Polecane posty

milanreal1    319

dobrze będzie jak dam 0.8 amistara na jeczmien?

Ozimy czy jary? Bo jak ozimy to na kłos super, jak jary tez można stosować ale warto byłoby dodać triazole np artee.

do kiedy można jęczmień jary pryskać modusem na skrócenie bo już chyba zaczyna wyrzucać liść flagowy czy może czymś innym skrócić

Liść flagowy to ostatni moment na zastosowanie moddusa więc radze się śpieszyć. Juz spotkałem wykłoszony jęczmień jary, szybkość wegetacji wręcz szaleje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Może się jutro uda wszystko zależy czy nie będzie padać bo leje codziennie, a pumę do kiedy można stosować w jęczmieniu jarym i pszenicy jarej bo trochę owsa głuchego się pokazało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Witam, w ubiegłych latach w jęczmieniu jarym miałem duże nasilenie chorób, szczególnie występowała plamistość siatkowa jęczmienia, w tym roku planuje pryskać fungicydem, czy wystarczy 1 zabieg? Z pszenicy zostały mi Tebu + Leander będzie dobra ta mieszanka na jęczmień jary?

 

 

Mam jescze jedem problem, zwijają mi się liście w jeczmieniu jarym , to od nadmiaru wody?( u nas jej nie brakuje ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

DARKPANTER- jak odróżniasz w tej fazie jęczmień jary od owsa głuchego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Owies głuchy i siewny mają liść lewoskrętny, pozostałe gatunki zbóż - prawoskrętne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dziś byłem na polu z jęczmieniem i tak losowo wziąłem źdźbło i zacząłem rozbierać żeby zobaczyć jak kłos a tu wiecha... ;[ nawet nie zauważyłem że wziąłem owsik :huh: dziś dopiero drugi dzień jak pryskałem axialem, mam nadzieję że go "weźmie"

Jak liść jęczmienia łączy się ze źdzbłem to obejmuje źdźbło takimi ostrogami, u owsa tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

 

DARKPANTER- jak odróżniasz w tej fazie jęczmień jary od owsa głuchego ?

Zauważyłem na polu takie trochę inne źdźbła i wziąłem je rozebrałem a tam owies.

Takie jeszcze jedno pytanie opryskałem dziś jęczmień pumą ile mam odczekać żeby prysnąć fungicydem i modusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy mam pytanie

pryskałem jęczmień jary anty wylegaczem CERONE 480 ale widzę że jęczmień jest bardzo bujny i gęsty ma dobre stanowisko bo buraczane a teraz ma na tyle wilgoci że obawiam się że jak się wykłosi i będzie burza to się położy, pryskacie jeszcze czymś aby wzmocnić łodyżkę, raz w sklepie gościu mi mówił aby pryskać potasem i fosforem i że wzmacnia nie wiem czy to działa jeśli coś stosujecie to proszę napisać

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kiedy stosowałeś cerone i jaką masz teraz fazę rozwojową?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ja stosowałem trzy dni temu na liść flagowy ;) ale nie wiem czy ustoi zasiany 130 kg na ha azotu 80 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Panowie, u mnie w jęczmieniu jarym zauważyłem że liść flagowy jest tak jakby skręcony do środka, tak dziwnie to wygląda i pierwszy raz się z tym spotykam. Wiecie może co to może być? Nie stosowałem antywylegacza żadnego oprysk to chwastoks turbo ale na kawałku gdzie nie było pryskane też to się pojawiło. Żadnych szkodników też nie ma widać. Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego cerone stosowałem tydzień temu jak jęczmień miał wykształcone dwa kolanka ale i tak nadal rośnie bardzo jest bujny nie dawałem nic nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Mam pytanie odnośnie jęczmienia jarego. Jęczmień był siany 24.05. przez ten spóźniony termin oraz mała ilość opadu myślałem że nie będzie potrzeby skracania. Ostatnie dni bardzo ciepłe bez deszczu zrobiły to iż jęczmień bardzo szybko urosl. Moje pytanie jest takie, czy jakiś skracacz teraz coś pomoże? Z ozimin zostało mi jeszcze Modus, stabilan, antywylegacz oraz CCC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Pytanie do tych którzy nie skracali powalił wam się jęczmień ozimy przez te ulewy ?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po oprysku pumą zaledwie 4 godziny później przeszła burza mysle ze bedzie potrzebny zabieg poprawkowy co zastosować???

 

w dodatku przez te deszcze po granstarze odbija zielsko w szczególności przytulia czepna i znowu pasowało by poprawić na 2 liścienne

 

jeczmien konczy sie krzewić i zaczyna isc w lic flagowy jakim srodkiem moge pryskac zeby nie zaszkodzić ??

 

zależy mi na najtańszej mieszance na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Na etykiecie pumy masz napisane, że opady deszczu po upływie 4 godzin od zabiegu nie wpływają na obniżenie jego efektywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Kolego Runder u mnie Lomerit stoi narazie. Przez ostatnie 2 tyg nie padało tylko przez dwie doby. Ulewy czasami były bardzo duże ale na szczescie nie towarzyszyły im jakies większe burze niebyło tez gradu. Ja w tym roku mam zimowy pierwszy raz, ale wydaje mi się ze trochę za duży wyrósł ma jakieś

110cm wysokości,co o tym sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

panowie mam takie pytanie od 3 dni nie pada więc prysnołem jęczmień jary chwastoksem turbo za 1:30 zaczeło lać , będzie coś z tego oprysku czy będzie poprawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ma ktoś doświadczenie w desykacji jęczmienia ozimego? Jesienny oprysk zadziałał dobrze przy drodze, a czym dalej tym gorzej. Nie za bardzo mu się przyjrzałem na wiosne, mój błąd i mam ziela, że masakra. Szczególnie przytulia i fiołek. Jaki moment będzie optymalny żeby nie stracić na plonie i żeby w miarę wcześnie móc go skosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Co najlepsze na plamistość siatkową jęczmienia - Duett star/ultra, Amistar czy Artea? Dośc szybko się to dziadostwo pojawiło w dodatku pole mam przy domu i patrze na nie prawie codziennie a dziś wchodze a tam tyle porażonych liści. Najlepiej coś wyniszczająco by się. przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Nawiązując do plamistości siatkowej jęczmienia. U mnie występuje odmiana pokazana na obrazku:

post-3888-0-15731000-1370876131.jpg

 

Zastosowałem:

T1 0,8 Tilt + 0,7 Mirage

T2/T3 0,6 Falcon

Plamki tak jak występowały tak dalej występują. 6 rożnych substancji aktywnych. Choroba nie postępuje jakoś gwałtownie ale też gwałtownie nie została "cofnięta". Jajka substancja to zwalcza najlepiej?

 

W pszenicy mam coś co przypomina septoriozę. Widzę, że większość zbóż w rejonie tak ma. Nie będę już niczym pryskać, bo pryskałem trochę ponad tydzień temu w dodatku nie wiem co to jest. Ochrona jak powyżej - efekt jak na obrazku.

 

post-3888-0-38239700-1370876440_thumb.jpg

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To może być septorioza ale może też być rdza żółta lub nawet rdza bo fotka nie jest zbyt dokładna. Mamy specyficzny rok i jest duży problem z grzybami.

Co najlepsze na plamistość siatkową jęczmienia - Duett star/ultra, Amistar czy Artea? Dośc szybko się to dziadostwo pojawiło w dodatku pole mam przy domu i patrze na nie prawie codziennie a dziś wchodze a tam tyle porażonych liści. Najlepiej coś wyniszczająco by się. przydało.

W jęczmieniu nie mam wielkiej orientacji. Wyniszczająco działają przede wszystkim triazole. Duett ultra w jęczmieniu nie ma rejestracji z tego co zauważyłem. Artea ma rejestracje więc powinna sobie poradzić. Amistar to strobiluryna i ona bardzo dobrze działa zapobiegawczo. Jeżeli chcesz te choroby przede wszystkim wyniszczyć to same triazole wystarczą, jak chcesz zapobiec kolejnym chorobom, warto dodać amistar.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

panowie ogolnie w jeczmienu zawse robicie 3 zabiegi na grzyba czy jak to u was wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj