Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
celtis    12
Napisano (edytowany)

Witam jeszcze raz,

mam jęczmień jary w fazie bbch 22, i chcę prysnąć go :

mocznik-25kg

siarczan siedmio...- 5kg

 

Czy do tego oprysku potrzebny będzie mi preparat z mikro lub makro elementami?

jeśli tak to jaki kupić, lub jeśli sam miałbym mieszać to co kupić??

 

Proszę o odpowiedz, Pilne

 

Zapomniałem dodać że dziś pryskałem jęczmień na chwasty

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam koledzy. Mam pewien problem zostało mi ok 20 ha wolnego, czystego pola. Myslałem posiać tam jeszcze jęczmień jary tylko nie wiem czy coś z tego będzie i do kiedy właściwie można siać jęczmień jary a dokładnie browarny bo akurat takie mam nasiona. Odmiany to malz i xanadu.

 

Czy ma to jakiś sens i czy da jakiś plon. Proszę o szybkie odpowiedzi bo czs goni:)

 

Pozdrawiam

Jęczmień jary z reguły można siać późno, poza jęczmieniem browarnym, ciężko będzie Ci utrzymać wymogi. Chyba ze posiejesz go jako pastewny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6
Napisano (edytowany)

celtis możesz prysnąć samym mocznikiem i siarczanem. Jeśli chcesz możesz śmiało do tego dodać jakieś mikro lub makro elementy np insol, plonvit lub lepsze: maximus, yara. Tylko uważaj żeby nie przedawkować N bo niektóre odżywki też go zawierają.

Edytowano przez milanreal1
pogrubienie tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

stosował ktoś w jęczmieniu jarym Cerone 480 SL, jakie były efekty ? W zeszłym roku gdy wiosna była sucha to jęczmień miał ok 40-50 cm a w tym roku boje się,że mi się położy, jeszcze nigdy nie stosowałem antywylegacz i nie wiem czy zastosować, a bardzo skróci wysokość roślin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigwa1    0

Mam pytanie próbował ktoś pryskać jęczmień jary antywylegaczem 675 SL? Co może się stać jeśli się opryska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

ja w tamtym roku pryskałem ok 70a bodajże cerone +ccc lub modusem + ccc nie pamiętam za dobrze, jęczmień nie leżał tylko gdzie niegdzie był przeczesany.

w tym roku sam się zastanawiam czym pryskać jęczmień bo co roku połowa leży :( ale chyba prysne cerone razem z fungicydem odżywką i mocznikiem co wy na to? jakieś wasze doświadczenia i opinnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Czy oprysk fungicydem po przekwitnieniu jęczmienia jest możliwy? Dlaczego środki nie są rejestrowane na tak późna fazę? Jęczmień nam uciekł a nie wiem czy jeden oprysk wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

mozna jeczmień jary skracac ccc czy też stabilanem od fazy 31do 34. z dodatkiem modusa.mozna także dokrzewić jeśli jest taka potrzeba 05 stabilanu w fazie krzewienia,jednak efekty słabsze niz w innych zbozach.Etafonem do fazy pierwszych ości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hej kolego a jakie proporcje modussa plus chlorek (ccc) ty stosujesz w jęczmieniu faza strzelania ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

czesc mam do was pytanie w jakiej kolejnosci zastosowac oprysk i w jakich fazach na jeczmien jary srodki ktore posiadam puma, mustang forte i dolistne Plonvit Z + siarczan magnezu siedmiowodny + mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja bym okropił najpierw mustangiem, potem osobno pumą (nawet na następny dzień) i po ok tygodniu po pumie dolistnie zasilił jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

pryskałem rzepak pyrinexem potem nie umyłem opryskiwacza i pojechałem jęczmień chwastox turbo plus fantom i na jęczmieniu takie jasne przebarwienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

planuje prysnąć jęczmień modusem 0,2 l+ antywylegacz płynny 0,3l na ha wcześniej pryskałem tylko modusem w dawce 0,4l zastanawiam się czy te połączenie z antywylegaczem będzie lepsze czy ten antywylegacz nie zaszkodzi? ma ktoś doświadczenia w tym temacie do oprysku dodam jeszcze falcona i nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

hej kolego a jakie proporcje modussa plus chlorek (ccc) ty stosujesz w jęczmieniu faza strzelania ?

To zalezy czy stosuje dawkę na dokrzewienie.jezeli tak to zjeżdzam z chlorkiem do 0,8+03 modusa jeżeli temperatura podczas zabiegu poniżej15stopni,jeżeli powyżej to 02modusa,a nawet jak powyżej 20 stopni 0,15.Jeżeli nie dokrzewiam to standart1l/ha chlorku.Można robili doświadczenia na poletkachBASF,tylko z madexem 06l/ha można w fazie od 31 do nawet 38,asekuracyjnie 34.Warunek pola równiutkie klos nad ziemią 10-15 cm.przy zbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja mam zamiar w jęczmieniu dać na skrócenie 0,2 modusa plus 0.6 chlorku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja muszę w tym tygodniu koniecznie jęczmień opryskać od chwastów. Środki przygotowane. Czy mogę do herbicydu dodać fungicyd i regulator czy muszę osobno wjeżdżać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Czy ktoś sosował w jeczmieniu jarym fungicyd w fazie BBCH 23-24??? Jak wpłyneło to na jeczmien bo wszystkie srodki można stosować od BBCH 31 bo u mnie grzybek juz sie pojawia i niewiem co z tym fantem zrobic czekac czy teraz leciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz możesz polecieć teraz bumper 250ec w dawce 0,5 litra/ha

 

nie możma dodawać tej grupy środków do herbicydów geeralnie nic sie ie dodaje za wyjątkiem atributów i olejanów

 

post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a co to są atributy ?

jesłi mogę coś podpowiedzieć ja teraz też będę pryskał jeczmień fungicydami sam bumper to słabizna ja daje bumper + atack+instinct (0.5l+0.5l+0.3l)i mamy propikonazol prochloraz i fenpropidyna tanio i skutecznie i na koniec nie mieszaj fungi z herbicydami


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Atributy??? zapewne chodzi o herbicydy na chwasty jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zapewne tak ale powinno być atribut no nieważne tylko po co co dodawać takie środki w opryskach na jęczmień ? wystarczy dobry herbicyd typu mustang forte czy lintur a miotły raczej w jeczmieniu nie ma


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

ja mam zamiar w jęczmieniu dać na skrócenie 0,2 modusa plus 0.6 chlorku

 

 

W jakiej fazie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj