Polecane posty

greg91    59

Zenek, Antonella, Kws Meridian

 

Jak rokuje u ciebie Zenek bo też go mam ale ma krótkie kłosy i nie wiem czy on tak ma czy po prostu coś nie tak robie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

odmiana gloria plon 7-8 ton z ha mega grube ziarno drugi rok ta odmian i szczeże polecam dwużędówki mają to do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Zenek jeszcze część stoi, część już skoszona, plon bez rewelacji ok 6,5t, ale też pole graniczy z lasem, poza tym po zimie porażony trochę pleśnią i mam kilka "placy" na których ewidentnie jest słabszy, z odmian które mam najlepiej wygląda Kws Meridian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

a pytanie z calkiem innej beczki....kiedy preferujecie (albo w jakim czasie) siew jeczmienia ozimego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy jeczmien jary browarny mozna dosuszyc glifosatem leko mi pokreciło od drzew i jest zielonkawy słabo tam dochodzi słonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Zadaj sobie pytanie jakie parametry musi spełniać jęczmień browarny i co się z niego w browarze robi. Bardzo prosta sprawa.

Jak już to reglone... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ile dac reglone i kiedy pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Sandra 8 t piękne grube ziarno.Quadriga 7 t bardzo sie polamala po nawalnicy (10 lipca) klosy dobite do ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Ile może ważyć full pełen pod samą pokrywę zbiornik w Bizonie ZO-56 jęczmienia ozimego? Ważył ktoś kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

he też tak się zastanawiam pszenicy jak pełen to 2 t wejdą jęczmienia liczę żę 1.5 t powinno wejść ja zebrałem 7 zbiorników z ha takżę 10.5 t odmiana hobbit ale nie wystał do końca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25510

Nie widzę problemu w szybkim przeliczeniu. Jeśli znacie objętość zbiornika to wystarczy pobrać odmierzony 1 lub 2 dm3, zważyć i z proporcji wyliczyć. Nigdy nie siałem ozimego, ale wydaje mi się, że aż takiej rozbieżności w stosunku do pszenicy nie będzie tj. 500kg na zbiorniku. Bardziej skłaniałbym się do 200kg, czyli około 1,8t/zbiornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Zawsze licze jak kogut zaczyna świecić to jest 1.5 tony pszenicy.Jak 15 zbiorników na kosze to na pewno jest tir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Jęczmień jest lekki zwłaszcza zimowy my na niemke 8 sypiemy 6 czubatych zbiornikow to pszenicy mamy 11t a jęczmienia 8 to nawet rzepaku 9 wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1525

siejąc jęczmień ozimy po pszenicy ozimej będę miał problem z samosiewami pszenicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Ja po pszenżycie mam trochę samosiewów ale nie dużo dosłownie sztuki na hektar więc się nimi nie martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

V/VI klasa i taki plon? Kidy można do ciebie na korepetycje przyjść bo wychodzi na to że o rolnictwie nie wiem nic. 

siejąc jęczmień ozimy po pszenicy ozimej będę miał problem z samosiewami pszenicy ?

Ja uprawiam jęczmień po pszenicy lub pszenżycie i problemu z samosiewami nie miałem.  Jak wykonasz podorywkę i ziemia trochę odleży się przed siewem to nie powinno nic złego wyskoczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek_79    5

KWS Tenor, V/VI klasa, 8 t/ha, polecam :)

 

8 t/ha z takiej klasy? Liczyłeś z kamieniami z pola? :D

Jeśli to prawda to szczerze gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

wczoraj dokończone małe żniwa, to była jakaś masakra 2 ha do wymłócenia z 8 razy kombajn wyciągany bo ziemia tak napita (ziemia torfowa+ bobry i tamy na rowach zrobiły swoje), z pięć arów zostawione bo już nie szło nawet dojechać, pole z koleinami w niektórych miejscach dochodzących do metra, dobrze ze kombajn nie rozerwany, a cały. Jak tak będą wyglądać żniwa  to ja dziękuje....Jedynie plon w miarę przyzwoity 5 ton z ha , gdzie na wiosnę miałem na 0,4 ha uznaną szkodę poprzez wysadzenie roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25510

Ciekawe jaka tak V i VI klasa jest w rzeczywistości. Czy nie jest tak, że za minionych czasów,  gospodarz dał w łapę klasyfikatorowi i ten urządził chrzciny z III lub IV na na słabszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Stosował ktoś może Reglone na dosuszenie jęczmienia lub innych zbóż? Ciekawi mnie czy po zastosowaniu ww środka nie spada siła kiełkowania jak to jest w przypadku glifosatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Nic nie spada, po Reglone można siać normalnie ewentualnie możesz sprawdzić siłę kiełkowania dla pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj