Polecane posty

rolnik31    13

Ja stosowalem i skutków ubocznych nie widziałem lecz czy ten mocznik jest ci koniecznie potrzebny ? Jak jest susza i nie podasz azotu w granuli to jeszcze rozumiem ale jak masz wilgoć to lepiej posiać granulkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Mój jęczmień dostał jak dotąd 125 kg N i tym mocznikiem dolistnie chciałbym jeszcze trochę dodać parę kilogramów azotu

1 godzinę temu, rolnik31 napisał:

Ja stosowalem i skutków ubocznych nie widziałem lecz czy ten mocznik jest ci koniecznie potrzebny ? Jak jest susza i nie podasz azotu w granuli to jeszcze rozumiem ale jak masz wilgoć to lepiej posiać granulkę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Narazie z tym mocznikiem dolistnie bym się wstrzymał i podał go jak będzie ziarno nalewać lub jakoś w czerwcu jak będzie zgrubienie na kusek. Do tej pory dałeś mu tyle azotu że mu wystarczy tylko trzeba modlić się o deszcz bo u mnie to susza okropna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Mam 10ha jeczmienua jarego wysłanego  na koncu marca bede dzis pryskal mustangiem na chwasty ale zauważyłem pojedyncze osibniki skrzypionki, zawsze prysjałem Bi razem z fungicydami czyli tak za okolo dwa tygodnie i tak zastanawiam sie czy pryskać insektocydem z herbicydem? Czy kepiej poczekać i pryskać później z fungicyden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

@Tomek90 - zakupiłem granstar Ultra 50SX, bo  75WG już nie ma u mnie. W opisie zwalczanych nie ma gorczycy polnej i rzodkwi świrzepy (pospolicie u nas ognich) tego mam najwięcej. Kojarzysz czy  jest zwalczana? Podejrzewam że tylko nie ma rejestracji na ten chwast ale powinien zwalczać.

Planuję zmieszać 40g Granstar ultra + 0,8 axial 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Jakie macie doświadczenia ze skracaniem etefonem jęczmienia ozimego w dawce z etykiety 1,5/ha? Na zachodnich stronach bayera podają dawkę maksymalną dla ozimego 1l/ha. Skąd ta różnica u nas inne pola czy klimat? Chcę dać 1 litr bo wody w tym roku mało to myślę, że taka dawka wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie co się dzieje z jeczmieniem? Siany 2 tyg temu widać ze są dziury po skrzypionce co mu zaradzic. Sąsiad obok tez ma jeczmien i tez ma to samo 

20180427_142023.jpg

20180427_142019.jpg

20180427_141955.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No raczej nie bo na poplon był wsiany rzepak i urósł na 40 cm i został przyorany. 

A i za śladami kół kest ładne zielone. Co do pf to jest III klasa ziemi spod kamień biały wapniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
11 godzin temu, Agrest napisał:

@Tomek90 - zakupiłem granstar Ultra 50SX, bo  75WG już nie ma u mnie. W opisie zwalczanych nie ma gorczycy polnej i rzodkwi świrzepy (pospolicie u nas ognich) tego mam najwięcej. Kojarzysz czy  jest zwalczana? Podejrzewam że tylko nie ma rejestracji na ten chwast ale powinien zwalczać.

Planuję zmieszać 40g Granstar ultra + 0,8 axial 50

Nie pamiętam, ale te ognichy to mam na niektórych działkach bo w rzepaku wyskakują, w zbożach czysto nie widziałem ani jednej także chyba bierze, a gorczyce powinno także brać skoro bierze rzepak. 

Ja będę pleban ( granstar 75) 16g + 0.5l fluroskypyr + 0.6 Axial w jęczmieniu. Dziwna sprawa w tym roku owies głuchy wyszedł szybciej niż jęczmienń, dlatego że temp tak uderzyła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Właśnie tak przypuszczam że powinien być łatwo zwalczany skoro samosiewy rzepaku czyści. A przecież to ta sama rodzina.

Ten granstar ultra ma dodatkową drugą substancję czynną. Mam nadzieję że z axialem się nie pogryzie i nawzajem się nie osłabią. Koszt na ha to około 35 zł przy dawce 40g

 

Z tym owsem to raczej tak-  właśnie kwestia nagrzania gleby. Zauważyłem że kiełkuje nawet w już wysokich pszenżytach i pszenicach. Mam nadzieję że braknie mu światła w łanie i zdechnie. Po sąsiedzku  facet zawlókł działkę pod grykę jakieś 3 tyg. temu, to wygląda jakby rzutowo owies posiał. Już się krzewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie powinno ja pryskalem axial 1l + granstar 60g i sie nie pogryzly a tak mi doradzili w przy kupnie oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

gdzies kiedyś czytałem że przy takiej mieszance po prostu trzeba dawać zwiekszone dawki i nie powinno byc problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ale to dodatkowy koszt zwlaszcza axial moze lepiej i taniej wyjdzie osobno? W zeszlym roku pozamiatal mi solo owies gluchy w dawce 0.55l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
ukasz mam taką samą sytuacje... szukam usilnie odpowiedzi na to pytanie. Wszędzie obwiniane jest pH ale u mnie też ta opcja wypada. Co roku badam i jest juz na poziomie 6.5-6.8 więc nie ma opcji że żółknie bo ma za kwaśno. Druga opcja to mszyce i żółta karłowatość... wyrwałem 10 roślin z kompletnie martwymi już liśćmi i nie ma żadnych oznak mszyc. Na polu też nie widac(jest skrzypionka). Trzecia opcja to jakiś inny grzyb ale objawy są inne niż przy mączniaku, septoriozie... więc to raczej też odpada... + rośliny padają w fazie 3 liści ._. - powinna jeszcze działać zaprawa... Czwarta opcja to jakiś niedobór... jednak też nie moge znaleźć nic co by przypominało wygląd tego co mam na polu... Przy pH blisko obojetnego może być to mangan, ale objawy niedoboru manganu wyglądają inaczej, mógł by być to magnez ale objawy niedoboru magnezu również wyglądają inaczej... do tego wjebałem 200kg kizerytu przedsiewnie więc powinno wystarczyć na jakiś czas... Jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. W poniedziałek miałem zamiar wjechać z herbicydem ale nie wiem czy nie prysnąć najpierw wszystkimi mikro w chelatach+ tytanit żeby zobaczyć czy pada od niedoboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
11 godzin temu, Przem00 napisał:

gdzies kiedyś czytałem że przy takiej mieszance po prostu trzeba dawać zwiekszone dawki i nie powinno byc problemu

Nic nie trzeba zwiększać u mnie axial bierze chwasty wrażliwe przy 0.6l (owies w jęczmieniu brał przy fladze nawet). Jak ktoś ma problemy z stokłosami to wiadomo że większa dawka. Dwuliścienne to zależy czy jedna substancja czy parę i wtedy wiadomo schodzi się z dawek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
http://www.yara.co.uk/crop-nutrition/crops/barley/crop-nutrition/deficiencies/mn/13428-manganese-deficiency---barley/ Tutaj na stronie yara jest pokazany radykalny niedobór manganu. U mnie nie jest aż tak źle ale pojedyńcze rosliny można powiedzieć że padły... Dziwna sytuacja bo to jest jęczmień jary i problem zaczął się w fazie 3 liści. PH i grzyba raczej wykluczam... więc zostaje albo ta mszyca i karłowatość albo mangan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

A jak u was wschody jarego ? Obserwując pola z okolicy 20 km jeczmienie bardzo slabo zeszły. Myslalem ze u mnie tylko takie mijaki a w wiekszych gospodarach też łyse pola 2 rzędy cos widac 2 nic a siane nie konnym siewnikiem wiec nie ma mowy o zapchaniu lejki 😁😁

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tragedia mam mozaiki i tam gdzie glina to wielkie plamy co nie wzeszlo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

U nas to samo kto zaraz po świętach wsiał to jeszcze równo podchodziło a tak to jest lipa unas od świąt to może raz pokropiło jak ksiądz kropidłem i tyle palce można w ziemię włożyć takie szczeliny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie żeby sprawdzić czy to mszyca trzeba wyrwać rośliny i co dalej? Na listach ich nie ma. A karlowatosc jak rozpoznać?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou123    1

Co mu dolega?Te czarny kropki wyszły dość szybko,wcześniej nie było ich widać.Jutro planuję zastosować artea 330ec oraz moddus i siarczan,jak myślicie artea da radę?

20180429_092218.jpg

20180429_092155.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Ukasz na 95% to nie jest karłowatość. Chore rośliny są pasami albo obszarami... u mnie od miedzy jest 5 rzędów żółtych reszta ok. W środku łanu pojedyńcze krótkie paski. W okolicy widziałem cale pola żółte, na niektórych wielkie żółte place. Nie wiem jeszcze co to jest ale konkretnie dziesionuje uprawy w okolicy. Może deszcze na jesieni miały na to jakiś wplyw. Najprawdopodobniej czegoś roślinom bardzo brakuje. Wczoraj pryskałem konkretną zupką, zobaczymy czy pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj