Polecane posty

Agrest    25581

Jaka MTN tego kwalifikatu? i na jakim stanowisku posiany? No i jaki obszar?

Jeśli w bardzo dobrej kulturze to bym zostawił. Jęczmień ma niesamowite zdolności krzewienia. 

Jeśli mała działka tym bardziej bym zostawił celem doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pele94 napisał:

powiedz mi jaki wysoki wyrósł ? ja w poniedziałek jadę posiać to jeszcze raz bo tak tego nie zostawię ;/ szlak mnie trafił jak zobaczyłem ilość ziarna w siewniku ile zostało 

kogoś tu chyba siewnik oszukał. Czyżbyś siał poznaniakiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

co zrobic z jeczmieniem jarym wysianym w ilosci ok 100kg/ha? stanowisko po pszenzycie ozimym, gorczycza na poplon, zasobnosci srednie - b wysokie, pod korzen mocznik 150 i sol potasowa 200kg. Siewnik ustawiony był przed wyjazdem w pole na 145 kg/ha, ale wysiał mi za mało, jak naprawie skrzynkę bezstopniową to myslalem zeby pojechac go poprawić, tylko ile? bo czesc nasion z ziemi wyciągne na wierzch a czesc wsadze znow. 60-70 kg myslalem, co doradzicie? kielkowanie mial ok 85-88%, mtz Wam nie powiem bo nie mam jak zwazyc, nasiona C2. Areał to cale 2,80, niecale 2 ha polecialem 100kg, pozniej zwiekszyłem i tam wyszlo 120-135 kg (taki rozrzut bo siewnik wariuje na probie kreconej)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
18 godzin temu, staszek131415 napisał:

Ile cenowo wychodzi ?

jakieś 140-150 zł/ha. moim zdaniem spoko jak ma się obejść bez żadnych poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

@Matey ja bym nie kombinował tylko zostawił jak jest. Najwyżej podgonisz go azotem i będziesz miał doświadczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

kurcze a mnie kusi zeby dosiac, kiedys sie bawilem w nizsze obsady ale to nie zdalo egzaminu, pewnie skonczy sie tak ze czesc poprawie a czesc zostawie jak sie wysialo. Nie chce calego roku stracic bo raz sie sieje i raz zbiera


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

@Matey ja jednak bym lecial jak najszybciej i dosiewał. Termin można powiedzieć że już opóźniony nie wiem jak w twoim rejonie. 

Ja też zasiałem wczoraj jęczmień i wyszło na probie 180kg na hektar a siewnik mi wysiał ze 160 kg.

Masz stosunkowo słabą siłe kiełkowania więc ja bym nie ryzykował i jutro siewnik zapinał i jazda dosiać jeszcze. 

W tym roku zrobiłem próbe na jęczmieniu i zasiałem co drugą redlice zobaczymy co z tego wyrośnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bools napisał:

Witam.

Siał ktos juz druga dawke N na jeczmien ozimy ? 

Chyba na hybryde bo na polupacje to chyba jeszcze nie, przynajmniej na Mazowszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Soldo posiany 5 kwietnia dziś ma kiełki 1-2mm. Pszenica harenda siana dzień wcześniej podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rolnik31 napisał:

@Matey ja jednak bym lecial jak najszybciej i dosiewał. Termin można powiedzieć że już opóźniony nie wiem jak w twoim rejonie. 

Ja też zasiałem wczoraj jęczmień i wyszło na probie 180kg na hektar a siewnik mi wysiał ze 160 kg.

Masz stosunkowo słabą siłe kiełkowania więc ja bym nie ryzykował i jutro siewnik zapinał i jazda dosiać jeszcze. 

W tym roku zrobiłem próbe na jęczmieniu i zasiałem co drugą redlice zobaczymy co z tego wyrośnie.

A mi ozimego zostało 50 roślin / m2 i chcę to zostawić bo na wiosenny nie mam co na tym polu liczyć. I co ty powiesz na taką obsdę ?? :)

 

 

5 godzin temu, Matey napisał:

co zrobic z jeczmieniem jarym wysianym w ilosci ok 100kg/ha? stanowisko po pszenzycie ozimym, gorczycza na poplon, zasobnosci srednie - b wysokie, pod korzen mocznik 150 i sol potasowa 200kg. Siewnik ustawiony był przed wyjazdem w pole na 145 kg/ha, ale wysiał mi za mało, jak naprawie skrzynkę bezstopniową to myslalem zeby pojechac go poprawić, tylko ile? bo czesc nasion z ziemi wyciągne na wierzch a czesc wsadze znow. 60-70 kg myslalem, co doradzicie? kielkowanie mial ok 85-88%, mtz Wam nie powiem bo nie mam jak zwazyc, nasiona C2. Areał to cale 2,80, niecale 2 ha polecialem 100kg, pozniej zwiekszyłem i tam wyszlo 120-135 kg (taki rozrzut bo siewnik wariuje na probie kreconej)

Nie wiem jaki plon zakładasz i jaką obsadę roślin ale jak 5 do 6 ton to ja bym nie dosiewał, tylko saletry mu sypnij od serca przed samym deszczem to ci od razu podziała, bo do końca krzewienia to pewnie popada i to nie raz. I jak już ci powschodzi to go będziesz mocznikiem dolistnym z siarczanem szprycował i tyle. Przejedziesz ze 2 razy to na pewno sie  zagęsci :)  Woda jest, ciepło jest  więc tylko azotu brak. Jeczmień nigdy nie miał problemów z krzewieniem. JA bym nie dosiewał Ty zrobisz jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Coś w tym roku z tymi siewnikami jest nie tak u mnie zawsze dokładałem 10 procent po robieniu próby kręconej bo zawsze trochę mniej mi wysiewał a tej wiosny przy siewie owsa dołożyłem 10 procent i wyszło za dużo jęczmienia i  łubinu nic nie dokładałem a mimo to i tak mi za dużo wysiał  więc ciekawe to siewnik amazone D7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ile obrotów robisz korbą   i jakie masz koła  rozmiar 

Jeżeli wcześniej było dobrze to pewnie skrzynia się ślizga  ,Też mam D 7 ale na 5 ha zostało mi ok.30 kg ,ale idealnie nigdy nie będzie bo poprzeczki , zakładki itp. Jak nie bedziesz poprawiał to patrz jak wschodzi mogą być przerwy w przejazdach ,jeśli to skrzynia .A może siewnik ci się zawieszał np. cięgło na haku i koło nie kręciło.

Edytowano przez wiesiek63zmc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Przerw w przejazdach nie mam, tylko u mnie gleby słabe i myślę ze mniej mi wychodzi  bo na słabych glebach jest trochę poślizg koła ale dlaczego wyszło teraz więcej niż przy próbie to już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Wszystkie można powiedzieć siewniki nigdy nie wysieją co do 1 kg. Ja w tym roku mam przekonanie na sobie. Siew łubinu poznaniakiem i przy wolniejszej jezdzie mniej mi się wysiało. Na drugim polu jeździłem sporo szybciej i było ok. Tak jak ustawiłem wedle próby kręconej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
Dnia 7.04.2018 o 21:29, Pele94 napisał:

powiedz mi jaki wysoki wyrósł ? ja w poniedziałek jadę posiać to jeszcze raz bo tak tego nie zostawię ;/ szlak mnie trafił jak zobaczyłem ilość ziarna w siewniku ile zostało 

radek kolego  był wysoki taki jak flavor   walnoł przed zniwami ale plon był niesamowity a na wsi mowili ze plon lipa a jak kosiłem to kopara opadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
21 godzin temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

Co polecacie na zabieg T1, T2 I T3 w jęczmieniu jarym.

 

na co aż 3 zabiegi ? 2 w zupełności wystarczy a co niektórzy robią tylko jeden i jest ok. ja osobiście robię T1 Duett Star 1l/ha a T2 Soligor 0,8l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, shiftman napisał:

Czy mogę opryskac na skrzypionke w jęczmieniu ozimy cyperkillem ?

możesz ale jak nie ma rejestracji w jeczmieniu ozimymym to go w ksiązkę zbiegów nie wpisuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj