Polecane posty

krychu    151

Muszę zrobić poprawkę w jęczmieniu. Jęczmień ma lekko widoczne wąsy czy chwastox mogę zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Czy można łączyć Fungicydy z opryskiem na skrzypionki Bi 58?

 

triazol lepiej nie łącz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Pół godziny po oprysku axialem 50 spadł deszcz będzie coś z tego czy raczej trzeba poprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Doradźcie co zrobić

Jęczmień Kucyk, działka 3,5 ha, minimum 1 ha placowo już upalony. Na tych placach wysokość około 10 cm i widać 1 cm wąsów. Pozostały gdzie miał więcej wilgoci niby jeszcze liść flagowy, wys. około 40cm.  Z dołożeniem do interesu już się pogodziłem, tylko  mam taki problem że występuje sporo owsa głuchego.

Czy ryzykować jeszcze zabieg Axialem czy lepiej nie dobijać już i tak marnego plonu? Boję się że przy tej suszy axial upali nie tylko owies ale i jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Opryskałem jęczmień jary Corbel i Soprano po 0.5l i trochę Gwarantu dorzuciłem i Nutrimixu.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jesli pojawil sie owies gluchy, to osobiscie bym lecial Axialem.. Owsik to zaraza, jak nie zwalczysz to bedziesz mial z nim problem w kolejnych latach. Moj jeczmien jest na etapie flagowego, i jeszcze czekam, zeby owies gluchy wyskoczyl ponad lan. Wtedy lepiej bedzie pokryty preparatem, robilem tak nie raz i zadnych skutkow ubocznych w jeczmieniu nie bylo. Axial to srodek o wiele bezpieczniejszy niz np. Puma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Jęczmień jary wysokość ok40 cm, pierwsze kolanko wyczuwalne, drugie prawie wyszło ( na około 1/3 pola) jest widoczne. Czy mogę skrócić moddusem? Bo o antywylegaczu można już zapomnieć, a boje się bo miejscami jest gęsty i może nie ustać do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

przy 40 cm wysokości to kolanek jest wiecej.Moddus daje sie pomiedzy 1 a 2 kolankiem.Teraz daj cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Jesli pojawil sie owies gluchy, to osobiscie bym lecial Axialem.. Owsik to zaraza, jak nie zwalczysz to bedziesz mial z nim problem w kolejnych latach. Moj jeczmien jest na etapie flagowego, i jeszcze czekam, zeby owies gluchy wyskoczyl ponad lan. Wtedy lepiej bedzie pokryty preparatem, robilem tak nie raz i zadnych skutkow ubocznych w jeczmieniu nie bylo. Axial to srodek o wiele bezpieczniejszy niz np. Puma

A praktykowałeś axial podczas kłoszenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Panowie mam pytanie. W jeczmieniu widać już liść flagowy, miejscami gdzie geście posiane już dość spory. Do wypryskania mam jeszcze 1 porcja to Cerone 0,4 (0,35 poszło tydzień temu w innym zestawie z T1) do tego micro mocznik+ siarczan magnezu 2 oprysk to Puma. Co zrobić jako pierwsze, czy nie za późno na Pume (owsika nie widać na razie, lub nie potrafię go odróżnić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na pumę chyba późno, ja bym nie ryzykował bo gdyby coś nie wyszło to szkoda...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

witam jeczmien opryskany chwastoxem ale po pól godzinie po oprsyku spadł deszcz i widac miejscami sie chwasty przebijaja czy na poprawke ten axial bedzie ok jeczmien w fazie liscia flagowego a i jesli jest tam normalny owies czy tez go weznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2
Napisano (edytowany)

Na pumę chyba późno, ja bym nie ryzykował bo gdyby coś nie wyszło to szkoda...

A jak odróżnić owies głuchy od jęczmienia w tej fazie? Dawać resztę Cerone gdy jęczmień nawet kolan nie siega? Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Nie, w fazie kloszenia nie pryskalem Axialem.. Ale przedstawicielka Syngenty na moj rejon. Pani Joanna K. nie widzi w tym przeszkód..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

czy mozna pryskać suligorem w jeczmieniu jarym po wykłoszeniu ?

Niby nic się nie powinno stać, tylko zwróć uwagę na karencje 35 dni 

witam jeczmien opryskany chwastoxem ale po pól godzinie po oprsyku spadł deszcz i widac miejscami sie chwasty przebijaja czy na poprawke ten axial bedzie ok jeczmien w fazie liscia flagowego a i jesli jest tam normalny owies czy tez go weznie ?

Może być w fazie liścia flagowego, tak ten "normalny" owies też weźmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tylko pytanie po co pryskać jeczmien jary po wykłoszeniu ? wszystkie zabiegi ochrony wykonuje sie przed kłoszeniem , moim zdaniem za późno na to


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Czy jęczmień jary w tym stadium można prysnąć falconem  i czy można do niego dodać mocznika? Jeśli tak to czy 6kg mocznika wystarczy?

 

Ktoś pomoże?

post-23061-0-87299800-1464773705_thumb.jpg

Edytowano przez pupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie czy to możliwe że jęczmień jary jeszcze do końca się nie wykłosił a już wyrzuca pylniki i kwitnie? :o 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jęczmień właśnie kwitnie w czasie kłoszenia, kiedyś pisał o tym kolega Milanreal


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Ja jęczmień jary pryskałem Tiltem Turbo, wygląda nawet ładnie, ale chciałem jeszcze prysnąć Sokołem, tylko po niektórych komentarzach zwątpiłem, bo jęczmień w fazie kłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko pytanie po co pryskać jeczmien jary po wykłoszeniu ? wszystkie zabiegi ochrony wykonuje sie przed kłoszeniem , moim zdaniem za późno na to

 

A Twoim zdaniem pełnia fazy kłoszenia to kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

jary- flaga wyłazi, można polecieć 0,4 moddusa w takiej fazie ? czy za dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jęczmień właśnie kwitnie w czasie kłoszenia, kiedyś pisał o tym kolega Milanreal

Dzięki za odpowiedz, tylko teraz pytanie czy mogę w czasie kiedy jęczmień się kłosi/kwitnie jechać z T2? Chciałem dać 1l Fandango i na nie których działkach dać do tego 0,5l Bi 58 na skrzypionki, bo rozumiem że mocznik siarczan i mikro w tej fazie nie wchodzą w grę tak ??

Ja jęczmień jary pryskałem Tiltem Turbo, wygląda nawet ładnie, ale chciałem jeszcze prysnąć Sokołem, tylko po niektórych komentarzach zwątpiłem, bo jęczmień w fazie kłoszenia

Czemu zwątpiłeś? Mój jęczmień kłosi się i zamierzam normalnie jechać z T2 

jary- flaga wyłazi, można polecieć 0,4 moddusa w takiej fazie ? czy za dużo ?

Można, można tylko według mnie 0,4 moddusa w tej fazie to za dużo, max 0,3l a przy pierwszym kolanku było czymś skracane?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj