Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
royal261    10

Czy ktoś stosował w jęczmieniu jarym skracanie na pierwsze kolanko 0,4 moddusa, a później, w momencie pojawienia się pierwszych ości 0,7 cerone? Szukam jakiegoś skutecznego rozwiązania. Pierwszy rok uprawiam zborze. Poszło 0,6 i później 0,4 medax top i nie polecam w jęczmieniu jarym tego środka. Przy 130 N, siany 150 kg/ha i 1/3 pola leży gleba IVa Ivb, ochrona T1 T2. Znajomy mówił żeby jęczmień skracać cerone, podobno bardzo dobrze działa ale w późniejszych fazach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Odradzam pryskanie moddusem w dawce 0,4 l/ha.Producent tak zaleca ale mi poważnie w tym roku przypaliło jęczmień. Radzę 0,2 litra na pierwsze kolanko a potem Cerone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

u mnie po dawce 0.7 cerone jęczmień ładnie stoi mimo że jest megagęsty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

u mnie po dawce 0.7 cerone jęczmień ładnie stoi mimo że jest megagęsty

W jakiej fazie te 0,7l cerone poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

pszd wyjściem pierwszych ości

w tej fazie nie da się skrócić jeczmienia.Masz szczęście że z opadami w tym roku bieda była w innym wypadku byłby skazany na wylegnięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

skrócić może nie skrócił ale bardzo usztywnił, a na opady to nie moge narzekać, wogóle zboża w mojej okolicy wyglądają bardzo ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

również słyszałem ze cerone świetnie działa na jeczmień w fazie pojawiania się pierwszych ości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Wczoraj wykoszony jęczmień jary. Plon ok 7t/ha. Ziarno bardzo ładne, grube. Gleba IVa IVb. Odmiana eunova. Siany 24 marca. Ok 130N/ha. Dwa razy skracane (i tak prawie połowa leżała). T1 - tilt, prochloraz T2 - acanto, epoksynazol. Raz odrzywka jakaś najtańsza. Dwa razy tytanit. Dwa razy od robaków. Zważywszy na przebieg pogody jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

witam wszystkich mam troche glupie pytanie no ale musze zapytac bo pierwszy rok gospodarze i nie mam bladego pojecia po czym poznac ze jeszczmien jary nadaje sie juz do koszenia .  Jak cos to jutro moge zrobic kilka fotek i przeslac na pw jak wyglada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

zobacz czy ziarenko się rozgryza ma się łupać w zębach a i ma  być twarde jak się rozgryza to jest mokre i nie nadaje się do koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

teraz po 3 dniach deszczu to napewno mokre bedzie ale klosy sa juz mozna powiedziec pionowo w dol jakies(20stopni do lodygi)a sasiad sial 3 dni wczeniaj sa nachylone okolo  90-60stopni  do lodygi  i nie wiem co robic nie chce spoznic sie zeby nie opadl bo slyszalem ze moze i tak byc nie jest tego duzo bo 2ha ale szzkoda i tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nic nie opadnie czekaj na dobrą pogodę cierpliwości


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

co moze byc przyczyna słabej kiełkowalnosci  10-20 procent ,jeczmien ozimy meridan w zeszłym roku siany pierwszy raz,kupiony z centrali nie był niczym  desykowany,chciałem go w tym roku znów zasiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

11.07  wilgotnosc11.5 osci ładnie odpadały czyli był dojrzały

do próby kiełkowalnosci podchodze juz 3 raz,piewszy na ligninie-1 zarno zakiełkowalo,2na scierce zadne no i teraz próbuje na ziemi ogrodowej do tej pory okolo20,moze ja cos zle robie ale wg. mnie powinna chciaz polowa kiełkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

weź sobie podstawkę z doniczki , wyłóż sobie watą , zalej ją wodą aby była wilgotna dobrze , ale wiadomo aby woda nie ciekła , potem poukladaj nasiona jeczmienia i połóż w domu na parapecie przy oknie i obserwuj po tygodniu powinno juz być wykiełkowane :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

tak wlasnie zrobiłem i wykiełkowało około 20 sztuk, teraz robie na ziemi z pola, jeczmien sprzedaje zawsze do siewu innym rolnikom ale w tym roku nie wiem co zrobic bo przy takiej sile kiełkowania niewiele z niego bedzie

czy ktos wie co tak wpłyneło na kiełkowanie moze jakies sor,czy ktos miał taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

z anty dostał modusa na pierwsze kolanko z fungi wirtuoz i falcon isekty, bi i fastac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Witam mam pytanie do wszystkich którzy uprawiają jęczmień ozimy.Mianowicie czy ozimy plonuje lepiej niż jary.W dobrym roku jarego potrafię zebrać 8t/ha.A jak jest z ozimym.Gleba od 4-2 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj