Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
anto    14

Ja stosowałem modus i bardzo ładnie ustał. Ile nawozu nasypać, jeśli chcę osiągnąć 7 ton jęczmienia jarego ? Myślałem, żeby dać 300 kg pół na pół sól i polidapu i 300 kg mocznika i nie dawać już nawozów pogłównie żeby uniknąć strat podczas ewentualnej suszy i uzupełniać dolistnie ? Wystarczy tyle nawozu ? Ziemia III klasa a i b, zawartość w składniki wysoka i ph w granicach 6,5 do 6,7.

stosowałeś modus w jęczmieniu ozimym? jaka dawka i i w jakiej fazie rozwojowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jak chcesz tyle wyciągnąć z jarego to zapytaj lepiej tego na górze czy bedzie deszcz :)

 

Ogólnie to chcę z jarego i ozimego tyle wyciągnąć. Chcę nałożyć takie nawożenie a z deszczem to nigdy nie wiadomo.

 

@Anto stosowałem w jarym w fazie I kolanka. W tym roku tak samo w ozimym i jarym.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Panowie panowie. Ostatnio zrobiłem mały test i nie wiem jak to traktować, jak to w końcu jest z tym materiałem kwalifikowanym (czy może po prostu mnie oszukali) Nie tak dawno kupiłem w centrali, Basic odmianę jęczmienia jarego. Z ciekawości wziąłem w garść nasion tak ze wyszło 2 próbki po 100. Średnia wyszła że wschodzi 93%. Dla porównania też zrobiłem to samo z tym co mam w stodole(4 lata nie zmieniany,nawet nie pamiętam co to za odmiana) no i wyszło średnio 97/100 :o Nie powinno być ba odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

nie do końca bo 93 % to nie tak strasznie źle :P a w kwalifikacje chodzi o potencjał plonowania ale wiadomo że najlepiej jakby kiełkowanie było jak najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

kwalifikat ma czasem nawet 85% kiełkowania. Dlatego podoba mi się ta moda na sprzedaż ziarna na sztuki kiełkujące. Żyto Visello sprzedawane jest w workach po 1mln wschodzących ziaren co przy rożnej zdolności kiełkowania daje rożne masy ziaren w worku. 1 worek starcza na 0,5ha. Rzepaki też się tak sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Jest to dobry pomysł bo wtedy płaci sie za to co na prawdę daje plon a nie za sztuki bezproduktywne :) ale 85 % to już słabe wschody moim zdaniem nie powinni tego sprzedawać po normalnej cenie bo jednak kwalifikat nie kosztuje mało więc za takie pieniądze wymagana jest jakość :) Od rolnika wszyscy wymagają najlepszej jakości a jak nie to cena w dół :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

panowie a czy mogę dać sam azot pod jęczmień sieje po kapuście część pszed siewnie czy po sianiu i jaki nawóz azotowy dać dzięki za odpowieć

 

panowie a czy mogę dać sam azot pod jęczmień sieje po kapuście część pszed siewnie czy po sianiu i jaki nawóz azotowy dać dzięki za odpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

czy stosowal ktos Attribut w jeczmieniu jarym? musze zwalczyc chwastnice a puma jest bardzo droga.a moze lancet mozna by zastosowac?

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

85% miał jęczmień jary w zeszłym roku i miał kłos przy ziemi, a ten z 95% wyrósł jak powinien, nasiona brane w strzelcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

czyli teraz 160 kg jeczmienia jarego w pln wschodniej to bedzie za malo na ha? bo tyle zamierzalem dac

 

i jak radzicie dzielic dawke saletry na 2 razy czy dac wszsytko przedsiewnie? nie mam kompletnie doswiadczenia

cos w radiu mowili zeby za bardzo zabiegami nie przesuszac ziemi

teraz zamierzam pobronowac, dac nawoz,wymieszac kultywatore,zasiac, zabronowac

czy dobrze? czy moze bez tego bronowania po siewie

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

jeżeli twój siewnik posiada coś do zagarniania to nie bronować, z tym kultywatorem za dużo nie jeździj bo on najbardziej wysuszy, a jak już to brony za kultywator żeby takiego parowania nie było, saletre podziel daj połowe teraz i pod koniec krzewienia reszte albo jak będą trzy listki to pierwszą dawkę i jak będzie strzelać w ździbło drugą bo saletra szybko działa tylko nie wiadomo czy będą deszcz bo rok dziwny się zapowiada

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

jeżeli wiesz że będą deszcze jak zboże wzejdzie to wtedy możesz nawozić pogłównie i nawóz zadziała a jak będzie susza to goorzej i wtedy lepiej wyjdziesz jak dasz przed siewem pierwsza dawke

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

ok dzieki zaa pomoc

ale jak nie mam nic do bronowania za siewnikiem to po sianiu zabronowac tka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

-- połączono --

 

Z powodu przedluzajacej sie wiosny dopiero okolo srody bede mogl rundapem spryskac trawe kilku letnia i wiadomo bedzie musiala polezec z 2 tyg zeby uschla potem gruber i orka albo odrazu orka i siew jeczmienia wiec wyjdzie okolo 10 maj czy nie za pozno na jeczmien? sial ktos w takim terminie? ma ktos doswiadczenie w tak poznym siewie?na jaki plon mozna liczyc czy tylko zwroca sie koszta czy sie cos zarobi? nie chce pryskac tym rundapem co niby po 5 dniach mozna pole uprawiac i orac bo ta trawa ma prawie 10 lat jest mnostwo perzu i ciezko bedzie takie burty zaorac a nie mam ciezkiej talezowki zeby pociac.wolalbym zeby uschlo na wior i dopiero

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroC330M    0

Napewno musisz uwzględnić gęstszy siew i większe nawożenie może też pojawić się grzyb ale nie musi.Jest ryzyko ale jak będzie dobry czerwiec to powinien dać przyzwoity plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

-- połączono --

 

Z powodu przedluzajacej sie wiosny dopiero okolo srody bede mogl rundapem spryskac trawe kilku letnia i wiadomo bedzie musiala polezec z 2 tyg zeby uschla potem gruber i orka albo odrazu orka i siew jeczmienia wiec wyjdzie okolo 10 maj czy nie za pozno na jeczmien? sial ktos w takim terminie? ma ktos doswiadczenie w tak poznym siewie?na jaki plon mozna liczyc czy tylko zwroca sie koszta czy sie cos zarobi? nie chce pryskac tym rundapem co niby po 5 dniach mozna pole uprawiac i orac bo ta trawa ma prawie 10 lat jest mnostwo perzu i ciezko bedzie takie burty zaorac a nie mam ciezkiej talezowki zeby pociac.wolalbym zeby uschlo na wior i dopiero

pryskaj jak najszybciej i dodaj na 200l 5 kg siarczanu amonu to dostanie kopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

jak myślicie, czy jest sens siać jęczmień 22 kwiecień, odmiana eunowa lub stratus, kl gleby 4, i jeśli tak, to która odmiana lepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Eunova, bo to odmiana na słabsze gleby, siać można jak najbardziej tylko zależy od regionu i zwiększ norme wysiewu troche.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

witam

 

Panowie posiałem jęczxmień Eunove (180 na h), pod korzeń dałem 200 kg tarnogranu i 50kg mocznika. powiedzcie mi co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

i szykuj kombajn :D 50kg mocznika to trochę mało. Jak jęczmień pojawi się na powierzchni daj ze 150kg mocznika albo 200kg saletry. No i czytaj ten temat od początku bo poco powtarzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj