fosforan)ale ze względu na koszty zmieniłem.co do kosztów to nie wiem w jakiej cenie kupisz nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kolego ile wysiac to zalezy od tego ile chcesz kasy wydac jaki plon uzyskac :) jesli masz mała zasobnosc to nawet z 500 pewnie nie zrobi szkody :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

kolega dobrze podpowiada jak chcesz robić szczegółowo to zrób analizę gleby wtedy będziesz wiedział dokładnie to koszt około 20zł a jeśli nie to wysiej 300kg a resztę niedoborów uzupełnisz dolistnie chociaż w części. nie wiem jak się czujesz finansowo bo może lepiej wysiać polidap który szybciej zadziała i ma jeszcze azot za to nie ma wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

azot uzupełnił bym mocznikiem . Z kasą to na razie bardzo krucho nie ma dopłat a ze sprzedaży zboża na nawóz za nic nie odłożę. Dopłaty to żeby do zasiewów przyszły :( . Siejąc 300 kg na h koszt to 562 zł chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Sól potasową z superfosfatem mieszam w rozsiewaczu tuż przed rozsianiem. Zazwyczaj wygląda to tak że najpierw na wiosnę bronowanie później siew nawozów i kultuwator. Nie wiem ile superfosfat wzbogacony ma CaO bo dla mnie najważniejszy jest P.Przedewszystkim zbadaj glebę. Koszt to tylko 9.40zł za próbkę i możesz wyniki ściągnąć przez neta a będziesz wiedział czego ci trzeba. http://oschr.pl/index.php/instrukcje.html zwróć uwagę na punkt pierwszy jak pobierać próbki. A to taka można powiedzieć pomoc http://oschr.pl/index.php/doradztwo-nawozowe-on-line.html wiem że pH ma 6.65 więc nie zwracam uwagi na wapń za to poziom potasu i magnezu jest niski to skupiam się na tym.

Nie potrafę teraz napisać ile czego dam bo nie mam przy sobie notatek. Pamiętam tylko że w zeszłym sezonie oprócz PK dałem 250kg saletrzaku przedsiewnie i wyszło ponad 4t na IIIklasie na stanowisku po pszenicy ozimej która miejscami była przesiewana jęczmniem jarym tylko inną odmianą. Oczywiście dolistnie też coś poszło.Teraz dam mocznik bo taniej wychodzi.

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nie będziesz miał ceny polifoski 4-15-30. Bo musisz albo wymieszać oba te nawozy (jeśli można), albo osobno wyjechać w pole rozsiewaczem. A to jest dodatkowe ugniecenie gleby i spalanie jakże drogiego ON.

Nawozy sa mieszalne ze soba nic sie ni zbryla ani nie grzeje. NK jest w workach 500kg a suprofosfat w 50 wiec łatwo wymieszac w rozwiewaczu. A z tym dodatkowym przejazdem i ugniataniem gleby to juz chyba lekka przesada bo nie zebym sie czepail ale na wiosne tam gdzie bardziej ubite tam lepiej rosnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Bo w nawozie NPK nie mam tyle wapnia co w tej mieszaninie , a gleba nie widziała wapna w życiu ale obornika również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to nie startuj z jeczminiem na taka ziemie bo ukosisz tyle co wysiejesz i tylko zielsko bedzie. zasiej owsa. sa firmy co kupuja tylko owies mam z takimi kontakt. ropk temu po 650 sprzedałęm owies.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja niby wapnuje dziłki ale to i tak ciagle mało i z jeczmieniem różnie bywa. mam prosty przykład tam gdie kilka lat temu na polu była wysypana wyrotka wapna to od kilku lat wszytko wylega a obok ledwo orsnie :) wiec po tym widze ile musiałbym wapna nasiac zeby dojsc do odpowiedniego ph :( pewnie ze 20t na hektar dolomitu :) teraz u mie ph to najlepsze w okolicach 5,5 a a od kilku lat systematycznie wapnuje ale wczesnij było to zaniedbane :(. Swieze dziłki maja nawet ponizej 4 to juz tragedia zyto nie bardzo ma ochote rosnac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

która firma zakontraktuje 3 ha owsa ? Owies słabo plonuje .Może pszenżyto / żyto jare ? :huh:

Sam wapń nie ale nawozy z dużą zawartością wapna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak ci uleci z 10t to spokojnie przyjada i zabiora :) rok temu miałem 8t i przyjechli bo w rejonie zebrali cały skład :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jak masz mozliwosc sprzedania pszenzyta np do mieszalni pasz albo do gorzelni to siej pszenzyto. Jak dobrze zadbasz to 4-5 ton/ha ukosisz. Z owsem tez jest loteria. W poprzednim roku mialem piekny owies ale co z tego jak po deszczach 70% opadlo i z 3ha nakosilem tyle co z 1.2 ha przed deszczami. Za duzo posypiesz na owies to go potem od gleby nie oderwiesz tak sie polozy. W swoim gospodarstwie od lat 7-8 stosujemy saletre Can z wapnem i choc nie ma go tam zawiele to specjalnie nie musze pól wapnowac ale podejrzewam ze to raczej "sprawka" dobrego plodozmianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

kolego biały2005 ale ta firma kupuje ten owies jako opałowy czy paszowy? BizonFan321 dobrym sposobem na poprawienie ph jest też wysianie po żniwach węglanu wapnia w granuli 0,3-0,5 powoli się rozkłada ale i długo działa koszt tony kupionej w kopalni to 218zł daje się max 500kg\ha jeśli nie dajesz obornika o czym mi nie napisałeś wcześniej to też bym Ci odradzał sianie jęczmienia to posiej łubin jako poplon na jesień i go zaoraj możliwie jak najpóźniej,łubin to dobre lekarstwo na takie rzeczy a dobrym testerem na ph jest gorczyca jak będzie ładna to i jęczmień będziesz miał.niedługo będzie tak się działo we wszystkich gospodarstwach gdzie niema produkcji zwierzęcej bo zasoby naturalne gleby się niedługo skończą poplon nie da tego co obornik czy gnojowica a na sztucznych długo nie pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

gorczyca była jako poplon , była taka sobie . Słoma nie została zebrana .Zasiał bym pszenżyto ale o tej uprawie wiele nie wiem i wątpię że będę miał kupić gdzie materiał siewny . Z centrali nie wezmę bo za drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Również nie mam obornika i sieję polony w celu zwiększenia masy organicznej w glebie i nie oddaje nikomu słomy tylko pryskam mocznikiem i przyoruje.Poplony takie jak łubin czy gorczyca głęboko korzenią się i ppobierają składniki pokarmowe z warstw głębszych niż mogą to zrobić zboża a dodatkowo lepiej pobierają składniki które zboża nie mogą pobrać jak np fosfor z form trudniej dostępnych. Zanim włączyłem łubin wąskolistny do plonu głównego to siałem go jako polon ścierniskowy a w następnym roku rósł piękny jęczmień na naprawdę bardzo niewielkiej ilości nawzów azotowych. Teraz Uprawiam łubin na nasiona wię na polon sieją tylko gorczyce. W porzednim sezonie posiałem gorczycę po pszenicy ozimej i pomimo tego że od siewu do przyorania nie widziała deszczu to urosła na jakieś 60cm tylko trochę rzadka ale na pewno lepsze to niż jakby jej nie było

Jężeli siać jęczmien to tylko na polu o uregulowanum odczynie.

Pszenżyto czy owies nie zawsze można sprzedać. W mojej okolicy to jest z tym problem. Ale z jęczmieniem to zawsze i wszędzie. Jak jest ładny gruby i nieporośnięty to pójdzie po trochę wyższej cenie na kaszę jak gorszy to można sprzedać w każdym skupie na paszę byle nie miał przytuli i za dużo owsika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie pytałem na co ale to firma handlujaca pewnie tym dalej. Mozliwe ze na eksport.

 

Co do odkwaszania to kolego tymi 500kg/ha to mozesz sobie pomażyc :) 500kg to mozna dawac jak juz ph jest uregulowane i zeby tylko podtrzymac. O jakiej formie weglanu wapnia piszesz? moze o kredzie granulowanej ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ja nie napisałem że 500kg. tego węglanu uregulujesz ph po dwóch trzy dawkach powinno być ok. to jest kruszywo a nie granulat siałem na łąki i na pola na pewno działa bo nawet na działkach które teraz wziąłem w dzierżaw wysiałem 500kg.tego wapna został zasiany jęczmień ozimy (LOMERIT)i jest ładny na początku miałem cykora że nie pozchodzi ale to była wina suszy a to pole wapnowania nie widziało z 15 lat.pod korzeń dawałem superfosfat prosty i sól po metrze.badanie gleby będę robił na wiosnę to się okaże na czym stoję ziemię mam 4-5kl a u Ciebie jest dużo lepsza.w Twoich okolicach widziałem hałdy wapna magnezowego ale i kreda też była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

sprecyzuj co to za wapno weglanowe czyli skała (JURA) mielona biała ? Cocby nie wiem jakie to było wapno to dawki przy duzym zakwaszeniu oscyluja miedzy 3-8t/ha :) wysiewajac 500kg wprowadzasz do gleby przy 60% zawartosci CaCO3 tylko 300kg a to kropla w morzu. żeby podniesc ph o 1 trzeba dac conajmnj 4-5 t i poczekac bo za szybkie to wapno nie jest troche szybsze niz magnezowe ( dolomit). ja w tym roku wysiałęm 75t kredy jeziornej - to samo co kornickie granulowane tylko surówka prosto z kopalni za 1/5 ceny płaciłęm po 85 netto tona a workowane koło 500 teraz :( wysiałem po 4 -5 t/ha na wiosne sprawdze co z ph :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

tak taka skała kruszona przyjechało to w 30kg woreczkach po tonie na palecie ja siałem do tej pory wap mag pod jęczmień i mieszanki odkąd zacząłem współpracę z KWS-em to ich przedstawiciel dobrze się wypowiadał o tej kredzie i gościo z instytutu chemizacyjnego z Lublina też mówił że ok. a taką dawkę to ta kopalnia nam zaleciła to nie nasz wymysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zobaczna tabelke ze zdjecia http://www.rewot.pl/...-30-kg-agrocarb

 

a to co ty wysiewałes to ja rok temu kupowałem po 75zł brutto tona wysiałem tego 50t. ale jescze nie sprawdziłem jak to wpłyneło przy dawce 5-6t na ha. dodam ze po roku grudki tego wapna sie wyorały czyli nie rozłozyło sie przez rok a tak sprzedacy twierdza ze po roku sie powinno w 90% rozłozyc !!!! :) a po kredzie po roku to nie bedzie sladu bo ona ma konsystencje prawie ze proszku jak jest sucha.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj