Polecane posty

warchest    253

panowie a jak i gdzie mozna sie doszkolic by rozpoznawac wszystkei te fazyzboz i kiedy i jakie opryski czy sa jacy doradccy ktorzy by dawki ustalali czy cos takiego chodzi mi o mazowieckei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a co polecasz na flagę ?

zamierzam pryskać tylko raz i właśnie na flagę

 

Lepiej od menary a trochę drożej będzie wychodził soligor. I jednak zastanowił bym się nad fungi na T1 bo z mączniakiem nie dasz rady.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

w tym roku pryskalem tylko na podlflagowy. Dawałem Propico + Corbel i nawet ładnie przetrzymało.

Raczej na pewno nie zamierzam robić t1 w jęczmieniu. Soligor w pełnej wychodzi 140 zł.


panowie a jak i gdzie mozna sie doszkolic by rozpoznawac wszystkei te fazyzboz i kiedy i jakie opryski czy sa jacy doradccy ktorzy by dawki ustalali czy cos takiego chodzi mi o mazowieckei

 

 

ja tam się sam uczyłem.

Dużo osób mi pomogło właśnie na Agrofoto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Lepiej od menary a trochę drożej będzie wychodził soligor. I jednak zastanowił bym się nad fungi na T1 bo z mączniakiem nie dasz rady.

 

na t1 soligor jest dobrym rozwiązaniem a na początku pojawiania się ości polecam  125 g tebukonazolu i 125g azyksystrobiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ile N należy dać na jęczmień jary celując w plon 6-8 ton ?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Zrobię źle dając 120 N ? chcę dać pod korzeń 46 N a później około 80 ? czy drugą dawkę mniejszą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tzn jak jeczmienowi jaremu tylko pod korzen nawozy i koniec ? to jaki nawoz najlepiej dac pod korzen na jeczmien jary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja bede dawał 250 polifoski 8 i 250 saletrzaku i 6 ton powinno bycjak nic,plus ochrona fungicydowa 2 razy i cos przeciw wyleganiu sprawdzał mi sie cerone wiec zostaje no i zalezy tez dużo od przebiegu pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

W tym roku eunowa sypala pomiedzy 7-7.5 t.Wysiew 170 kg na ha.Nasiona drugi rok po cn.Opadow było pod dostatkiem.Okolo 10 % poleglo pomimo skracania moddusem.Dwa zabiegi fungicydowe Capalo 1.25 l i Tebu 0.5l+Dobromir 0.5 l wystarczyly

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

to gratuluje wyniku jaka klasa ziemi? ja miałem suwerena i natasie ale natasia lepiej wypadła i zostaje dalej pod kolejny zasiew, ale mysle nabyc nawą odmiane z centrali Hajduszek lub Ella zobacze co bedzie dostepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ziemia klasy 3a do 4b Przedplon pszenica ozima.Znajomy miał elle i moim zdaniem eunova lepiej sie prezentowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Miałem eunove klasa ziemi 4 i 5 po kukurydzy . piasek akurat tam był wysiew około 150 kg na ha plon około 6,5 t ale fakt że dużo nasion wywiało wiosną


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

a co polecacie do skracania jeczmienia ozimego,ja bylem juz przekonany do modussa,ale przegladajac oferte sklepu zauwazylem ze jest rowniez cos takiego jak middas i optimus ceny nieco nizsze ale czy warto,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja bede dawał 250 polifoski 8 i 250 saletrzaku i 6 ton powinno bycjak nic,plus ochrona fungicydowa 2 razy i cos przeciw wyleganiu sprawdzał mi sie cerone wiec zostaje no i zalezy tez dużo od przebiegu pogody

 

ale to wszystko pod korzen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

na t1 soligor jest dobrym rozwiązaniem a na początku pojawiania się ości polecam  125 g tebukonazolu i 125g azyksystrobiny

 

tylko napisz np.nazwe srodka bo nie umiem nic znalezc jesli chodi o 125 g tebukonazolu i 125g azyksystrobiny,fakt jestem troche zielony z tych substancj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a co polecacie do skracania jeczmienia ozimego,ja bylem juz przekonany do modussa,ale przegladajac oferte sklepu zauwazylem ze jest rowniez cos takiego jak middas i optimus ceny nieco nizsze ale czy warto,

Middas to zamiennik moddusa, ta sama substancja aktywna w tej samej ilości. Olympus to ta sama substancja aktywna ale mniej w litrze, konieczność stosowania wyższych dawek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj