Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik31    13
10 godzin temu, rafal6930 napisał:

Cześć. W jęczmieniu jarym mam widzialem sporo larw skrzypionki. Zboże powoli dostaje kłosy i widać pierwsze ości. Czy moge teraz czymś prysnać na tego robaka i jakim środkiem??

rolnik31 - czym pryskaleś na grzyba i czym skracaleś?

Skracanie 2 razy Medax Max 

Grzyb T1 tilt turbo T2/T3 Azoksystrobina Tebukonazol i tifofanat metylowy. Dzisiaj wstawię zdjęcie jęczmienia 

1 godzinę temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

Czy moge jęczmień opryskać jeszcze etefonem?

20180602_091637.jpg

Możesz jeszcze pryskac tylko uwaga na temperatury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Widziałeś etykiete Cerone tam wyraźnie jest napisane żę do wypuszczenia pierwszych ości a tu już kłos wyłazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
32 minuty temu, hardkor113 napisał:

Widziałeś etykiete Cerone tam wyraźnie jest napisane żę do wypuszczenia pierwszych ości a tu już kłos wyłazi

Widziałem ale ja stosowalem parę razy i efektów ubocznych nie widziałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Zostawiłem kontrole ponad 0.5h bo tak mi brakło środka a nie miałem już gdzie kupić 

Zdjęcie jęczmienia w galerji. Mam jakiś problem chyba zbyt duży rozmiar zdjęcia i nie mogę dodać tutaj do tematu.

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10
Panowie na skrzypionke można prysnąć jak jeczmień sie kłosi lub zaczyna kwitnąć ? Bo mam na polu w rożnej fazie jeczmień jary.

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Panowie Spekfree ( tebukonazol) można mieszać z insolem zboża i siarczanem magnezu w jeczmieniu jarym? Jęczmień jest w połowie kłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
3 godziny temu, lebek5 napisał:

Panowie Spekfree ( tebukonazol) można mieszać z insolem zboża i siarczanem magnezu w jeczmieniu jarym? Jęczmień jest w połowie kłoszenia.

Nie widzę żadnych przeciwwskazań aby tego nie robić. Tylko zwróć uwagę na temperaturę podczas zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2018 o 08:40, oregano napisał:

Cerone 0,5l/ha.

Medax w fazie jak są już ości to w zasadzie strata pieniędzy. Skrócić możemy coś co jeszcze się nie wydłużyło. W tej fazie zostało praktycznie samo dokłosie. Ile teraz można zyskać? 2-3cm? Nie warte tych pieniędzy

Cerone to taki środek, który fajnie usztywnia to co już urosło więc pryskanie teraz ma jeszcze sens.

cerone to taki magiczny środek co powoduje starzenie komórek, łodyga robi sie zdrewniała. Skracając wegetację, skracasz też nalewanie ziarna a więc też ograniczasz plonowanie w jakimś stopniu. Skracanie w fazie ości  Środkiem Cerone to tylko na mocnych łanach przy dużej presji wylegania, I musi być woda. W czasie suszy to nie ma sęsu.
Najlepiej skracać w pierwszym kolanku Modusem albo zamiennikami. Ta substancja usztywnia bo pogróbIa źdźbło, I CO NAJWAŻNIEJSZE NIE SKRACA ANI SŁOMY ANI KORZENI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
13 godzin temu, Majster96 napisał:

Jak u was wygląda jęczmień jary? U mnie jest bardzo zróżnicowany, kłos ma 12-16 pięterek

U mnie też średnio 13-14 pięterek ale szusza daje znaki 😞😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Mój jęczmień podobnie już czuje ostro susze. Dzisiaj mówili o jakiś burzach ale czy to nadejdzie do mnie to jest jedna wielka zagadka. Owies już poredukowal jak i jęczmień.

20180608_140958.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
1 godzinę temu, gomez181 napisał:

pryskacie na klosa w jęczmieniu jarym na grzyba? warto ?

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie się nie opłaca. Susza złapała i wszystko schnie z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, gomez181 napisał:

pryskacie na klosa w jęczmieniu jarym na grzyba? warto ?

Nie warto, a już na pewno nie przy takiej pogodzie gdzie na 90% powierzchni kraju jest susza i nie ma presji chorób grzybowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
dzięki za info,ogolnie chorób brak wiec przelece na skrzypionke tylko.deszczu mało będą liche żniwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

W moim brylu tylko raz zrobione na skrzypionke i mszyce i narazie cisza. Kłosy od 10 do 18 rzędów. Niestety miejscami położył się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
9 godzin temu, rolnik31 napisał:

W moim brylu tylko raz zrobione na skrzypionke i mszyce i narazie cisza. Kłosy od 10 do 18 rzędów. Niestety miejscami położył się.

U mnie na 2 klasie piękny jęczmień, gęsty i też się trochę kładzie. Będzie fajny plon, zwłaszcza że w tym tygodniu trochę deszczu spadło.

Na 4b - najgorszy kawałek jaki mam, o dziwo również ładnie się trzyma, zielony praktycznie cały, u góry po 3 liście zdrowe, bez owadów. Jedynym problemem były wschody bo powschodził może w 50% i jest za rzadki. Ten kawałek nie był niczym skracany a poszło w sumie 100N, teraz jest mega wysoki a jeszcze w maju przed tym większym deszczem był po kostki.

Jak "dobrze pójdzie" to u mnie cały jęczmień ma szanse leżeć. I patrząc po okolicy to nie tylko u mnie, bo na początku ledwo powschodził, 20cm miał i ości zaczynały wychodzić. Nikt nie skracał bo nie było czego a po deszczu wystrzelił i w tydzień dorósł do normalnej wysokości. Dziwny strasznie jest ten rok.

 

W pszenicy poszło 0,4 moddusa i 1,5 stabilana i jest piękna, ale widzę że nie każdy skracał, bo są takie po pas i tylko się chwieją od lewej do prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146

dobra pisać jakie plony  jęczmienia ozimego bo od poniedziałku podobno żniwa start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
41 minut temu, iron napisał:

Pewnie po 10 ton tylko pytanie z ilu ha. 😂😂

Ja może w połowie tygodnia ruszam z ozimym, a jaki plon to nie wiem, zawsze 8 było z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj