Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6348 odpowiedzi na ten temat

#3161 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9119 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 maj 2014 - 00:06

Jęczmień ozimy i jary

a jakie jest rzyko gdy moddus by poszedl troche przy pozno tzn jak juz 2 kolanko jest ?? i c oto moze byc na polu nawozonym normalnie sa niektore miejsca w ktorych jeczmien jest bardzo slaby takie male place a na reszcie ladny jeczmien jary ?

To jeszcze nie jest za późno. Oczywiście najlepsze efekty będą do 1 kolanka, ale 2 kolanko to nie jest jeszcze późno.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 18:52
  •  

#3162 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 24 maj 2014 - 06:55

Jęczmień ozimy i jary Wczoraj opryskałem jedno pole z jęczmieniem jarym Pumą Universal. Zboże w fazie trzeciego kolanka. Dawka herbicydu: 850ml/ha. Po ilu dniach może być widać ewentualne objawy fitotoksyczności? Po trzech? Z drugim polem czekam do poniedziałku lub wtorku. Chodzi właśnie o to, czy nic zbożu nie będzie po tej Pumie. A za ile dni po niej mogę pryskać Cerone? Siedem, czy wcześniej?

#3163 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 24 maj 2014 - 08:15

Jęczmień ozimy i jary sherpa, proteus, co na robala w jeczmieniu - i jaka dawka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czas na siew jarych! zobacz »

•  

#3164 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 24 maj 2014 - 12:12

Jęczmień ozimy i jary

To jeszcze nie jest za późno. Oczywiście najlepsze efekty będą do 1 kolanka, ale 2 kolanko to nie jest jeszcze późno.

A czy mogę pryskac jęczmień jary w fazie 3 kolanka z widocznym kłosem ok. 2cm modusem.
Nie będzie jakiś skutków ubocznych.
Nie wiem co robic, a modusa mam już kupionego.

#3165 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1784 postów

Napisany 24 maj 2014 - 13:49

Jęczmień ozimy i jary a tak jesli jest zaisany jeczmien jary na glebie ubogiuej w skladniki mineralne ogolnie w nawozy i ph niskie to warto dawac odzywki tzn pod korzen niby poszla kreda i nawozy teraz poszly ale ziemia zaniedbana byla wiec jak odzywki np foliq micro mix i on jest na uprawy intensywne to duzo pomoze ?

#3166 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 24 maj 2014 - 23:01

Jęczmień ozimy i jary Panowie zapytam was jeszcze.

1) Jaki czas musi minąć od zastosowania herbicydu do zastosowania fungicydu?

#3167 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9119 postów

Napisany 24 maj 2014 - 23:44

Jęczmień ozimy i jary Około tydzień, ale jak się śpieszy to możesz po około 4 dniach. Zależy jeszcze jaki herbicyd się daje.

A czy mogę pryskac jęczmień jary w fazie 3 kolanka z widocznym kłosem ok. 2cm modusem.
Nie będzie jakiś skutków ubocznych.
Nie wiem co robic, a modusa mam już kupionego.

Jęczmień jary już się kłosi? Jeżeli tak to absolutnie za późno na regulatory.
Z moddusem nie powinieneś mieć problemu, jego trwałość to chyba 3 lata tylko trzeba przechowywać w odpowiednich warunkach.
Zapraszam na swój profil

#3168 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 25 maj 2014 - 04:16

Jęczmień ozimy i jary Jeszcze się nie kłosi jedynie po przekrojeniu widać już mały klos.

#3169 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 25 maj 2014 - 07:07

Jęczmień ozimy i jary U mnie tak samo, po "rozebraniu" roślinki widać mały kłos. Zresztą pisałem już wcześniej o tym. Jutro, jeśli pogoda pozwoli będę pryskał Pumą drugi kawałek jęczmienia. Po ilu dniach mogą być widoczne pierwsze ewentualne objawy fitotoksyczności na roślinach jęczmienia?
Przeglądając inny temat na Forum, zauważyłem, że jeden z Forumowiczów pytał o zabezpieczenie pewnego fungicydu z Firmy Bayer. Ja zapytam o zabezpieczenie Pumy. Mianowicie - nie pamiętam, jak sytuacja wyglądała dwa lata temu - przed wlaniem Pumy do opryskiwacza, potrząsnąłem butelką. A po jej odkręceniu myślałem, że będę musiał jeszcze zrobić otwór w tym "srebrnym zabezpieczeniu" pod nakrętką. Ale po odkręceniu ujrzałem od razu - wskutek potrząsania butelką - białą "bańkę" niczym mydlaną. No więc nie było tego dodatkowego zabezpieczenia. Na butelce Pumy pisało: "Wyprodukowano we Francji". Cała etykieta po polsku. Herbicyd kupiony w centrali HBP, przy okazji zakupu nasion jęczmienia. Forumowicze też tak mają z Pumą? Nie ma dodatkowego zabezpieczenia pod nakrętką? Tylko taki mały paseczek na nakrętce z logo Bayera?

Edytowany przez lukaszm, 25 maj 2014 - 07:48.

#3170 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 25 maj 2014 - 08:05

Jęczmień ozimy i jary

a tak jesli jest zaisany jeczmien jary na glebie ubogiuej w skladniki mineralne ogolnie w nawozy i ph niskie to warto dawac odzywki tzn pod korzen niby poszla kreda i nawozy teraz poszly ale ziemia zaniedbana byla wiec jak odzywki np foliq micro mix i on jest na uprawy intensywne to duzo pomoze ?

Najpierw trzeba było się zastanowić się czy warto było siać tam jęczmień. odżywki z pewnością nie zaszkodzą, ale największe braki z pewnością będą magnezu czyli MgSO4 x 7H2O zalecany przede wszystkim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3171 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 916 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:10

Jęczmień ozimy i jary jęczmień jary Eunova zaczyna wypuszczać ości siany 13.III na T1 dałem duet star i na T2/T3 planuję Soligor i mam pytanie czy dodać jakąś odżywkę, siarczan magnezu, mocznik, jeżeli tak to w jakiej ilości ?

#3172 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 25 maj 2014 - 12:37

Jęczmień ozimy i jary Ja swoją Eunovę opryskałem na T1 Wirtuoz 0,9l+ Bumper 250sc 0,5l+ Moddus 0,4l. Na T2 też daje Soligor (już kupiony) .

#3173 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:50

Jęczmień ozimy i jary Mam pytanko jak widzelibyście mieszaninę Menara z Cerone? czy wchodzi to wogóle w grę

#3174 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1784 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:51

Jęczmień ozimy i jary

Najpierw trzeba było się zastanowić się czy warto było siać tam jęczmień. odżywki z pewnością nie zaszkodzą, ale największe braki z pewnością będą magnezu czyli MgSO4 x 7H2O zalecany przede wszystkim.

a to ten siarczan magnezu siedmiowodny stosowac ile kg na ha bo tym sie pryska co nie i ile tego na ha ?

#3175 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 25 maj 2014 - 18:08

Jęczmień ozimy i jary 10-15kg siarczanu magnezu na 1ha ja daję duże wiadro na baniak 300L

#3176 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:14

Jęczmień ozimy i jary Nie dałem nic na T1 na jęczmień jary, oraz nie zastosowałem Modusa, bo nie miałem takiej możliwości.Teraz, przez to, że zaraz pojawią się ości zrezygnowałem również z Cerone.Chciałbym jednak dać coś na T2 i jakiś insektycyd. Jaki fungicyd zastosować? Dać Tilt czy Soligor? I w jakim momencie? Poczekać, aż zaczną pojawiać się ości, czy pryskać już teraz?

#3177 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 26 maj 2014 - 08:46

Jęczmień ozimy i jary "Mam pytanko jak widzelibyście mieszaninę Menara z Cerone? czy wchodzi to wogóle w grę"

Opryskałem w czwartek i narazie nie widzę nic niepokojacego, sprzedawca pytał sie przedstawiciela producenta i ten potwierdził że mozna łączyć.

#3178 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2589 postów

Napisany 26 maj 2014 - 10:46

Jęczmień ozimy i jary

Nie dałem nic na T1 na jęczmień jary, oraz nie zastosowałem Modusa, bo nie miałem takiej możliwości.Teraz, przez to, że zaraz pojawią się ości zrezygnowałem również z Cerone.Chciałbym jednak dać coś na T2 i jakiś insektycyd. Jaki fungicyd zastosować? Dać Tilt czy Soligor? I w jakim momencie? Poczekać, aż zaczną pojawiać się ości, czy pryskać już teraz?

daj soligor 0.8l i coś na robaka.Jesli nie robiłes wczesniej zabiegu fungicydowego to juz czas najwyższy na zabieg

#3179 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 maj 2014 - 16:37

Jęczmień ozimy i jary Dałem jednak Tilt 1l/ha i Cerone 0,5l/ha i do tego coś na robaka.Zobaczymy jakie będą efekty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3180 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9119 postów

Napisany 26 maj 2014 - 20:24

Jęczmień ozimy i jary

Nie dałem nic na T1 na jęczmień jary, oraz nie zastosowałem Modusa, bo nie miałem takiej możliwości.Teraz, przez to, że zaraz pojawią się ości zrezygnowałem również z Cerone.Chciałbym jednak dać coś na T2 i jakiś insektycyd. Jaki fungicyd zastosować? Dać Tilt czy Soligor? I w jakim momencie? Poczekać, aż zaczną pojawiać się ości, czy pryskać już teraz?

Tilt w jęczmieniu ma dość szeroką rejestrację bo chyba nawet na fuzariozę kłosów czyli na T3. Ale mimo to tilt najlepszy jest na T1, na T2 jeszcze całkiem niezły.
Zapraszam na swój profil