Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6341 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:29

Jęczmień ozimy i jary Panowie mogę zastosować oprysk na jeczmien ozimy mieszaninami : expert met 0,25-0,3l + legato 0,1l /ha ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 08:52
  •  

#2402 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9112 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 październik 2013 - 20:59

Jęczmień ozimy i jary

Jęczmień zasiany 25.09 pieknie powschodził i wydaje mi się, że jednak coś z niego będzie. Wg prognoz ma być wilgotno i ciepło więc powinien sie rozkrzewic:) Mam pytanie odnośnie fungicydów. Ile zabiegów stosujecie? Zastanawiam się nad T1 powiedzmy w fazie....no właśnie w jakiej fazie?? Hmm kalendarzowo powiedzmy samym początkiem maja? Jego wegetacja jest krótka i myśle, że nie jest ekonomicznie uzasadnione stosowanie 2 zabiegów... W jarym mam ładne wyniki przy ochornie 1-zabiegowej. I tak, Na T1 mam następującą mieszanke:Fenpropidyna 300g+Prochloraz 360g lub ewentualnie zamiast tego Falcon 0,6l/ha. Skłaniałbym się ku mieszance, lub ewentualnie na T2 falcon a mieszanka na T1, choć wątpie żeby ktokolwiek stsował 2 zabiegi ale tak przykładowo napisałem:) Ciekaw jestem waszych opinii i spostrzeżeń.

Na 1 zabieg powinno być ok, chcesz zastosować tilt turbo czy mieszanina 2 fungicydów o 1 substancji aktywnej? Falcon jak coś to już na 2 zabieg. W jęczmieniu mile widziany też cyprokonazol czy cyprodynil na 1 zabieg, to już wysoka półka dość droga.

A nie było pole pryskane od wiosny w poprzedniej uprawie jakimiś wynalazkami hamulcami, na szybsze dojrzewanie. Może ziemia przesiąknięta chemią i pali co rośnie.

Twoje posty zaczynają powalać, takie powinny trafiać w temacie "humor" :D

no tak nie mam zamiaru tego nieszyc teraz bo nie ma sensu jak co to jarym przesieje

Teraz daj odżywkę wapniową, i karate zeon lub coś innego co zwalczy mszyce bo one mogły tez to spowodować roznosząc choroby wirusowe. Czy do likwidacji to będzie wiadome na wiosnę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2403 Share kisiel123

kisiel123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 18 październik 2013 - 21:43

Jęczmień ozimy i jary odżywka już jest karate zeon i zakupiłem także mirage na choroby grzybowe stwierdziłem że już na wszystkie możliwe sposoby go bee ratował. tylko czekam na pogodę żeby zastosować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2404 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9112 postów

Napisany 18 październik 2013 - 22:23

Jęczmień ozimy i jary W przyszłym tyg pogoda ma sprzyjać zabiegom. I ma być nadzwyczajnie ciepło jak na koniec października
Zapraszam na swój profil

#2405 Share kisiel123

kisiel123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 19 październik 2013 - 13:22

Jęczmień ozimy i jary dzisiaj jest ładna aura i właśnie się woda leje do opryskiwacza :)

#2406 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:02

Jęczmień ozimy i jary

Na 1 zabieg powinno być ok, chcesz zastosować tilt turbo czy mieszanina 2 fungicydów o 1 substancji aktywnej? Falcon jak coś to już na 2 zabieg. W jęczmieniu mile widziany też cyprokonazol czy cyprodynil na 1 zabieg, to już wysoka półka dość droga.

Nie Tilt turbo ale Leander 0,4l+Mirage 0,8l. Jednak mysle,że 1 zabieg powinien wystarczyć, w końcu jęczmień krótko wegetuje :D. No ale cóż zobaczy sie i ciekawe co inni powiedzą z doświadczenia swojego. Siałeś jęczmień ozimy?

#2407 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:18

Jęczmień ozimy i jary czym pryskacie na chwasty i miotłe w jęczmieniu ozimym, bo w tamtym roku pryskałem Lentipurem ale nie dodałem nic więcej do niego i dużo przytulii wyszło(porostu nie zwalcza)
Leniipur bardzo ładnie zadziałał na miotłe i chaber bławatek ale troche innych wyszło wiosną
a w tym roku się zastanawiam co uzyć

#2408 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 19 październik 2013 - 21:23

Jęczmień ozimy i jary W ubiegłym roku dałem Lentipur + Snajper jednak trochę przytulji się uchowało.

#2409 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 20 październik 2013 - 11:08

Jęczmień ozimy i jary A u mnie będzie Mustang forte 1l/ha + Axial 0,33l/ha.

#2410 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 20 październik 2013 - 18:07

Jęczmień ozimy i jary Witam
Mam problem jw. w tytule tematu.
Czy jest szansa że pszenżyto nie przezimuje?? Pole wygląda kiepsko, jęczmień ok ale pszenżyta jest sporo.
błąd że nie było oprysku po zbiorach ale nie sądziłem ze będzie potrzebny.
Tylko zima może pomóc?
Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 20 październik 2013 - 18:40

Jęczmień ozimy i jary No problem jest, nawet zima może nie pomóc bo pszenżyto j. może być siane jako przewódka i normalnie przezimować, zależy od odmiany. Jeżeli zima będzie łaskawa czyli lekka to moim zdaniem przezimuje i chyba pozostanie tylko desykacja przed zbiorem.

#2412 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 październik 2013 - 18:43

Jęczmień ozimy i jary ale ustang na jesień? on nie jest do stosowania tylko na wiosne

mustang forte

#2413 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9112 postów

Napisany 20 październik 2013 - 21:19

Jęczmień ozimy i jary Mustang i axial stosuje się wiosną, czyli odchwaszczanie wiosenne ale skutecznie będzie. Mustang załatwi przytulie czy chabra a axial poradzi sobie z miotłą i owsem głuchym.

Nie Tilt turbo ale Leander 0,4l+Mirage 0,8l. Jednak mysle,że 1 zabieg powinien wystarczyć, w końcu jęczmień krótko wegetuje :D. No ale cóż zobaczy sie i ciekawe co inni powiedzą z doświadczenia swojego. Siałeś jęczmień ozimy?

Nie siałem ale tak się zastanawiam czy w przyszłym roku nie spróbować jęczmienia ozimego hybrydowego.

czym pryskacie na chwasty i miotłe w jęczmieniu ozimym, bo w tamtym roku pryskałem Lentipurem ale nie dodałem nic więcej do niego i dużo przytulii wyszło(porostu nie zwalcza)
Leniipur bardzo ładnie zadziałał na miotłe i chaber bławatek ale troche innych wyszło wiosną
a w tym roku się zastanawiam co uzyć

Lentipur to chlorotoluron substancja z grupy pochodnych mocznika, na miotłę ok, z chabrem tez czasem sobie poradzi. Aby zwalczyć przytulie warto dodać diflufenikan, pendimetalinę lub prosulfokarb.
Zapraszam na swój profil

#2414 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 21 październik 2013 - 08:06

Jęczmień ozimy i jary Miałem tak samo w tym roku. Jęczmień posiany po pszenżycie ozimym i trochę tego pszenżyta było, przez co musiałem trochę opóźnić termin koszenia jęczmienia.

#2415 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 21 październik 2013 - 08:47

Jęczmień ozimy i jary Ja akurat miałem to szczęście że jęczmień miałem po mieszance zbożowej i był krótki okres mrozów bez śniegu tuż przed Bożym Narodzeniem i ta mieszanka wymarzła - na wiosnę śladu nie było.

#2416 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3751 postów

Napisany 21 październik 2013 - 09:53

Jęczmień ozimy i jary Jakiego oprysku po zbiorach?? Żaden oprysk nie pomoże. Wymieszanie resztek pożniwnych się kłania.

#2417 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 21 październik 2013 - 18:48

Jęczmień ozimy i jary No to wszystko zależy od zimy.
A co mi tam, przejdę się po polach ( 8ha) i powyrywam :))

#2418 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 październik 2013 - 19:06

Jęczmień ozimy i jary Ja miałem kiedyś taką pszenicę jarkę, jak się później okazało przewódkę była mocno powalona dosłownie placek, rok później w jęczmieniu była masa tej pszenicy i rok później jeszcze jej było sporo :D także wg. mnie uprawa pożniwna nie daje 100% pewności.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#2419 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3751 postów

Napisany 22 październik 2013 - 12:41

Jęczmień ozimy i jary Nie mówie, że 100% ale płytka uprawa zaraz po zbiorze, potem wcześniejsza orka i 2 razy niszczymy samosiewy i chwasty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 październik 2013 - 22:10

Jęczmień ozimy i jary Panowie do oprysku lentipurem mogę dolać karate zeon ?? proszę o odpowiedź