Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krilan06    2423

Jęczmień wygląda elegancko tylko u mnie strasznie sucho. Z fungicydami polecę dopiero w przyszłym tygodniu tylko nie wiem jeszcze czym, proxy co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

czy mustang  z axialem da radę zmieszać na jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

u mnie w sumie podobnie bo też sucho dość na V klasie, przydało by się systematycznych opadów. J a stosowałem jak wyżej tylko nie wiem czy nie aby za skromne dawki ale jeczmień dość zdrowy po T1 także mam nadzieję że wystarczy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

dzis poszedlł  tazer 0.5l+1l soprano+cerone1.5 l +2kg dr gren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

 Kiedy wykonujecie oprysk na chwasty w jęczmieniu ?Po czym zauważyć że jęczmień kończy się krzewić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja jeszcze poczekam do przyszłego tyg z chwastami dopiero co wychodzą z ziemi a jęczmień w fazie krzewienia.

 

Mam pytanko bo pod korzeń nic nie było,w fazie 2-3 liści poszła saletra 200 kg/ha a teraz chce dać mocznika tylko zastanawiam się kiedy sypnąć?Jęczmień się ładnie krzewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdybym prysnal ten jęczmień mocznikiem, siarczanem magnezu i plonvitem to po jakim czasie by było widać jakieś efekty i kiedy najlepiej pryskac chodzi o porę dnia. ???

 

Efekt to by było widać w żniwa w zbiorniku ewentualnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie jedziecie już z T1 na jęczmień jary? W środę poszła puma+granstar na chwasty, a jutro planuje pojechać z odżywkami i zastanawiam się czy nie dodać do nich T1. Dodam że jęczmień jest w pełni krzewienia ale myślę że gdzieś za około 10 dni będzie strzelał w źdźbło, nie będzie za szybko jak teraz prysnę fungicydami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Witam.Praktykował ktoś z was chwastox turbo w mieszaninie z pumą,jeśli tak to w jakich dawkach.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Ja stosuję osobno, 2l/ha chwastox turbo i 0,8l/ha Pumy, ale niektórzy jadą łącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie jedziecie już z T1 na jęczmień jary? W środę poszła puma+granstar na chwasty, a jutro planuje pojechać z odżywkami i zastanawiam się czy nie dodać do nich T1. Dodam że jęczmień jest w pełni krzewienia ale myślę że gdzieś za około 10 dni będzie strzelał w źdźbło, nie będzie za szybko jak teraz prysnę fungicydami ?

jęczmień  pryskany 4 maja mondatakiem i duettem star w fazie strzelania w źdżbło ale kolanko jeszcze się nie odrywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Witam.Praktykował ktoś z was chwastox turbo w mieszaninie z pumą,jeśli tak to w jakich dawkach.?

 

 ja już kilka lat łączę oba środki, jadę dawkami Puma 1l/ha i Chwastox Turbo 2l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Zawsze stosujesz na jeczmien safir i corbel? Pozniej jeszcze jakims pryskasz?
Laczysz z zabieg fungicydowy z innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ogólnie to jest pierwszy rok od kiedy stosuje ochronę fungicydową, tak później planuje jeszcze T2. W poniedziałek poleci T1+mocznik+siarczan magnezu+odżywka mikro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

Witam.Praktykował ktoś z was chwastox turbo w mieszaninie z pumą,jeśli tak to w jakich dawkach.?

nie polecam wojek tak zrobił i spalił jęczmień w tamtym roku kupę kasy wydał na antydepresanty i nic nie dało bo susza była

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Witam,

 

Jaki herbicyd polecacie na jęczmień jary? Bo zastanawiam się nad mustangiem forte.

I jeszcze mam pytanie który mustang jest lepszy zwykły czyli mustang 306 SE czy mustang forte 195 SE??

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Pryskam mustangiem forte i powiem ze chwasty na drugi dzien juz sa dosyc mocno porazone.
Ale o zwyklym nic nie powiem bo nie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

4 maja opryskałem Gallaper 0,4l + Galmet 20g/ha. Dzisiaj sprawdzałem - wszystkie chwasty pożółkły i poskręcały się. Koszt około 42zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Kiedy najlepiej dać drugą dawkę azotu i czy lepiej dać saletrę czy mocznik dodam że 3 dawkę planuję  dać dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie pomóżcie co jest przyczyną tych żółtych przebarwień? pH? Czy może już jakiś grzyb atakuje?

post-13246-0-52546500-1462793690_thumb.jpg

post-13246-0-23783600-1462793708_thumb.jpg

post-13246-0-87845000-1462793720_thumb.jpg

post-13246-0-34561900-1462793731_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak u was jęczmienie ozime się kłoszą? bo u mnie sporo jest kłosów ze strasznie pokręconymi wąsami, chyba po przymrozkach... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego macio9554 obstawiał bym niskie ph gleby, zastosuj siarczan magnezu + mocznik i powinien się poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj