Polecane posty

darek154    138

oregano napisał:

30l to już jest coś. Te fioletowe przebarwienia to zazwyczaj jest efekt niedoboru fosforu. Sucho jest więc pobieranie składników jest zachwiane. Na glebach z kiepskim ph objawy będą jeszcze bardziej widoczne. Nic sensownego z tym nie zrobisz jeśli nie będzie wody.

Tak sądziłem, że te przebarwienia to fosfor, a te żółte liście to czym one są spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
9 minut temu, darek154 napisał:

 

Tak sądziłem, że te przebarwienia to fosfor, a te żółte liście to czym one są spowodowane?

Susza to schnie wszystko od dołu. W pszenicy ozimej widok z daleka piękny, czarna zdrowa. A podejdziesz blisko, weźmiesz ręką to cały dół żółty z braku wody. Ziemie mam dobre, ph uregulowane ale jak nie ma wody to i tak w końcu będzie schnąć. Na lepszych stanowiskach później, na słabych wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czy po kłoszeniu jęczmienia można czymś chwasty zniszczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamigos    0

Czy mogłby ktoś się wypowiedzieć na temat jęczmienia ozimego po pszenżycie ozimym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
2 minuty temu, adamigos napisał:

Czy mogłby ktoś się wypowiedzieć na temat jęczmienia ozimego po pszenżycie ozimym?

Ja mam zasiany po pszenżycie właśnie, samosiewów w jęczmieniu prawie brak. Nastawiałem się na desykację ale przy tak małej ilości pszenżyta odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Panowie u mnie jęczmień ozimy się kłosi i grzyb strasznie się zadomowił,było pryskane T1 artea ale coś słabo pomogło.Pryskać jeszcze raz czy już odpuścić?Pomoże coś w tej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamigos    0
1 minutę temu, Marco_94 napisał:

Panowie u mnie jęczmień ozimy się kłosi i grzyb strasznie się zadomowił,było pryskane T1 artea ale coś słabo pomogło.Pryskać jeszcze raz czy już odpuścić?Pomoże coś w tej fazie?

Najlepiej by było gdybyś sciągnął jakiegoś przedstawiciela z okolicznej firmy i on to oceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
34 minuty temu, Marco_94 napisał:

Panowie u mnie jęczmień ozimy się kłosi i grzyb strasznie się zadomowił,było pryskane T1 artea ale coś słabo pomogło.Pryskać jeszcze raz czy już odpuścić?Pomoże coś w tej fazie?

Jeśli widać ości ale kłosków jeszcze nie to jeszcze jest dobry czas na drugi zabieg. Jeśli zaczyna się kłosić, tzn widać już trochę kłosów to jest szansa, że fungicydem sobie wysterylizujesz kwiatki i mogą być puste miejsca w kłosie, wtedy bym zaczekał aż się w pełni wykłosi.  Artea to dobry środek ale nie na pierwszy zabieg. Teraz to Soligor albo Duett Ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0
witam mam pytanie czy oprysk na chwasty puma i chwastox , może przypalic kukurydze . mam na jednym polu i jest mały wiatr . może przypalic qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Mam zjeżdżone uwrocia ciężkim zestawem i jęczmień mi zółknie, taka sama sytuacja gdzie ciągnik przysiadł podczas bronowania. Pryskał ktoś czy samo przejdzie jak deszcz pójdzie? Myślałem dać molibden i fosfor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Mam w jęczmieniu ozimym takie przypadki poskrecanych lisci lub chachli (wlosow) ktos wie co to moze byc?

Tydz temu robiony t2 artea 0,4 + azoksystrobina 0,5/ha

IMG_20180516_184353.jpg

IMG_20180516_184416.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaką ochronę fungicydową stosujecie w jęczmieniu jarym? Ze względu na suszę nie dałem typowego T1, teraz po deszczu jęczmień ma już 2 kolanko. Pytanie jaki środek najlepiej w obecnej fazie zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Ja chyba jeszcze trochę sypnę saletry bo przedsiewnie dałem trochę mało azotu a do tej pory była sahara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
Napisano (edytowany)
50 minut temu, Thorod napisał:

Mam w jęczmieniu ozimym takie przypadki poskrecanych lisci lub chachli (wlosow) ktos wie co to moze byc?

Tydz temu robiony t2 artea 0,4 + azoksystrobina 0,5/ha

IMG_20180516_184353.jpg

IMG_20180516_184416.jpg

a to przypadkiem nie jakiś szkodnik to powoduje ? nazwa mi uciekła 

Kiedy poszedł regulator ?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
19 minut temu, Yankess napisał:

Jaką ochronę fungicydową stosujecie w jęczmieniu jarym? Ze względu na suszę nie dałem typowego T1, teraz po deszczu jęczmień ma już 2 kolanko. Pytanie jaki środek najlepiej w obecnej fazie zastosować?

Na zabezpieczenie podstawy źdźbła już za późno, a typowe choroby liści możesz lustrować i jeśli nie ma wyraźnych objawów to czekaj na flagę i wtedy zrobisz t2 z pominięciem t1. W jęczmieniu jarym jeden zabieg na liść flagowy zazwyczaj jest wystarczający.

U mnie jęczmień jary ma z 15-20cm ale już wychodzi liść podflagowy. Za tydzień, może trochę więcej wyjdzie flagowy, też przez suszę nie robiłem t1 i jest dobrze, czekam na t2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
34 minuty temu, XTRO napisał:

a to przypadkiem nie jakiś szkodnik to powoduje ? nazwa mi uciekła 

Kiedy poszedł regulator ?

Moze lednica zbożowa? Medax max dawalem, szczerze jęczmień jest mi mniej znany no ale gdzies bbch 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

chyba nie ten. To regulator odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, oregano napisał:

Na zabezpieczenie podstawy źdźbła już za późno, a typowe choroby liści możesz lustrować i jeśli nie ma wyraźnych objawów to czekaj na flagę i wtedy zrobisz t2 z pominięciem t1. W jęczmieniu jarym jeden zabieg na liść flagowy zazwyczaj jest wystarczający.

U mnie jęczmień jary ma z 15-20cm ale już wychodzi liść podflagowy. Za tydzień, może trochę więcej wyjdzie flagowy, też przez suszę nie robiłem t1 i jest dobrze, czekam na t2.

To mamy podobnie, u mnie ok. 20 cm i po przecięciu widać nawet kłosik. Teraz jak najszybciej wyjeżdżam z Medaxem i myśałem żeby połączyć z T2 i jakieś mikro. Na flagę podobnie jak pszenica czy jęczmień jakoś inaczej się traktuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Następująca sytuacja: Uprawa jęczmień jary Gleba od III do VI, 70% to IV Nawożenie bardzo wysokie Susza namieszała i jeczmien jest teraz w fazach od 21 do 31(32) Dzisiaj spadło ponad 20 litrów wody, jutro może też coś spadnie. W sobote planuje wjechac z profilaktycznym T1 i R1. Pójdzie Tilt 1l + moddus 0.4l teraz pytania :p Czy zmieszanie fungicydu z regulatorem nie spowoduje obnizenia skuteczności któregoś? Czy trineksapak nie zadziała szkodliwie na te rosliny które są jeszcze w fazie 21+? Dajecie micro do T1/T1+R1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
11 minut temu, XTRO napisał:

chyba nie ten. To regulator odpada.

Tak patrze tez łokaś garbatek w googlu. Ogl na pszenżycie obok trafiaja sie wlasnie jakies skrzypionki i te lednice ale to malutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

o właśnie o tego łokasia mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marley313    2
Napisano (edytowany)

U mnie tez juz podflagowy, na razie tylko odchwaszczony na T1 miałem uszykowany Duett Star ale teraz już bez sensu go dawać. Pojadę Micro i dam Cerone, jak wyjdzie flaga to dam T2 i to będzie na tyle. 

IMG_20180511_201159.jpg

IMG_20180511_201127.jpg

Edytowano przez marley313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
17 minut temu, Yankess napisał:

 Na flagę podobnie jak pszenica czy jęczmień jakoś inaczej się traktuje?

Tzn? Zasadniczo nie ma różnicy, ale o co konkretnie pytasz?

 

12 minut temu, Ist napisał:

Następująca sytuacja: Uprawa jęczmień jary Gleba od III do VI, 70% to IV Nawożenie bardzo wysokie Susza namieszała i jeczmien jest teraz w fazach od 21 do 31(32) Dzisiaj spadło ponad 20 litrów wody, jutro może też coś spadnie. W sobote planuje wjechac z profilaktycznym T1 i R1. Pójdzie Tilt 1l + moddus 0.4l teraz pytania :P Czy zmieszanie fungicydu z regulatorem nie spowoduje obnizenia skuteczności któregoś? Czy trineksapak nie zadziała szkodliwie na te rosliny które są jeszcze w fazie 21+? Dajecie micro do T1/T1+R1?

Tilt z Moddusem to sprawdzona mieszanina którą od lat stosuję w pszenicy ozimej i oba środki działają prawidłowo. Dodatkowo titl dość łagodnie obchodzi się ze zbożami dzięki czemu nie ma wielkiego ryzyka przypaleń w przypadku stosowania na ostrym słońcu. Zawsze kolanek szuka się na pędach głównych i wiadomo, że te boczne są w niższych stadiach rozwojowych. Nic im nie będzie,

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
10 minut temu, XTRO napisał:

o właśnie o tego łokasia mi chodziło :)

Grozny szkodnik, cosa trzeba dzialac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj