Polecane posty

tomaszpa1    0

widac musze zrobic zdjecie jutro etykiety jaka jest na alercie bo mi nie wierzysz, czytalem dokladnie w piatek w jakich zbozach podane jest zastosowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomek dobrze mówi Alert 375SE nie ma zastosowania w jęczmieniu ozimym

http://www2.dupont.com/Crop_Protection/pl_PL/Produkty/Fungicydy/Alert375SC.html

Alert Solo 250EW ma zastosowanie przeciwko rdzy

http://www2.dupont.com/Crop_Protection/pl_PL/Produkty/Fungicydy/AlertSolo.html

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jaki nawóz przedsiewnie będzie lepszy pod jęczmień? Mocznik czy saletrzak? Zawsze stosowałem saletrzak i było dobrze ale azot w moczniku wyjdzie taniej. Poza tym mocznika pójdzie mniejsza ilość bo jest bardziej skoncentrowany czyli będzie mniej pracy.

Z drugiej strony saletrzak zawiera oprócz azotu wapń i magnez

Czy warto przejść na mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

saletrzak to drogi azot :( ale jesli masz słabe ph to mocznikiem lub saletra jeszcze pogorszysz sytuacje


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Właśnie pH jest w porządku. W tym roku zbadałem dwa kawałki i wyszło 6.68 a na drugim 6.69. Tylko magnezu niska zawartość.

Więc będzie dobrze jak na wiosnę przed siewem zastosuje mocznik zamiast saletrzaku? Będzie ten sam efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

powinno byc oki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

pabloooo, no i teraz ciekawe jak to z tym alertem jestem , krzysiek rowniez potwierdził ze nie ma zastosowania w jeczmieniu ozimym , ty przedstawiles ze ma i kto ma racje?:D , na etykiecie produktu ktory mam nie ma wymienionego jeczmienia ozimego i co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a który Alert w ogóle masz?? Według etykiet na stronie Ministerstwa Rolnictwa , każdy można użyć w jęczmieniu ozimym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

pabloooo, Alert 375SE ale wedlug innej strony nie ma jeczmienia ozimego i na etykiecie na tym produkcje równiez. troche to dziwne zeby ten co sprzedawał pominał rosline na ktora mozna stosowac dany oprysk , a jak wiadomo im wieksze zastosowanie tym wieksza sprzedasz. ja juz opryskalem artea i wolalem juz nie kombinowac z alertem bo i tak go wypryskam na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a gdzie tu tkwi problem? dodam ze nie znam kwasowości, ale pole nie wapnowane >10 lat, obornik rok temu, teraz pod korzeń wyłącznie azot 25kg/ha, od trzech lat na tym pasku, pewnie ok 25 arów zboże rośnie wybitnie licho, a był już jęczmień jary, pszenżytko, odsiane wiosną jarym jęczmieniem co okazało sie poronionym pomysłem, i obecnie j. ozimy: objawy identyczne, zaraz po wschodach żółknie, wypada, często nawet nie wykłosuje sie.

post-15738-0-73369800-1320318626_thumb.jpg


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

sam sobie odpowiedziales : "ale pole nie wapnowane >10 lat"

 

zwlaszcza widac niskie ph po jeczmieniu , on go nie toleruje

 

a najlepiej zrob probe glebowa , to bedziesz wiedzial napewno -awyniesie Cie to kolo 10zl za probke

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

wiesz ja tam w ogóle ostatnio jadę po substancjach aktywnych w tych środkach a czy to nazywa się orius , horizon czy toledo ma mniejsze dla mnie znaczenie (oprócz ceny i koncentracji substancji). Tylko dziwi mnie właśnie fakt że na stronie MRiRW jest ,że można, a na środku że nie(niezły bajzel mają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

pabloooo, sadze ze ci na etykiecie sie nie pomylili i wiedza dobrze na jakie rosliny jest ich oprysk , szybciej ci na MRiRW mogli sie pomylic. ale fakt jest tak ze sie stworzyla pewna niezgodnosc i w jakiejs gazecie alert nie miał wlasnie zastosowanie na jeczmien ozimy. dlatego wtedy juz bylem przekonany ze trzeba kupic artee, dokladnie substancje aktywne sie licza a nie nazwa handlowa. tez tak dobieram srodki poniewaz odnosi sie to do temp , wilgotnosci , okresie stosowania itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

czyli obstawiacie że tak właśnie wygląda jęczmień na kwaśnym stanowisku?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak obstawiamy że masz niskie ph będziesz musiał dać że 4t wapna 45ca-15mg/ha i do tego fosforu 80kg/ha i potasu100kg/ha to powinno załatwić sprawe jak tak zrobiłem bo też mi miałem takie objawy a teraz na tym miejscu to i rzepak rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

u mnie jest to samo ale przed siewem sypnołem 300 kg kredy nawozowej i nie wiem co z nim bo jest takimi miejscami zółty tak jak by go jakas choroba atakowała dry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

300kg to trochę mało. sprawdzałeś jakie masz tam pH?

czesto ludzie szukają w jęczmieniu chorób i robią dziwne rzeczy ,a cała wina leży właśnie po stronie pH

Jęczmień nigdy się nie urodzi jeżeli będzie nie właściwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

pH jest dobre bo 4.0 dwa lata temu była tam pszenica i po zniwach dałem 6 ton wapna z trzuskawicy . W tamtym roku na tym polu był jeczmien jary i pieknie oddał a teraz ozimy . Wapna na pewno nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

można też ratować plantacje opryskiem z saletry wapniowej dając nawet dawkę do 4 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Ale saletra wapniowa jest mieszanką azotu i wapnia więc co to da jezeli pH jest odpowiednie a liscie robią się żółte to musi być jakiś niedobór ja stawiam w takim razie na siarkę i cynk więc polecałbym wspomóc go siarczanem magnezu w ilości 3,5 kg na 100+ jakąś odżywkę mikro i makro elementów i powinno być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu_33    8

Myślę ze to przez odczyn. Jęczmień można nazwać bioindykatorem kwaśnego odczynu gleby. Zasiej Łubin żółty to Ci urośnie na takim pH :D Ja kupiłem sobie płytkę Heliga taka porcelanową coś koło 30 zł na allegro. Samemu można sobie zbadać odczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj