Polecane posty

mp255    7

Wtorek 18 września zasiane ok.200kg. na IV 1,7ha.Trochę późno ale wcześniej się nie dało.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Owies wytrzymuje mrozy do -13 stopni więc to nie jest tak mało. Ale ten co miałeś to raczej wszedł wiosna.a a nie jesienią.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Musisz pryskać wiosną, jeżeli wschodzi on wiosna to jesienią i tak go nie zwalczysz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czym pryskacie jęczmień zimowy na głuchy owies.

Axial +adigor i masz czyste pole myśle że jak powiem że w 100 % to powiem prawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Czy ktoś mógłby opisać wygląd liścia zaatakowanego przez mszyce , poszedłem sobie dzisiaj na oględziny w pole i kopara mi opadła z wrażenia , tydzień temu piękny jęczmień a teraz jakieś żółte place w polu.Zerwałem listek i u mnie wygląda to tak : od góry do połowy liść żółty dalej zielony , na żółtym brązowe kropki i kreski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

A u mnie są place żółte,ale liście bez żadnych kropek i kresek,może im czegoś brakuje.Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jest zimno i mokro a to powoduje brak przyswajalności składników odżywczych. Taka jest moja teoria. W dodatku najsilniejsze żółknienie widać w miejscach gdzie zaorano większą ilość słomy - głód azotowy. Poczekajmy na słoneczne ciepłe dni. Zboże będzie rosło aż miło. Mszyc jeszcze nie zaobserwowałem.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wg mnie mogą być trzy powody niedobór magnezu , niedobór manganu lub co jest bardzo prawdopodobne i o czym pisałem w innym temacie moze to być choroba wirusowa przenoszona przez szkodniki np mszyce a choroba nazywa sie wirusowa żółta karłowatość jęczmienia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Jak teraz nie dało radę opryskać na mszyce (pogoda),a jest zarażony jęczmień,to na wiosnę można opryskać ?,czy nie ma to najmniejszego sensu?Można go jeszcze odratować,albo zaorać już teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Jeżeli chodzi o mszyce to teraz troszku dostały po tych swoich zielonych odwłoczkach i chyba będzie już z nimi spokój do wiosny. Zastanawiałam się nad połączeniem fungicydu z pyretroidem ale ostatecznie dałam spokój.


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak teraz nie dało radę opryskać na mszyce (pogoda),a jest zarażony jęczmień,to na wiosnę można opryskać ?,czy nie ma to najmniejszego sensu?Można go jeszcze odratować,albo zaorać już teraz ?

Nie tam zaraz zaorać, zobaczysz jak będzie wyglądał na wiosnę, ale na żółtą karłowatość Jęczmienia nie ma typowych środków, ochroną jest nie dopuszczenie do zarażenia przez mszyce, już na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mam pytanie odnośnie jęczmienia jarego. Jakie dawki nawozów NPK stosujecie (przedsiewnie/pogłównie). No i jak z plonem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Witam, mam nietypowa prosbe

dosc niespodziewanie musze zajac sie 10 h polem, jednak nie mam o tym pojecia. Byla teraz zebrana pszenica. Bole jest po podorywce, bronowaniu i orce glebokiej

Wybralem jeczmien jary do siewu, Moglibyscie polecic jakas dobra odmiane?

Nie znam badania gleby,wiec nie wiem jakie ph itp.

Czym ten jeczmien nawozic, w jakich ilosciach? Nawozi sie po siewie czy przed?

Czym pryskac?

Uzyskalem informacje ze sianie jeczmienia jarego po pszenicy to najgorsza rzecz, u mnie tak robia. wyczytalem ze przewaznie nie sieje sie pszenicy po jeczmieniu, wiec moze to nie taki zly wybor?

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

siany był jeczmien na tym polu w oststnim czasie ? Bo jesli nie i nie masz wiedzy na temat pH ja bym sie nie odważył zasiac jeczmienia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

przez ostatnie lata byl rzepak z pszenica.

Ph moge zbadac

a jezeli nie jeczmien to co radzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakby tam było pH 4 to rzepak i pszenica nie miałyby szans. Przy pH 4,0 jęczmień by wszedł po czym by pożółkł i usechł.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj