Polecane posty

ogar118    65

Też jestem zdania że jarej pszenicy trzeba wysiać tyle ile chcemy mieć kłosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

wszystko zależy od ziemi na jakiej gospodarujesz i w jaki plon celujesz z nawożeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Ziemia IVa IVb po kukurydzy na oborniku. Już została wysiana tona kredy granulowanej na ha. Pójdzie 80 P 120 K i 160N. Co do plonu nie wiem pierwszy rok uprawiam zboże, chce aby był jak najwyższy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

royal261 ja na swój jenczmien jary mam zaplanowaną dwuzabiegową ochrone T1 Duett Star 1,0l/ha,T2 Falcon 0,6l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Przy takim nawożeniu to musowo dwa zabiegi, to co podaje kolega wydaje się rozsądne. Konieczne skracanie bo Ci się wyłoży całkowicie. No skoro już tyle będzie zainwestowane to najlepiej posiać kwalifikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swój skracalem cerone ale niestety poległ. Kwalifikant jak najbardziej się opłaci. niestety zmniejszyli zwrot ze 100 do 80 zł na ha.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Można stosować modus w jeczmieniu ozimym w
dwóch dawkach 0,3 i 0.3? Czy na pierwsze kolanko 0.5. Na etykiecie modusa pisze ze stosowac tylko raz w sezonie w jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

@lebek ja daje 2 razy bo raz to za mało dawałem w dzielonych, jedno pole było na raz robione bo nie mogłem wjechac i wyszło jak wyszło, ten po 2 dawkach był niemalże stojący do końca tez po 1 troche pokręcony był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Kolego wl master w jakich dawkach dajesz tego moddusa na jęczmień jary  i w jakich fazach rozwojowych jęczmienia? Mi również wydaje sie, że raz to za mało ale wszyscy mówią, że w jarym nie można dwa razy. Jeśli chodzi o ochronę myślałem dać na t1 capalo na t2 adaxar ale to wyjdzie drogo a nie mam doświadczenia w uprawie zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W jęczmieniu wręcz trzeba stosować 2 razy, w pszenicy czy życie wystarczy że skrócisz i pogrubisz źdźbło u podstawy i będzie stało. W jęczmieniu występuje łamanie dokłosia dlatego skracanie w fazie liścia flagowego jest nieodzowne.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

kto mi poleci jakąś ochronę na grzyba w jęczmieniu jarym  ?

nawożenie 300kg na ha saletra polifoska 4 300kg na ha przedplon buraki cukrowe liście szły w glebę  świeżo wapnowane na jesień

celuje w plon 6 ton z ha

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

W jęczmieniu wręcz trzeba stosować 2 razy, w pszenicy czy życie wystarczy że skrócisz i pogrubisz źdźbło u podstawy i będzie stało. W jęczmieniu występuje łamanie dokłosia dlatego skracanie w fazie liścia flagowego jest nieodzowne.

 

Ale czym Moddusem czy Creone? Ja bym wolał Moddusem  ale nie wiem czy wolno stosować 2 razy. Milanreal1 jak myślisz można na flagowy zmieszać Moddusa 0,3 + Soligor 1l nie wystąpią przypalania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

spokojnie daj moddus drugi raz wypraktykowałem u siebie i tak polecałem klientom milanreal pisał już o tym że  nawet trzeba  w jęczmieniu 

po połączeniu z fungicydem nic nie powinno się dziać chyba że będzie tam morfolina.

  • Like 1

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

U mnie na glebie IVa IVb obsada roślin będzie ok 270/m2, 1000 kg kredy granulowanej już wysiałem, 400 kg polifoski 7 i 150 mocznika przedsiewnie.  Przed pierwszym kolankiem dam 100 kg saletry. Na pierwsze kolanko pójdzie 0,6l medax top + 1l CCC 750 + capalo 1,5l + mustang forte 0,8l + 0,25l tytanitu. Na liść flagowy 0,4l medax top + 0,25l tytanit, na początku kłoszenia duett ultra 0,6l. Nie mam doświadczenia w uprawie zbóż a chce zebrać jak najwyższy plon. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

U mnie na glebie IVa IVb obsada roślin będzie ok 270/m2, 1000 kg kredy granulowanej już wysiałem, 400 kg polifoski 7 i 150 mocznika przedsiewnie.  Przed pierwszym kolankiem dam 100 kg saletry. Na pierwsze kolanko pójdzie 0,6l medax top + 1l CCC 750 + capalo 1,5l + mustang forte 0,8l + 0,25l tytanitu. Na liść flagowy 0,4l medax top + 0,25l tytanit, na początku kłoszenia duett ultra 0,6l. Nie mam doświadczenia w uprawie zbóż a chce zebrać jak najwyższy plon. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Witam policz ile to będzie kosztować na h i być może lepiej kupić zboże bo jak doliczysz koszt uprawy  zbioru to może być niefajny biznes powodzenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

150 mocznika przedsiewnie? to jary czy ozimy jęczmień? taka mała podpowiedz nie stosuje się ccc w jęczmieniu i t2 należało by przyśpieszyć ze względu na duże znaczenie liści pod flagowych w tworzeniu plony jęczmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Celuje w plon ok 7 ton, jeżeli tyle by było to przy obecnych cenach jęczmienia w mojej okolicy na pewno będzie to opłacalne.

Dla czego w jęczmieniu jarym nie stosuje się ccc? Czytałem czat z ekspertem z firmy basf który zapewniał że w jęczmieniu jarym na pierwsze lub drugie kolanko można można stosować mieszaniny ccc750 z madaxem lub moddusem a jeżeli konieczny jest drugi zabieg skracania to dać medax top 0,4l w fazie liścia flagowego.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Z zaprawiania pszenicy zostało mi troche scenica. Czy mogę go wykorzystać do zaprawiania jęczmienia jarego? W dawce takiej jak dla pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale czym Moddusem czy Creone? Ja bym wolał Moddusem  ale nie wiem czy wolno stosować 2 razy. Milanreal1 jak myślisz można na flagowy zmieszać Moddusa 0,3 + Soligor 1l nie wystąpią przypalania?

Moddus może być ale szczerze mówiąc na zabieg korekcyjny ciut bardziej cerone mi się widzi. A na flagowy moddusa spokojnie 0,2l wystarczy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj