Polecane posty

fidodido    1

Nie wiem czy dobrze zrobiłem wczoraj skracałem  I pryskałem na grzyba mój jęczmień ozimy w jednym zabiegu też tak robocie? Czy starajcie się unikać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Raczej manganu z siarczanem I moncznikim nie dawać ja robię taka miksturę 15 kg monczniku na 300l 5 kilo siarczan magnezu I jakiś ekolist lub osadowski photaso

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Ja sype siarczan manganu z mocznikiem i resztą i nic się nie dzieje. Robiłem próbę w słoiku w bardzo dużym stężeniu (mocznik, siarczany manganu, magnezu i cynku zalane plonvitem z) i też nic się nie dzieje. Klucha sie nie robi, kolor się nie zmienia więc taki mix w opryskiwaczu spokojnie można robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2018 o 12:48, eagle19 napisał:

Jakie macie doświadczenia ze skracaniem etefonem jęczmienia ozimego w dawce z etykiety 1,5/ha? Na zachodnich stronach bayera podają dawkę maksymalną dla ozimego 1l/ha. Skąd ta różnica u nas inne pola czy klimat? Chcę dać 1 litr bo wody w tym roku mało to myślę, że taka dawka wystarczy.

u niemca  etefon idzie na flagę w dawce "tylko" 1l bo oni w pierwszym kolanku daja Moddusa prawie 1l/ha. A Ty modussa wogóle nie dawałęś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
2 godziny temu, Mariusz245555 napisał:

u niemca  etefon idzie na flagę w dawce "tylko" 1l bo oni w pierwszym kolanku daja Moddusa prawie 1l/ha. A Ty modussa wogóle nie dawałęś ?

Nie dawałem moddusa wcale. Na moim jęczmieniu pojawia się liść flagowy i dałem korekt w dawce 1,4l ale tylko na lepszym kawałku pola, przy tak małej ilości opadów początkowo wcale nie mialem zamiaru skracać. W miejscach na górkach gdzie jest sucho i mróz uszkodził niektóre rośliny, jęczmień jest niski i napewno nie wylegnie. Na jednej małej działce mam zasiany pierwszy raz jęczmień dwurzędowy gloria i w suchych miejscach już wychodzą ości kłosa, siew był 26.09

Edytowano przez eagle19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Niedobór manganu / czegoś innego. Najprawdopodobniej manganu. Zobacz czy na mocno ubitej ziemi po kilkukrotnym przejeździe ciągnika jest ładny, jeśli tak to mangan. Pryskaj jak najszybciej jakimś dobrym mixem micro w konkretnej dawce i się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A mój hak pisaliśmy wczęściej to był jasny wręcz żółty. Pojechałem dzisiaj na pole a jeczmien ładny zielony juz prawie ziemi nie widać.  Myślę że to sprawka przymrozkow była i zimnych nocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
23 minuty temu, Ist napisał:

Niedobór manganu / czegoś innego. Najprawdopodobniej manganu. Zobacz czy na mocno ubitej ziemi po kilkukrotnym przejeździe ciągnika jest ładny, jeśli tak to mangan. Pryskaj jak najszybciej jakimś dobrym mixem micro w konkretnej dawce i się poprawi.

na poprzeczniku czyli na ubitej mocno jeczmien ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
To lej/syp mikro + mocznik + siarczan magnezu do opryskiwacza i w pole. Najelpiej jakiś wysoko skoncentrowany nawóz z mikro z dużą ilością manganu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8
Dnia 29.04.2018 o 17:45, fidodido napisał:

Nie wiem czy dobrze zrobiłem wczoraj skracałem  I pryskałem na grzyba mój jęczmień ozimy w jednym zabiegu też tak robocie? Czy starajcie się unikać 

Tez tak robię a to dlatego, że do tych zabiegów potrzeba słońca i ciepła czyli oprysk wykonać w dzień.

6 godzin temu, sylwekbarca2 napisał:

Co może być przyczyną takich liści w jeczmieni jarym? 

15251654304081796212776.jpg

Wygląda na to, że ziarno nie było zaprawiane. Dodatkowo widać braki deszczu po zasiewie, zapadanie luźnej gleby naderwane korzenie przez  które patogen dostaje się do liści. Jest na to sposób w zwalczaniu takich przypadków. Jeśli to było przyczyną mogę podpowiedzieć co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
14 minut temu, dicloduo napisał:

Tez tak robię a to dlatego, że do tych zabiegów potrzeba słońca i ciepła czyli oprysk wykonać w dzień.

Wygląda na to, że ziarno nie było zaprawiane. Dodatkowo widać braki deszczu po zasiewie, zapadanie luźnej gleby naderwane korzenie przez  które patogen dostaje się do liści. Jest na to sposób w zwalczaniu takich przypadków. Jeśli to było przyczyną mogę podpowiedzieć co z tym zrobić.

to podpowiedz jaki sposob na  wałowanie raczej nie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8

Kolego kiko80, ja nic nie wspomniałem o jakimś tam wałowaniu i proszę nie stygmatyzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Powiedz mu jaki masz sposób a nie problem stwarzasz. Najpierwszy piszesz ze możesz pomóc a teraz nie piszesz konkretów. O walowaniu to raczej był jego pomysł i sam go skrytykował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8
7 godzin temu, ukaszProcho napisał:

A mój hak pisaliśmy wczęściej to był jasny wręcz żółty. Pojechałem dzisiaj na pole a jeczmien ładny zielony juz prawie ziemi nie widać.  Myślę że to sprawka przymrozkow była i zimnych nocy 

Dziwne treści do wątków piszesz. Jakieś zupy stosujesz a z drugiej strony po przymrozkach masz uszkodzenia koloru żółtego? Jak coś piszesz to ze zrozumieniem i do rzeczy kolego ukaszProcho. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
2 godziny temu, dicloduo napisał:

Kolego kiko80, ja nic nie wspomniałem o jakimś tam wałowaniu i proszę nie stygmatyzować.

Kolego   czytaj ze zrozumieniem ,o wałowaniu napisałem ja a pytam jaki masz sposób jak rosliny juz powschodziły i tyle forum jest po to aby sobie pomagac.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, dicloduo napisał:

Dziwne treści do wątków piszesz. Jakieś zupy stosujesz a z drugiej strony po przymrozkach masz uszkodzenia koloru żółtego? Jak coś piszesz to ze zrozumieniem i do rzeczy kolego ukaszProcho. Pozdrawiam

 

13 godzin temu, dicloduo napisał:

Tez tak robię a to dlatego, że do tych zabiegów potrzeba słońca i ciepła czyli oprysk wykonać w dzień.

Wygląda na to, że ziarno nie było zaprawiane. Dodatkowo widać braki deszczu po zasiewie, zapadanie luźnej gleby naderwane korzenie przez  które patogen dostaje się do liści. Jest na to sposób w zwalczaniu takich przypadków. Jeśli to było przyczyną mogę podpowiedzieć co z tym zrobić.

Witam, ziarno zaprawione Kinto Duo, z tym zapadaniem ziemi może coś być, orka była wykonana na jesień, po kukurydzy i na wiosne nie szło ruszyć tego agregatem więc przeleciałem gruberem, rozsiałem nawóz i uprawa agregatem i siew. No i rzeczywiście od zasiewu upłynęło trochę czasu zanim deszcz jakiś spadł. To co można poradzić?

Edytowano przez sylwekbarca2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
11 godzin temu, dicloduo napisał:

Dziwne treści do wątków piszesz. Jakieś zupy stosujesz a z drugiej strony po przymrozkach masz uszkodzenia koloru żółtego? Jak coś piszesz to ze zrozumieniem i do rzeczy kolego ukaszProcho. Pozdrawiam

Miałem stosowac jakies dolistne ale jak wczoraj pojechałem zobaczyć to jęczmień zrobił się ładny zielony i stwierdziłem ze nie ma sensu. Mogło to byc przyczyną przymrozkow który był w jednym dniu jak jeczmien miał 2 listki. Wszystko wróciło do normy ale nie mam zdjęcia może postaram się pojechać i zrobić. Ogólnie mówiąc wystartowal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Jęczmień posiany 15.04 a na glinie wschody 10%. Jeśli popadałoby to powschodzi czy już nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja ostatni kawałek u siebie sialem 16.04 też glina. Tylko że 3 klasa. Ładny jest. 2-3 liscie ma. U kumpla sialem tydzień później w popiół.  Glina od IV do VI. Już się zieleni ładnie. A deszcz tylko raz spadł. Wczoraj rano. Moze cos nie tal z nasionami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Jęczmień posiany 15.04 a na glinie wschody 10%. Jeśli popadałoby to powschodzi czy już nie? 

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

W świętokrzyskim jęczmienie tak właśnie wyglądają na większości pól. Rzadkie, puste pasy przez całe pola, do tego większość żółta. Taki rok, jeszcze jak ktoś siał wcześnie to w miarę to wygląda. Deszczu praktycznie nie było od miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj