Polecane posty

MartineZ    14

Legato oprócz tego, że jest herbicydem nalistnym można także stosować doglebowo. Jeśli mocno nie pada powinien zadziałać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

opryskałem lentipurem o 13:30 teraz lekko kropi zobaczymy czy zadziała,

zadziała bez  problemu nie ma się czym przejmować 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Nie dosc ze wczoraj wieczorem padalo to w nocy przymrozek,niby chloroturulon dziala do -3st. Ciekawe co bedzie na wiosne
Co polecacie na wiosenne poprawki na jedno i dwu liscienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Panowie jeczmien slabo jest rozkrzewiony ma 2-3 rozkrzewienia. Caly czas było zimno wiec nie mial jak sie krzewic. Jak go zasilic wiosną? Stosowac jakies CCC aby go dokrzewic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

o tak chwastox na motylkowe rewelacja hahaha koniczynkę smaży odlotowo

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Czyste MCPA nic nie zrobi koniczynie

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

MartineZ stosowałesz juz taka mieszanine ,bo wlasnie jedni mówią ze nie mieszac drudzy ze mozna ,na etykiecie pumy tez zalecają mieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Czyste MCPA nic nie zrobi koniczynie

a jeszcze gdzieś dostanienesz ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

W małych sklepikach na pewno, w sklepach internetowych. Ok 16zł/l 330.  Można doliczyć jeszcze doliczyć Dicoherby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no chyba że konfekcja  ja już z zamówieniem extra miałem problem dla klientów za to trio było opór


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

luki08 tak stosowałem. Tak to prawda, że teoretycznie można stosować to razem. Większość odradza bo można przypalić końcówki przy specyficznych warunkach - wilgotność i temp. Ja raz miałem pęknięcia blaszek liściowych. Były też lata, gdzie stosowałem to razem i nie było żadnych skutków mimo maksymalnych dawek. Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie zastanawiacie się już jakie odmiany jęczmienia jarego będziecie siać? ja pewnie posieje znowu Soldo super odmiana chociaż interesuje mnie jeszcze Ella lub Hajduczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Potwierdzam Soldo super odmiana. Mimo duzej suszy jeszcze tak grubego ziarna nie widzialem. Material z centrali. Przedplon jeczmien ozimy, sloma scieta. Na 3b przy przedsiewnym nawozeniu 200 kg npk 5-20-30 oraz 100 kg mocznika i jednym oprysku na grzyba wydalo 5900 kg/ha. Polecam ta odmiane jeczmienia jarego. Eunova dala tez niezly plon, ale ziarno zdecydowanie chudsze.

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

tego nikt nie wie...............czas pokarze.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

tydzien temu pryskałem lentipurem ,ale 2 godz po oprysku padało nie mocno ale długo do tego w nocy przymrozek co powiecie jakby w sobote(bo nadawaja dobra pogode nawet do 11 st.) opryskac jeszcze raz legato plus, czy to ma ses i czy w razie tego ni zaszkodze jeczmieniowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Sąsiad co roku pryska jęczmień jary z wsiewką koniczyny czerwonej chwastoxem i nic jej nie szkodzi.

Puma lepiej działa zastosowana solo, i można zejść z dawki. W tym roku 0,6l pumy z dodatkiem adiuwantu i jęczmień jary czyściutki

 

 

Zresztą http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl_PL/p/Foxtrot-069-EW-1L/687

ta sama SA co w pumie a można dać 0,5l + adiuwant

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

w jęczmieniu mam żółte pasy czy to mszyce? ale nie widziałem ich wcale w tym roku?? O.o myślę że to jest spowodowane słabą glebą - za słabą na jęczmień... wygląda że pługiem za głęboko było orane

 

myślę nad sypnięciem teraz jeszcze kizerytu jakieś 50kg i czy azot teraz rozhartuje rośliny? tzn gorzej wpłynie na przezimowanie? ale jaki sypnąć? saletra? czy coś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj